PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

"Wysokie częstotliwości emocjonalne" - muzyka Pawła Mykietyna we Włoszech

2012-05-07
Z inicjatywy Instytutu Polskiego w Rzymie, w ramach tegorocznej 10. edycji festiwalu polskiej kultury Corso Polonia po raz pierwszy zaprezentowana zostanie we Włoszech muzyka Pawła Mykietyna. 31 maja w Sali Casella zabrzmią wybrane utwory kameralne reprezentatywne dla twórczości Mykietyna: Epiphora na fortepian i taśmę, Sonata na wiolonczelę, Sonety Shakespeare'a na sopran męski i fortepian, An Album Leaf na wiolonczelę i taśmę oraz Jeśli przyjdzie Katelbach na taśmę. Wykonają je Andrzej Bauer (wiolonczela), Joanna Wicherek (fortepian), Michał Sławecki (sopran męski) i Ewa Guziołek-Tubelewicz (reżyseria dźwięku).

Oprócz koncertu przewidziane jest spotkanie z kompozytorem, które prowadzi Sandro Cappelletto, znany muzykolog, krytyk muzyczny i dyrektor artystyczny Accademia Filarmonica Romana, oraz projekcja filmu „Tatarak” Andrzeja Wajdy, do którego Mykietyn skomponował muzykę. Wieczór zorganizowany został we współpracy z Accademia Filarmonica Romana (jedną z najważniejszych instytucji muzycznych w Rzymie).

Dzień wcześniej, 30 maja kompozytor poprowadzi master class dla studentów kompozycji z klasy Matteo D'Amico w rzymskim Konserwatoriun Santa Cecilia.

Informacje na temat festiwalu na stronie http://www.istitutopolacco.it/index.php?mod=2&app=299&c_month=5&c_year=2012

Najczęściej czytane:

PWM na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza wszystkich swoich czytelników na Targi Książki w Krakowie (24-26 października) na stoisko numer B32.

Posłuchaj! Zobacz! ANAKLASIS

Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – Polskie Wydawnictwo Muzyczne wprowadza na rynek nową markę fonograficzną. Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS już 22 listopada. Zapraszamy do Małej Warszawy.

Jubileuszowy koncert Elżbiety Sikory

20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze kończący obchody 75 rocznicy urodzin kompozytorki. 

PWM po raz trzeci na targach Music China

W czwartek, 10 października 2019 r. w Szanghaju startuje kolejna edycja największych targów branży muzycznej w Azji – Music China. Polskie Wydawnictwo Muzyczne bierze udział w imprezie już po raz trzeci.

Prawykonanie utworu „Glosolalia” Sławomira Kupczaka

W piątek 18 października 2019 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego prawykonany będzie najnowszy utwór Sławomira Kupczaka. Kompozycję Glosolalia wykona Chór Polskiego Radia. 

„Drach” – to jeszcze nie koniec

Podczas trzech dni tyskiego festiwalu AUKSODRONE publiczność miała okazję poznać najnowsze dzieło Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica na podstawie libretta Szczepana Twardocha. Godzinne, podzielone na trzy części dzieło, nie jest przeniesieniem historii z powieści Twardocha – libretto, na prośbę kompozytora, miało zostać skondensowane, a rolę pierwszoplanową miały odgrywać emocje.

TUTTI.pl w październiku

Dzisiaj, 7 października o północy mija termin składania wniosków do TUTTI.pl. Zachęcamy do przygotowania dokumentów i dostarczenia ich do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8).

Instytucje, które uzyskały dofinansowanie w wiosennym naborze realizują właśnie swoje projekty. Oto październikowa lista koncertów w ramach TUTTI.pl:

Andrzej Krzanowski październikowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. To dzień, w którym ze szczególnym wzruszeniem wspominamy Andrzeja Krzanowskiego – kompozytora, akordeonistę, pedagoga. Jest on bohaterem październikowej odsłony akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA.

„Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka na Auksodrone

Odliczamy dni i godziny do festiwalu Auksodrone, podczas którego będzie miała miejsce premiera najnowszego utworu Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica. Prawykonanie trzyaktowego dzieła podzielone zostało na trzy dni, każdego dnia jeden akt, od 4 do 6 października.

16. Dzień Edukacji Muzycznej już 19 listopada!

Dzień Edukacji Muzycznej, organizowany przez PWM, to cykliczne wydarzenie dedykowane nauczycielom i bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentom chórów szkolnych z całej Polski. Już 19 listopada w gościnnych progach Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, współorganizatora wydarzenia, odbędzie się kolejna, 16. edycja wydarzenia.