PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman w Rzeszowie

2013-09-23
28 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się sesja naukowa „Musica Resoviana”. Jeden z odczytów wygłosi dr Aneta Teichman, autorka monografii „Jan Ekier”. Książkę poświęconą prof. Ekierowi będzie można nabyć podczas sesji. Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Muzyki Rzeszowskie Towarzystwo Muzyczne, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zapraszają na sesję naukową "Musica Resoviana", pt. Kultura muzyczna Rzeszowa na przestrzeni dziejów (28 września 2013 roku, sobota, godz.10.00, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie) oraz spotkanie "Kazimierz Pustelak – wieczór wspomnień" (Katarzyna Liszcz-sopran, Joanna Stachurska-fortepian, Andrzej Szypuła-słowo, 28 września 2013 roku, sobota, godz.18.00, sala posiedzeń Ratusza w Rzeszowie).

Program sesji naukowej:

Prof. dr hab. Leszek Mazepa, 15 lat Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego
Dr Robert Gierlach, Kazimierz Pustelak – artysta, pedagog, człowiek
Dr Jolanta Wąsacz-Krztoń, Aleksander Sas-Bandrowski – tenor z Lubaczowa
Mgr Maryla Staniszewska, Kariera sceniczna Aleksandra Bandrowskiego  w dokumentacji  Muzeum Teatralnego w Warszawie
Mgr Andrzej Szypuła, Muzyczna rodzina Graziadio
Mgr Jerzy Dynia, Jan Robak – muzyk ze Staromieścia

Godz.12.00 Przerwa na kawę

Mgr Sylwia Jakubczyk-Ślęczka, Obraz życia muzycznego rzeszowskich Żydów w okresie międzywojennym utrwalony na łamach lwowskiej „Chwili”
Mgr Krzysztof Uściłowski, Szkolnictwo muzyczne w Przemyślu
Dr Aneta Teichman, 60 lat Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie
Ks. Dr Andrzej Widak, Działalność Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie       
Mgr Ewelina Radion, Rocznik „Barbizon Wiśniowski” między starymi a nowymi laty
Dr Aneta Teichman, Światowa premiera monografii poświęconej Janowi Ekierowi (komunikat)

Promocja książki: Aneta Teichman - „Jan Ekier”
Najczęściej czytane:

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.