PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Daniel Cichy w radiowej Dwójce

2014-01-29
Dziś w Poranku Dwójki o 8:35 gościem Piotra Matwiejczuka był dr Daniel Cichy, redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Podczas rozmowy podsumowany został rok 2013 w naszym wydawnictwie, a słuchacze mogli się dowiedzieć, jakie są plany PWM na 2014.
http://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/1036290,Daniel-Cichy-szef-PWM-teraz-widze-wiecej

Redaktor naczelny PWM mówił o wielu zadaniach, jakie udało się zrealizować Polskiemu Wydawnictwu Muzycznemu.

Na szczególną uwagę zasługuje duża ilość zamówień materiałów wypożyczeniowych utworów Witolda Lutosławskiego (ponad 700 w ciągu 2013 roku, co jest liczbą imponującą z uwagi na ograniczenia terytorialne - PWM wypożycza nuty utworów Lutosławskiego jedynie w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w części Azji) oraz liczne przedsięwzięcia wydawnicze, podjęte dla uczczenia 100. rocznicy urodzin kompozytora ( w tym 19 zeszytów z niewydanymi nigdy wcześniej utworami, 13 zeszytów utworów dziecięcych, 2 zeszyty z piosenkami Derwida, wydanie specjalne "Encyklopedii muzycznej" poświęcone Lutosławskiemu oraz mająca z kilka dni premierę książka "Lutosławski. Skrywany wulkan").

Ponadto w 2013 roku świętowaliśmy jubileusze Elżbiety Sikory, Marty Ptaszyńskiej i Zygmunta Krauzego, cieszyliśmy się z sukcesu utworu "Not I" Agaty Zubel na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów, zaprosiliśmy do współpracy Sławomira Kupczaka i Michała Dobrzyńskiego. W 2013 roku prawykonanych zostało wiele wydanych przez PWM utworów: "Pięć miniatur" oraz "Twilling. Sonosphere I" Elżbiety Sikory, "Koncert na flet i orkiestrę" Pawła Mykietyna, "In" Agaty Zubel, "Offenbarungen und Eingebungen" Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, "Jasności promieniste" Mikołaja Góreckiego, "Ukiyo-e" Marcela Chyrzyńskiego, "Semi-overture" Adama Porębskiego, "Aby jednak pieśni nie zagasły, wynieś je ponad światy" Justyny Kowalskiej-Lasoń, "RiFFFonia" Pawła Pietruszewskiego.

Ważnym wydarzeniem dla PWM było wydanie i prawykonanie "Z pieśni kościelnych" Henryka Mikołaja Góreckiego.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.