PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014

2014-09-26

W dniach 29 września – 4 października w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej odbywa się XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014 połączony z VIII Konkursem Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego.
 

 

PROGRAM FESTIWALU

29 września (poniedziałek), godz. 10.00 – 14.15, 15.15 – 17.00

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
VIII Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego
(I etap – kategoria solistyczna)

30 września (wtorek), godz. 9.00

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
VIII Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego
(I etap – kategoria solistyczna)

30 września (wtorek), godz. 18.00

Sala Toskańska, Dworek Eureka, Czechowice-Dziedzice
Koncert muzyki akordeonowej w wykonaniu laureatów nagrody za najlepsze wykonanie kompozycji Andrzeja Krzanowskiego na IV Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach – Dziedzicach. Ogłoszenie wyników I etapu VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego w kategorii solistycznej.

wykonawcy: Duo Accosphere, Maciej Frąckiewicz, Paweł Janas, Dominik Maciążek, Przemysław Wojciechowski, Maciej Zimka

w programie utwory: Cesara Camarero, Alberto Ginastery, Macieja Jabłońskiego, Andrzeja Karałowa, Andrzeja Krzanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Arne Nordheima, Piotra Peszata i Igora Strawińskiego.

1 października (środa), godz. 9.30

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
VIII Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego
(II etap – kategoria solistyczna)

1 października (środa), godz. 19.00

CH Stara Kablownia, Czechowice-Dziedzice
Już się zmierzcha…
Koncert muzyki elektroakustycznej

Ogłoszenie listy laureatów VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego w kategorii solistycznej

w programie utwory: Marcina Bortnowskiego, Stanisława Krupowicza, Andrzeja Krzanowskiego, Marcina Rupocińskiego, Artura Zagajewskiego

wykonawcy: Marcin Jabłoński, Agnieszka Kołodziej, Leszek Kołodziejski, Eneasz Kubit, Artur Zagajewski oraz Laptop Ensemble

2 października (czwartek), godz. 10.00

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
VIII Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego
(kategoria kameralna)

2 października (czwartek), od godz. 15.00

Foyer Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
PIGINI/EXCELSIOR POLSKA – wystawa

2 października (czwartek), godz. 18.00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
Koncert Laureatów VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

3 października (piątek), godz. 10.30

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
Muzyczna podróż na Orawę

Koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Katowicach dla dzieci i młodzieży.

wykonawcy: soliści oraz Młodzieżowa Orkiestra im. Karola Szymanowskiego pod dyr. Szymona Bywalca i Krzysztofa Łowca

w programie utwory m.in.: Claude Debussy'ego, Wojciecha Kilara, Andrzeja Krzanowskiego, Krzysztofa Łowca, Karola Szymanowskiego

4 października (sobota), godz. 16.00

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
Hiszpańska liryka wokalna

wykonawcy: Barbara Bielaczyc, Paweł Brożek, Mariusz Bury, Anna Gabryś, Sebastian Gabryś, Marcin Szermański

w programie utwory: Manuela de Falli, Joaquína Rodrigo, Federico García Lorki

Najczęściej czytane:

#TUTTIwdomu – wyniki naboru

31 maja zamknęliśmy nabór wniosków do specjalnej edycji TUTTI.pl, #TUTTIwdomu. Reagując na bieżące wydarzenia Polskie Wydawnictwo Muzyczne zmieniło formułę jednego ze swoich flagowych projektów. Dzięki #TUTTIwdomu od kilku tygodni możemy się cieszyć zawieszonymi w Internecie wyśmienitymi nagraniami muzyki polskiej. Do końca roku będzie tych zawieszeń jeszcze więcej!

Kredki w dłoń! Maria Szymanowska

Cześć! Jak minął Wam Dzień Dziecka? Do wszystkich Waszych wczorajszych prezentów dodajemy bonus: nową kolorowankę. Dzisiaj proponujemy Wam obrazek z podobizną Marii Szymanowskiej. Zapraszamy do kolorowania – zróbcie to najpiękniej jak umiecie!

„Podróż przez dźwięki. Śladami Stanisława Moniuszki” - nowa publikacja PWM

„Podróż przez dźwięki” to opowieść biograficzna prezentująca twórczość i życie Stanisława Moniuszki w nieco inny sposób. Dla autorki - Magdaleny Dziadek - głównymi punktami interpretacyjnymi stały się przystanki kompozytora w czasie jego podróży – zarówno tej życiowej, jak i podróży poprzez dźwięki. Miejsca, w których się zatrzymywał stanowiły dla niego inspirację do tworzenia nowych dzieł. Odwołując się do liczących stron listów, notatników kompozytora, rycin czy afiszy, autorka snuje ciekawe opowieści i z wirtuozerską sprawnością splata wątki artystycznej twórczości Moniuszki z jego życiem osobistym.
 

Romuald Twardowski czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Czerwiec stoi pod znakiem Romualda Twardowskiego.

BOX „100 na 100” nominowany do Wydarzenia Historycznego Roku 2019!

BOX „100 na 100”, będący częścią projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”, to jedno z najszerzej dyskutowanych i najwyżej ocenianych dokonań muzycznych ostatnich lat. Nagrodzony aż dwoma Fryderykami – w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej oraz Album Roku Muzyka Symfoniczna – BOX walczy o tytuł Wydarzenia Historycznego Roku 2019 w kategorii „Edukacja i multimedia”.
 

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM!