Aktualności
PWM na Warszawskich Targach Książki
2015-05-14
W dniach 14-17 maja na Stadionie Narodowym odbywają się Warszawskie Targi Książki. Jak co roku obecne na nich jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne, prezentując swoje nowości książkowe i nutowe.
W tym roku zechcemy zaprezentować nasze nowości książkowe, m.in. „1001 operę” Piotra Kamińskiego w nowym, jednotomowym wydaniu, „Kwintesencje. Pasaże barokowe” Dariusza Czai, „Styl klasyczny” Charlesa Rosena oraz „Diagilewa” Richarda Buckle’a. Na Targach pierwszy raz światło dzienne ujrzy drugi tom felietonów i esejów Andrzeja Chłopeckiego, wydane pod tytułem "Muzyka wzwodzi". 17 maja o godz. 14:00 na naszym stoisku będzie gościł Dariusz Czaja – będzie to okazja do spotkania, dyskusji oraz otrzymania autografu.
Na naszym stoisku nie zabraknie wielu gadżetów muzycznych oraz nut, w tym nowych publikacji dla dzieci (m.in. Małe ABC na wiolonczelę Antoniego Cofalika), transkrypcji Chopina w opracowaniu Kevina Kennera czy serii muzyki filmowej (m.in. Ave Maria z filmu "Prowokator" Michała Lorenca).
Zapraszamy na stoisko 43/D4.
Podczas WTK ogłoszone zostaną wyniki konkursu na Najpiękniejsze Książki 2014r. - o laur w kategorii "Książki naukowe i popularnonaukowe (humanistyka)" walczą aż trzy nasze pozycje. Szczegóły tutaj.
A dla wszystkich tych, którzy nie mogą skorzystać z oferty targowej, mamy przygotowaną specjalną promocję. Szczegóły pod tym linkiem.
fot. Robert Strączek
Najczęściej czytane:
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał bez mała dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.
Fascynujący bohater, śmiała koncepcja, wreszcie znakomita obsada aktorska – Król Narcyz to nieszablonowy format opowieści o najsłynniejszym kompozytorze muzyki polskiej początków XX wieku. Wspólna produkcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Radia Kraków zgromadziła cenionych realizatorów i aktorów teatralnych, którzy wykreowali świat Karola Szymanowskiego oraz jego bliskich. Emisja na antenie Radia Kraków w kolejne poniedziałki o godzinie 21.05, począwszy od 2 czerwca br.
Kultowe piosenki Zygmunta Koniecznego, które dekady temu pokochała publiczność Ewy Demarczyk w nowym opracowaniu Cezarego Duchnowskiego. Najnowszy album ANAKLASIS z udziałem Agaty Zubel, Andrzeja Bauera, Bartka Wąsika oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Humali jest już dostępny w sprzedaży.
W konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Polskie Książki 2024, w którym Jury docenia m.in. koncepcję edytorską, nowatorskie opracowania graficzne, typograficzne i poziom artystyczny ilustracji, wyróżnienie w kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa zdobyła książka Muzyka polska po Szymanowskim Adriana Thomasa.
W maju do swojej pracowni zaprasza nas Jerzy Kornowicz – kompozytor, pianista-improwizator, pedagog i działacz muzyczny, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Autor muzyki wielu gatunków – twórca interdyscyplinarny, który potrafi komponować w rozmaitych miejscach.
Od początku istnienia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, serie pedagogiczne stanowiły istotną i liczną grupę powstających publikacji. Oficyna nawiązywała współpracę z cenionymi twórcami, dzięki czemu powstały utwory nie tylko licznie nagradzane na konkursach i festiwalach, budujące tym prestiż PWM-u, ale przede wszystkim ponadczasowe. Świadczą o tym wznowienia wielu tytułów.