PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

PWM ogłasza: TUTTI.pl

2017-10-06

250 polskich kompozytorów, 1700 utworów, 450 godzin muzyki! Oto TUTTI.pl – wyjątkowe przedsięwzięcie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, którego celem jest wspieranie wykonawstwa muzyki polskiej w kraju i na świecie.

 

Inicjatywa TUTTI.pl ma umożliwić skuteczniejszą promocję utworów kompozytorów polskich z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz zachęcać do sukcesywnego zwiększania ich udziału w programach koncertowych. TUTTI.pl kierujemy do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się realizacją koncertów, festiwali i nagrań. Szczególnie gorąco zapraszamy do udziału w programie instytucje rzadziej do tej pory sięgające po muzykę rodzimych kompozytorów.

 

„Muzyka polska jest marką samą w sobie, a nasi kompozytorzy zajmują wysoką pozycję w rankingach muzycznego świata. Tyle tylko, że często jest to wiedza teoretyczna, a same dzieła rozbrzmiewają na estradach w kraju i zagranicą zbyt rzadko. Dlatego po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii naszej Oficyny przygotowaliśmy wyjątkowy mechanizm wspierania wykonań muzyki polskiej” – wyjaśnia dr Daniel Cichy, dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

W ramach TUTTI.pl uruchamiamy system dofinansowań do wypożyczeń wielkoobsadowych utworów kompozytorów polskich na sezon 2017/2018. Instytucje, które zgłoszą najciekawsze propozycje repertuarowe uwzględniające utwory z listy dostępnych niemal 1700 tytułów, mogą liczyć na dofinansowanie kosztów wypożyczeń w postaci 70% rabatu! Rabat przyznawany będzie w drodze konkursu.

 

Wniosek konkursowy wraz z regulaminem i wykazem utworów dostępne są na stronie www.tutti.pwm.com.pl. Pula środków w tym sezonie wynosi 200 tys. złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 października 2017 roku (decyduje data wpłynięcia wniosku do oddziału PWM w Warszawie).

 

Gorąco zachęcamy do nowego, świeżego spojrzenia na polską muzykę: tę dobrze znaną, często wybrzmiewającą w salach koncertowych oraz – a może w szczególności – tę, która wciąż czeka na odkrycie.

 

Grajmy TUTTI polską muzykę!


www.tutti.pwm.com.pl

Najczęściej czytane:

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: Juliusz Zarębski

Powraca popularny cykl „Kompozytor miesiąca”, w którym przybliżamy sylwetki i dzieła twórców z katalogu PWM. W lutym przedstawiamy postać jednego z najważniejszych polskich kompozytorów i pianistów XIX wieku, kontynuatora tradycji Chopina, ucznia i przyjaciela Liszta, twórcy Kwintetu fortepianowego g-moll – najwybitniejszego dzieła polskiej kameralistyki romantycznej. Mowa o Juliuszu Zarębskim.

W mojej muzyce dużo się dzieje. Życie i twórczość Grażyny Bacewicz

Kompozytorka, skrzypaczka, czołowa polska artystka XX wieku. Niegdyś odnosiła międzynarodowe sukcesy jako koncertująca solistka, teraz na estradach koncertowych coraz częściej pojawia się jej twórczość. Mowa o bohaterce książki Małgorzaty Gąsiorowskiej Grażyna Bacewicz. W mojej muzyce dużo się dzieje. Premierą Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje 117 rocznicę urodzin pochodzącej z Łodzi kompozytorki.
 

Aleja Pokoju 1 – nowy adres Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie

Krakowskie biuro Polskiego Wydawnictwa Muzycznego od lutego 2026 roku mieści się pod nowym adresem przy Alei Pokoju 1, w budynku K1. Zmiana podyktowana jest generalnym remontem dotychczasowej, głównej siedziby Wydawnictwa. Adres oddziału PWM w Warszawie pozostaje bez zmian (ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa).

O Władysławie Żeleńskim. Portret kompozytora i jego czasów

Choć Władysław Żeleński jest niezwykle ważną postacią polskiej kultury, jego nazwisko kojarzone jest zazwyczaj z osobą syna – słynnego Tadeusza „Boya”. Z pomocą przychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne, którego nakładem właśnie na półki księgarń trafia Żeleński – kieszonkowa publikacja z serii „Małe Monografie”, której Władysław jest bohaterem. Wyrazisty portret kompozytora nakreślili w pisarskim duecie Maciej i Jan Negreyowie. Premiera książki już dziś. 

Nowe nagrania utworów Andrzeja Krzanowskiego

Nagrania kolejnych dziesięciu utworów akordeonowych Andrzeja Krzanowskiego z drugiego okresu jego twórczości (1979-1982) można usłyszeć na portalu poświęconym kompozytorowi oraz na kanale Fundacji imienia Andrzeja Krzanowskiego na YouTube. Jest to zapis koncertu TRYPTYK, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach w październiku 2025 roku.

Film „Bacewicz x Bomsori” w oficjalnej selekcji prestiżowego festiwalu FIPADOC

FIPADOC 2026 (Festival International Documentaire) to jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali poświęconych filmowi dokumentalnemu. Wydarzenie, odbywające się co roku we francuskim Biarritz, tradycyjnie zainauguruje kalendarz kluczowych światowych imprez dokumentalnych. W programie festiwalu znalazł się film „Bacewicz x Bomsori” w reżyserii Jakuba Piątka – premierowy pokaz filmu odbędzie się w niedzielę, 25 stycznia.

Pierwsze prawykonania w 2026 roku

Z optymizmem witamy Nowy Rok wypatrując nadchodzących premier najnowszej muzyki polskiej. W styczniu po raz pierwszy zabrzmią utwory Alka Nowaka i Hanny Kulenty. Będzie można wysłuchać ich zarówno w kraju, jak i za granicą.

Kolędy, pastorałki, kantyczki – Historia pewnego utworu

Kolędy, pastorałki, kantyczki… W ostatniej w tym roku odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się polskim pieśniom bożonarodzeniowym – od tych adaptowanych ze średniowiecznej hymnografii łacińskiej po niekonwencjonalne opracowania Witolda Lutosławskiego.

PWM w ruchu. Najbardziej muzyczny pociąg w Polsce zachwycił podróżnych spektakularnością

W niedzielny poranek 21 grudnia, chwilę przed godziną dziewiątą, z Krakowa wyruszył Pociąg Wypełniony Muzyką, inaugurując ogólnopolską akcję Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Jubileuszowy pociąg zakończył w wielkim stylu całoroczne obchody 80-lecia oficyny.

Tam, gdzie wybrzmiewa najpiękniejsza muzyka polska. PWM podsumowuje 2025 rok

Od osiemdziesięciu lat Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspiera rozwój polskiej kultury muzycznej na świecie. Jubileuszowy rok 2025 obfitował w huczne wydarzenia, premiery i projekty realizowane zarówno w kraju, jak i za granicą. Od nowych publikacji nutowych i książkowych, przez wydawnictwa płytowe i zasoby cyfrowe, po koncerty, edukację i międzynarodowe współprace – PWM z dumą podsumowuje dwanaście miesięcy intensywnej działalności.