PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych!

2018-03-08

Już 18 marca w Warszawie podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców Muzyka z patyka, czyli pierwszy spacer po świecie instrumentów

 

Muzyka z patyka to zaproszenie do świata, w którym instrumenty muzyczne poznajemy przez ich kolor, kształt oraz sposób, w jaki wydobywa się z nich dźwięki. To wszystko za sprawą Uwerturek – trzech niezwykłych książeczek o muzyce z serii Małe PWM wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Warsztaty poprowadzi autorka publikacji – Kalina Cyz.

 

Na uczestników spotkania czekają: czytanie Uwerturek, muzyczne zgadywanki oraz dźwiękowe zabawy stymulujące wszechstronny rozwój dziecka. Stworzymy także własne, proste instrumenty perkusyjne, na których będziemy wspólnie muzykować. Kalina Cyz pokaże, jak wykorzystywać muzykę w codziennej zabawie oraz odpowie na pytania na temat roli muzyki w codziennym życiu dziecka. Rodzice dowiedzą się także, jak tworzyć instrumenty muzyczne z przedmiotów codziennego użytku.

 

Zapraszamy maluchy w wieku od 2 do 4 roku życia wraz z rodzicami i opiekunami!Data warsztatów/spotkania: 18 marca 2018 (niedziela)Godzina rozpoczęcia warsztatów: 12:00Czas trwania warsztatów: ok. 40 minutMiejsce: Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018, Arkady Kubickiego, pl. Zamkowy 4, Warszawa

 

Wstęp wolny!

Najczęściej czytane:

Festiwal Prawykonań 2019

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od inauguracji Festiwalu Prawykonań 2019. Święto Polskiej Muzyki Najnowszej odbywać się będzie w NOSPRze w dniach 29-31 marca.

 

Tegoroczna odsłona Festiwalu przyniesie prawykonania aż pięciu utworów, które trafiły do katalogu PWM. Będą to (w kolejności chronologicznej):

Chamber Piano Concerto Agaty Zubel obowiązkowym utworem podczas Concours International de Piano d’Orléans

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Francji: kapituła Concours International de Piano d’Orléans umieściła Chamber Piano Concerto Agaty Zubel jak obowiązkowy utwór finału 14. edycji konkursu!

TUTTI.pl – last call

Wszystkim spóźnialskim przypominamy: został weekend i poniedziałek na złożenie wniosku do TUTTI.pl.

 

TUTTI.pl to niebagatelne 70% (a w przypadku szkół i akademii muzycznych 85%) dofinansowania na wypożyczenia materiałów wykonawczych na projekty odbywające się w pierwszej połowie sezonu 2019/2020.

TUTTI.pl – trwa wiosenny nabór wniosków

Czy Państwo mają już przygotowane do złożenia dokumenty do przedsięwzięcia TUTTI.pl? Czekamy na nie do 18 marca (poniedziałek) aż do godziny 24.00.

Piotr Matwiejczuk nowym redaktorem naczelnym „Ruchu Muzycznego”

1 kwietnia 2019 roku stanowisko redaktora naczelnego „Ruchu Muzycznego” obejmie Piotr Matwiejczuk. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Cyza, który kierował redakcją od 2013 roku.

Alfabet Pawła Mykietyna

Zwięzły, a jednak pełen treści. Prosty, lecz poruszający. Alfabet Pawła Mykietyna. Im mniej, tym więcej.

Paweł Mykietyn kompozytorem miesiąca w marcu

Wraz ze zmianą kart kalendarza przedstawiamy nowego bohatera akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA. W marcu jest nim Paweł Mykietyn.

Tutorial TUTTI.pl

Od dziesięciu dni prowadzimy nabór wniosków do trzeciej edycji TUTTI.pl.

 

Dla wygody, ułatwienia i usprawnienia Państwa pracy, przygotowaliśmy tutorial, który krok po kroku przedstawia etapy wypełniania dokumentów:

Otwieramy nabór do trzeciej edycji TUTTI.pl

Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Prawykonanie Koncertu na skrzypce i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna

22 lutego we Wrocławiu odbędzie się prawykonanie Koncertu na skrzypce i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna. Utwór powstał dla Marcina Markowicza i jemu jest dedykowany. Soliście towarzyszyć będzie orkiestra Narodowego Forum Muzyki pod batutą Jacka Kaspszyka.