PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Andrzej Kwieciński majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA PWM

2018-05-07

Młody, pomysłowy, ambitny, niekonwencjonalny, zaskakujący, odważny.

Mowa o majowym KOMPOZYTORZE MIESIĄCA – Andrzeju Kwiecińskim.

 

 

Jako 21-latek otrzymał w 2005 roku nagrodę i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w kolejnych latach stypendia ufundowane przez Holenderskie Ministerstwo Kultury (2008-2009) oraz Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego (2010).

 

W 2010 roku został nagrodzony na Konkursie Kompozytorskim ‘Young Masters XXI'. W 2012 roku był nominowany do Gaudeamus Prize. W 2014 roku, na 61. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów jego utwór Canzon de’ baci otrzymał pierwszą lokatę w kategorii kompozytorów do 30. roku życia, rekomendację w kategorii ogólnej oraz nagrodę specjalną International Music Council oraz Radio France.

 

To jeden z najnowszych kompozytorów, który udostępnia swoje utwory we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. W katalogu PWM znajdują się trzy kompozycje Andrzeja Kwiecińskiego: Personaggi: Euridice na chór solistów i orkiestrę kameralną, super[P|PE]s DEMO oraz super[P|PE]s na skrzypce i orkiestrę kameralną. W planach jest kilka kolejnych.

Czekamy z niecierpliwością.

 

© PWM / fot. Bartek Barczyk

 

 

Zgodnie z założeniami akcji, twórczość Andrzeja Kwiecińskiego do końca miesiąca objęta zostanie działaniami promocyjnymi, obejmującymi prezentację fotografii kompozytora wykonanych na specjalne zamówienie PWM, prezentację ciekawostek dotyczących twórczości i biografii, a także konkursy i zindywidualizowane akcje promocyjne.

Najczęściej czytane:

Zapraszamy na warsztaty w Krakowie!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie z Anną Pęcherzewską-Hadrych – pomysłodawczynią najnowszej serii dla najmłodszych: „Sonia w krainie Sonostworów” – które odbędzie się 25 października 2018 r. o godzinie 12:30 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, ul. Basztowa 9 (I piętro, sala nr 8).

Prawykonanie „Chamber Piano Concerto” Agaty Zubel

Nie można zaprzeczyć: z trzema tegorocznymi prawykonaniami („Cleopatra’s Songs”, „Fireworks”, „Bildbeschreibung”) i przyznanymi nagrodami (między innymi European Composers Award, Koryfeusz Muzyki Polskiej) – rok 2018 jest dla Agaty Zubel niezwykle intensywny i bardzo udany!

Kompozytorka nie powiedziała jeszcze jednak ostatniego słowa! Przed nami kolejne emocje związane z jej osobą: 20 października, podczas Donaueschiger Musiktage odbędzie się prawykonanie „Chamber Piano Concerto” Agaty Zubel. Pierwszej interpretacji utworu dokona Ingfrid Breie Nyhus. Pianistce towarzyszyć będzie Cikada Ensemble pod batutą Christiana Eggena.

„Francesco” Zygmunta Krauzego – prawykonanie

Jest w gdańskim kościele pw. Św. Trójcy instrument niezwykły. Jedyny tego typu instrument w Polsce i w Europie, który pozostaje ewenementem konstrukcyjnym, architektonicznym i muzycznym. Mówimy o organach, których powstanie datuje się na początek XVII wieku. Konstrukcja instrumentu, składającego się z kilku prospektów, nie ma sobie podobnych na całym świecie. Ponadto organy są umiejscowione po stronie prezbiterium – to jedyne tego typu rozwiązanie konstrukcyjne na świecie!

Właśnie zakończył się kilkuletni, gruntowny remont tych organów. W wyniku remontu i rekonstrukcji powstał instrument o kształcie i możliwościach niespotykanych, a wręcz niemożliwych do uzyskania w innych miejscach w Polsce. Teraz czas na odpowiadającą randze organów inaugurację.

Muzyka polska podbija Azję

 

Już po raz drugi Polskie Wydawnictwo Muzyczne reprezentuje Polskę podczas Music China – największych targów muzycznych w Azji, które właśnie odbywają się w Szanghaju.

Kompozytor miesiąca: Elżbieta Sikora

Bardzo cieszy nas fakt, że październikowego bohatera, a właściwie bohaterkę akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA możemy ogłosić w Międzynarodowym Dniu Muzyki. Patronką akcji w tym miesiącu jest Elżbieta Sikora. Przez kolejne tygodnie będziemy nakłaniać Państwa do bliższego zapoznania się z twórczością kompozytorki i jej postacią.

Zubel. Bildbeschreibung. Violin Concerto. Warszawska Jesień.

27 września odbędzie się polska premiera „Bildbeschreibung” Agaty Zubel. To – jak wskazuje kompozytorka – forma operowa napisana na sopran, baryton i zespół z solistycznie potraktowanymi partiami fletów, klarnetu, saksofonu, trąbki, keybordu, wiolonczeli i saksofonu. Utwór wykonają: Agata Zubel. Frank Wörner oraz muzycy Klangforum Wien pod batutą Titusa Engela.

Prawykonanie „Blessing gentle breeze” Eugeniusza Knapika

„Blessing gentle breeze” na chór mieszany i orkiestrę to najnowszy utwór Eugeniusza Knapika. Napisany został do słów angielskiego romantyka Williama Wordswortha. Prawykonanie „Blessing gentle breeze” odbędzie się 5 października podczas koncertu otwierającego sezon 2018/2019 Filharmonii Narodowej.

Komunikat

Z powodu awarii technicznej księgarnia muzyczna przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie oraz księgarnia internetowa będą nieczynne do 15 października. Przepraszamy za niedogodności!

TUTTI.pl – ostatni tydzień przyjmowania wniosków

Filharmonie, zespoły, fundacje, organizacje, stowarzyszenia, producenci – przypominamy, że jeszcze przez tydzień przyjmujemy wnioski w drugim naborze II edycji TUTTI.pl!

Warszawska Jesień z „Audycją V” Andrzeja Krzanowskiego

Legendarna „Audycja V” Andrzeja Krzanowskiego zabrzmi 23 września podczas Festiwalu Warszawska Jesień. To wydarzenie, którego wagi nie da się przecenić!