PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Andrzej Kwieciński majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA PWM

2018-05-07

Młody, pomysłowy, ambitny, niekonwencjonalny, zaskakujący, odważny.

Mowa o majowym KOMPOZYTORZE MIESIĄCA – Andrzeju Kwiecińskim.

 

 

Jako 21-latek otrzymał w 2005 roku nagrodę i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w kolejnych latach stypendia ufundowane przez Holenderskie Ministerstwo Kultury (2008-2009) oraz Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego (2010).

 

W 2010 roku został nagrodzony na Konkursie Kompozytorskim ‘Young Masters XXI'. W 2012 roku był nominowany do Gaudeamus Prize. W 2014 roku, na 61. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów jego utwór Canzon de’ baci otrzymał pierwszą lokatę w kategorii kompozytorów do 30. roku życia, rekomendację w kategorii ogólnej oraz nagrodę specjalną International Music Council oraz Radio France.

 

To jeden z najnowszych kompozytorów, który udostępnia swoje utwory we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. W katalogu PWM znajdują się trzy kompozycje Andrzeja Kwiecińskiego: Personaggi: Euridice na chór solistów i orkiestrę kameralną, super[P|PE]s DEMO oraz super[P|PE]s na skrzypce i orkiestrę kameralną. W planach jest kilka kolejnych.

Czekamy z niecierpliwością.

 

© PWM / fot. Bartek Barczyk

 

 

Zgodnie z założeniami akcji, twórczość Andrzeja Kwiecińskiego do końca miesiąca objęta zostanie działaniami promocyjnymi, obejmującymi prezentację fotografii kompozytora wykonanych na specjalne zamówienie PWM, prezentację ciekawostek dotyczących twórczości i biografii, a także konkursy i zindywidualizowane akcje promocyjne.

Najczęściej czytane:

Biegniemy w Poland Business Run 2018!

Jak co roku drużyna PWM weźmie udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce – Poland Business Run. W ubiegłym roku dzięki tej inicjatywie udało się zebrać 1,6 miliona (!) złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Paweł Łukaszewski sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Czy można opisać życie i twórczość artysty w kilku słowach? Pewnie tak. My jednak proponujemy cały wachlarz haseł. Oczywiście uporządkowanych. Od A do Z.

Rozpoczynamy kolejną odsłonę akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Czy słowa-klucze wraz z rozwijającą je treścią dadzą pełny obraz sierpniowego bohatera, Pawła Łukaszewskiego?

Seminarium Edytorstwa Muzycznego- wyniki rekrutacji.

Poniżej przedstawiamy nazwiska osób, które w dniach 2-7 października wezmą udział w Seminarium Edytorstwa Muzycznego w Radziejowicach.

Marta Ptaszyńska – artystka świata!

Urodziła się pod Warszawą, jednak dzieciństwo i młodość spędziła we Wrocławiu.

Studiowała we Wrocławiu, Poznaniu i Paryżu.

Dzisiaj swój czas dzieli głównie pomiędzy Warszawę i Chicago.

 

Jest jedną z najciekawszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich kompozytorek na świecie.

Jej znak rozpoznawczy? Perkusja, ale także nieschodzący z twarzy uśmiech.

Tadeusz Baird – romantyk awangardy – dzisiaj skończyłby 90 lat

Najpiękniej po polsku mówiący kompozytor.

Miałem wrażenie, że jest bardzo delikatny.

Nie był osobowością, która rzucała się w objęcia każdemu, kto się chciał zainteresować jego muzyką.

Komponował powoli. Stał przy fortepianie, ale w zasadzie nie korzystał
z niego.

Prawykonanie „Fireworks” Agaty Zubel

Już tylko miesiąc dzieli nas od poznania najnowszego utworu Agaty Zubel, „Fireworks”!

Prawykonanie odbędzie się 13 sierpnia w Warszawie, w ramach festiwalu Chopin i jego Europa. Utwór wykona European Union Youth Orchestra, którą poprowadzi Gianandrea Noseda.

Prawykonanie „Ukiyo-e No. 4” Marcela Chyrzyńskiego

W ostatnim tygodniu lipca (22-29.07.2018) odbywać się będą w Zakopanem 41. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano szereg koncertów kameralnych i recitali. W programie dominować będą ‘klasycy’ XIX i XX wieku: Chopin, Paderewski, Górecki, także Bartòk, Beethoven, czy Ravel. Oczywiście nie zabraknie muzyki Karola Szymanowskiego.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń materiałów orkiestrowych

W związku z koniecznością przeprowadzenia skontrum warszawskich zbiorów materiałów orkiestrowych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w dniach 23 lipca - 3 sierpnia 2018 roku wstrzymane będzie wysyłanie materiałów orkiestrowych ze zbiorów PWM. 

Juliusz Łuciuk kompozytorem miesiąca w lipcu

Bohaterem lipca w PWM jest Julisz Łuciuk: postać wyjątkowa na mapie krakowskiej i polskiej sceny muzycznej.

Uczeń Stanisława Wiechowcza, Nadii Boulanger i Oliviera Messiaena. Artysta o ogromnej wrażliwości na słowo. Kompozytor barw.

Festiwal Muzyki Polskiej

Zbliża się 14 edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku będzie trwał w dniech 3-22 lipca. Na kulturalnej mapie Krakowa Festiwal istnieje od 2005 roku i jest organizowany przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej. W tym roku zostało zaplanowanych11 koncertów.