Aktualności
PWM na Warszawskich Targach Książki
2018-05-17
Blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń. Jak co roku możecie szukać stoiska Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na Warszawskich Targach Książki!
Zapraszamy na spotkanie z muzyką w najlepszym wydaniu! Na naszym stoisku znajdziecie nie tylko książki o tematyce muzycznej, ale także publikacje nutowe (w tym Serię Pedagogiczną z niesamowitymi okładkami Joanny Rusinek!) i całą moc muzycznych gadżetów. Jak co roku zaprezentujemy mnóstwo nowości oraz bestsellery, które cieszą się Waszym niezmiennym zainteresowaniem już od lat.
Targi będą odbywać się:
17 maja 2018 (czwartek) 10.00-18.00
18 maja 2018 (piątek) 10.00-19.00
19 maja 2018 (sobota) 10.00-19.00
20 maja 2018 (niedziela) 10.00-17.00
Zapraszamy na stoisko 51/D6, które tradycyjnie dzielimy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.
Dla tych, którzy nie będą mogli nas odwiedzić w Warszawie przygotowaliśmy specjalną promocję w naszym sklepie internetowym: Dni Darmowej Dostawy wraz z 15% rabatem na wszystkie publikacje w dniach 17-20 maja. Szczegóły TUTAJ.
Z niecierpliwością czekamy także na rozstrzygnięcie konkursu wydawniczego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek - Najpiękniejsze Książki Roku. Wśród nominowanych znalazły się aż dwie pozycje wydane nakładem Polskiego Wydwanictwa Muzycznego - Tadeusz Kościuszko - Artysta oraz seria Uwerturki autorstwa Kaliny Cyz, w skład której wchodzą trzy książeczki dla najmłodszych melomanów: Muzyka z patyka, czyli skąd się biorą dźwięki?, Trójkąt, koło i pięć linii, czyli jaki kształt ma muzyka? oraz Czarno na białym, czyli jaki kolor ma muzyka?.
Uroczyste otwarcie 9. Warszawskich Targów Książki i 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA odbędzie się 17 maja o godz. 12.00, na Scenie Głównej.
Bilety dostępne będą w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów. Przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki na stronie internetowej twojbilet24.pl. Serwis twojbilet24.pl to również narzędzie dla dziennikarzy, blogerów i bibliotekarzy do rejestracji wizyty na Targach.
Więcej informacji na stronie targi-ksiazki.waw.pl
Do zobaczenia!
Najczęściej czytane:
15 października podczas gali w De Vere Grand Connaught Rooms w Londynie odbyło się wręczenie prestiżowych nagród Gramophone Classical Music Awards. W kategorii Early Music statuetkę otrzymała płyta ‘The Krasiński Codex’ („Kodeks Krasińskich”) zespołów Ensemble Dragma i Ensemble Peregrina pod kierownictwem Agnieszki Budzińskiej-Bennett. Trzypłytowy album jest jednym z owoców projektu „Kras 52”, zrealizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Magdaleną Dziadek. Gościem specjalnym wieczoru będzie Krzysztof Meyer – kompozytor i bohater książki Krzysztof Meyer. Nowoczesny i romantyczny. Publikacja ta stanie się punktem wyjścia do rozmowy, którą poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. To wszystko już 21 października o godz. 18:30 w Sali Kameralnej Instytutu Muzykologii UJ.
Już od osiemdziesięciu lat Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspiera rozwój polskiej kultury muzycznej w kraju i na świecie. Oficyna świętuje swój jubileusz przez cały 2025 rok, organizując serię koncertów pod hasłem „Muzyczne spotkania”. Najbliższa odsłona już 14 i 15 listopada w Filharmonii Narodowej. Będzie to podwójny jubileusz – 80-lecie PWM oraz 100-lecie Związku Kompozytorów Polskich. Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Związek Kompozytorów Polskich został partnerem trzeciego etapu prowadzonego od 2017 roku programu kompleksowej digitalizacji unikatowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ramach projektu „Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich”, dofinansowanego w obrębie Działania FERC.02.03, zbiory Polskiej Biblioteki Muzycznej wzbogaci m.in. kolekcja materiałów ZKP związana z festiwalem „Warszawska Jesień”. Dzięki współpracy wyjątkowe dziedzictwo polskiej muzyki współczesnej zyska na trwałości i dostępności.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 13 października 2025 roku o godz. 13:00 na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie. Ceremonia będzie miała charakter państwowy.
9 października br. w Bielsku-Białej rozpocznie się 28. Festiwal Kompozytorów Polskich im. H.M. Góreckiego. Bohaterem tegorocznej jest Fryderyk Chopin. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami wydarzenia.
Rada Programowa Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca wytypowała nominowanych do nagrody polskiego środowiska muzycznego – Koryfeusz Muzyki Polskiej. Nagroda przyznawana jest co roku w czterech kategoriach: Osobowość roku, Wydarzenie roku, Nagroda honorowa oraz Odkrycie roku. W kategorii Wydarzenie Roku nominację otrzymały Muzyczne spotkania, organizowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne z okazji tegorocznego jubileuszu 80-lecia w Narodowym Forum Muzyki.
Ceniony kompozytor muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej, oper i dramatów. W jego twórczości istotne miejsce zajmują utwory pisane do tekstów m.in. takich pisarzy, jak Olga Tokarczuk, Radek Rak, Stanisław Lem, czy Szczepan Twardoch. W tym miesiącu po raz pierwszy zabrzmiała opera Nowaka: Kontakt. Sonoromanza, a na muzyczne półki trafił najnowszy album ANAKLASIS z rejestracją „Febry arktycznej”, skomponowanej do słów Marcina Wichy. To więc dobry moment, by zajrzeć do pracowni kompozytora i by przyjrzeć się jego pracy.
Muzyczna opowieść o dwóch polarnikach czekających na ratunek. O próbie przetrwania na grenlandzkim pustkowiu i o melancholii polarnej nocy. FEBRA ARKTYCZNA. COMEDIA HARMONICA – opera Alka Nowaka do oryginalnego libretta Marcina Wichy jest już dostępna na najnowszym albumie ANAKLASIS. W rolach głównych: AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy i śpiewacy Capelli Cracoviensis.
Chociaż pod względem prawykonań październik wydaje się spokojniejszy niż ubiegły miesiąc trzeba jednak podkreślić, że zakres gatunkowy i obsadowy nowych utworów zapowiada się bogato. Najnowsze dzieła z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w tym miesiącu usłyszymy po raz pierwszy w Warszawie, Kolonii, Tychach, Gdańsku, Zielonej Górze, Poznaniu, Elblągu oraz Pszczynie.