PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Zapraszamy do współtworzenia #Fredry8!

2018-05-15

A gdyby tak wziąć udział w tworzeniu jednego z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy? Uważamy, że to świetny pomysł i zapraszamy Państwa do współtworzenia projektu #Fredry8! 
 

PWM tworzy w centrum Warszawy, przy ul. Fredry 8, nowe miejsce dla twórców i odbiorców muzyki, profesjonalistów i entuzjastów, nauczycieli i uczniów, melomanów, rodzin z dziećmi i seniorów.

 

W rewitalizowanym budynku z 1897 roku zachowana będzie nie tylko nienaruszona przez działania wojenne zabytkowa tkanka, ale także zostaną stworzone nowe przestrzenie, poszerzające dotychczasowy zakres działań Wydawnictwa w warszawskiej siedzibie. Kameralna sala koncertowa w technologii box in box, mediateka, biblioteka i księgarnia, studio nagrań, sala tańca, przestrzenie warsztatowe, archiwa materiałów nutowych czy klub jazzowy pozwolą na prowadzenie bogatego programu artystycznego, fonograficznego, szerokich działań edukacyjnych dla każdej grupy wiekowej oraz kontynuowanie aktywności wypożyczeniowej w zakresie udostępniania materiałów wykonawczych dla zespołów i orkiestr z całego świata.


Chcemy poznać Państwa zdanie na temat funkcjonalności #Fredry8, a pomaga nam w tym ankieta dostępna pod adresem:

https://ankieteo.pl/survey/PWM

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje mniej więcej 15 minut. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu!

 

Fot. Ⓒ AMC - Andrzej Chołdzyński Sp. z o.o. Sp. komandytowa

Najczęściej czytane:

3. Festiwal Trzy-Czte-Ry Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.

Sześć wieczorów, sześć koncertów i cały wachlarz emocji pełnych kontrastów. Takie będą warszawskie spotkania muzyczne w ramach trzeciej odsłony Festiwalu Trzy Czte-ry. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje, który rozpocznie się już 22 maja.

Ogólnopolski Konkurs Nauczyciel Muzyki 2017

Trwa trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauczyciel Muzyki, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzyki. Ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest promocja i uznanie dla nauczycieli, którzy przekazują swoją pasję i miłość do muzyki − sztuki pięknej, lecz wymagającej. 

Nowa opera Aleksandra Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk – zwyciężczyni Man Booker Prize 2018!

Man Booker International Prize to obok Pulitzera czy Literackiej Nagrody Nobla jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie literatury. Wśród 13 nominowanych autorów znalazła się Olga Tokarczuk i jej powieść „Bieguni”. 22 maja ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji – Olgę Tokarczuk oraz tłumaczkę jej powieści na język angielski – Jennifer Croft.

Utwory Zubel i Lutosławskiego na Beijing Modern Music Festival 2018

Od 19 maja trwa Beijing Modern Music Festival – największe święto nowej muzyki w Chinach. Dwa ostatnie dni festiwalu zabrzmią mocnym polskim akcentem: 25 maja zaplanowano „Violin Concerto” Agaty Zubel, a w koncercie finałowym usłyszymy „Trzy postludia” Witolda Lutosławskiego.

Festiwal chóralny Cracovia Cantans

Już po raz dziewiąty krakowscy miłośnicy muzyki chóralnej będą mieli okazję do spotkania z wielobarwnym śpiewem i radością chórów z różnych zakątków świata podczas Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans. 

„Violin Concerto” Agaty Zubel podczas Światowych Dni Muzyki w Pekinie

Tegoroczne Światowe Dni Muzyki odbywać się będą w Pekinie w dniach 19-26 maja. Polskim akcentem podczas tego międzynarodowego święta muzyki będzie wykonanie „Violin Concerto” Agaty Zubel. „Violin Concerto” zabrzmi 25 maja w interpretacji LI Yuhe z towarzyszeniem Hangzhou Philharmonic Orchestra pod batutą Yang Yang.

Do posłuchania „Pieśni Kleopatry” Agaty Zubel

Dobra wiadomość dla śledzących twórczość Agaty Zubel. Rozgłośnia WDR3 wciąż udostępnia zapis dźwiękowy najnowszego utworu kompozytorki, „Cleopatra’s Songs”! Nagranie zostało zarejestrowane zaledwie dwa tygodnie temu, podczas premierowego wykonania utworu w ramach Wittener Tage für neue Kammermusik.

Alfabet Andrzeja Kwiecińskiego

Piąty alfabet kompozytorski*. Andrzeja Kwiecińskiego. Inny.

Druga edycja TUTTI.pl ‘od kuchni’

Z ogromnym zainteresowaniem analizowaliśmy wnioski, które wpłynęły po ogłoszeniu drugiej edycji przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej TUTTI.pl.

 

Jakie tytuły zostaną uwzględnione z szerokiej gamy utworów dostępnych z katalogu PWM? Nazwiska których kompozytorów będą pojawiać się w rankingu najczęściej? Jakie cykle, projekty, nagrania zostaną zrealizowane w ramach programu?

Wyniki naboru do drugiej edycji TUTTI.pl

Z przyjemnością ogłaszamy, że na stronie https://pwm.com.pl/pl/page/tutti_komunikaty.html została zamieszczona lista rankingowa z wynikami drugiej edycji TUTTI.pl.