PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Zapraszamy do współtworzenia #Fredry8!

2018-05-15

A gdyby tak wziąć udział w tworzeniu jednego z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy? Uważamy, że to świetny pomysł i zapraszamy Państwa do współtworzenia projektu #Fredry8! 
 

PWM tworzy w centrum Warszawy, przy ul. Fredry 8, nowe miejsce dla twórców i odbiorców muzyki, profesjonalistów i entuzjastów, nauczycieli i uczniów, melomanów, rodzin z dziećmi i seniorów.

 

W rewitalizowanym budynku z 1897 roku zachowana będzie nie tylko nienaruszona przez działania wojenne zabytkowa tkanka, ale także zostaną stworzone nowe przestrzenie, poszerzające dotychczasowy zakres działań Wydawnictwa w warszawskiej siedzibie. Kameralna sala koncertowa w technologii box in box, mediateka, biblioteka i księgarnia, studio nagrań, sala tańca, przestrzenie warsztatowe, archiwa materiałów nutowych czy klub jazzowy pozwolą na prowadzenie bogatego programu artystycznego, fonograficznego, szerokich działań edukacyjnych dla każdej grupy wiekowej oraz kontynuowanie aktywności wypożyczeniowej w zakresie udostępniania materiałów wykonawczych dla zespołów i orkiestr z całego świata.


Chcemy poznać Państwa zdanie na temat funkcjonalności #Fredry8, a pomaga nam w tym ankieta dostępna pod adresem:

https://ankieteo.pl/survey/PWM

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje mniej więcej 15 minut. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu!

 

Fot. Ⓒ AMC - Andrzej Chołdzyński Sp. z o.o. Sp. komandytowa

Najczęściej czytane:

Biegniemy w Poland Business Run 2018!

Jak co roku drużyna PWM weźmie udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce – Poland Business Run. W ubiegłym roku dzięki tej inicjatywie udało się zebrać 1,6 miliona (!) złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Paweł Łukaszewski sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Czy można opisać życie i twórczość artysty w kilku słowach? Pewnie tak. My jednak proponujemy cały wachlarz haseł. Oczywiście uporządkowanych. Od A do Z.

Rozpoczynamy kolejną odsłonę akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Czy słowa-klucze wraz z rozwijającą je treścią dadzą pełny obraz sierpniowego bohatera, Pawła Łukaszewskiego?

Seminarium Edytorstwa Muzycznego- wyniki rekrutacji.

Poniżej przedstawiamy nazwiska osób, które w dniach 2-7 października wezmą udział w Seminarium Edytorstwa Muzycznego w Radziejowicach.

Marta Ptaszyńska – artystka świata!

Urodziła się pod Warszawą, jednak dzieciństwo i młodość spędziła we Wrocławiu.

Studiowała we Wrocławiu, Poznaniu i Paryżu.

Dzisiaj swój czas dzieli głównie pomiędzy Warszawę i Chicago.

 

Jest jedną z najciekawszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich kompozytorek na świecie.

Jej znak rozpoznawczy? Perkusja, ale także nieschodzący z twarzy uśmiech.

Tadeusz Baird – romantyk awangardy – dzisiaj skończyłby 90 lat

Najpiękniej po polsku mówiący kompozytor.

Miałem wrażenie, że jest bardzo delikatny.

Nie był osobowością, która rzucała się w objęcia każdemu, kto się chciał zainteresować jego muzyką.

Komponował powoli. Stał przy fortepianie, ale w zasadzie nie korzystał
z niego.

Prawykonanie „Fireworks” Agaty Zubel

Już tylko miesiąc dzieli nas od poznania najnowszego utworu Agaty Zubel, „Fireworks”!

Prawykonanie odbędzie się 13 sierpnia w Warszawie, w ramach festiwalu Chopin i jego Europa. Utwór wykona European Union Youth Orchestra, którą poprowadzi Gianandrea Noseda.

Prawykonanie „Ukiyo-e No. 4” Marcela Chyrzyńskiego

W ostatnim tygodniu lipca (22-29.07.2018) odbywać się będą w Zakopanem 41. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano szereg koncertów kameralnych i recitali. W programie dominować będą ‘klasycy’ XIX i XX wieku: Chopin, Paderewski, Górecki, także Bartòk, Beethoven, czy Ravel. Oczywiście nie zabraknie muzyki Karola Szymanowskiego.

Czasowe wstrzymanie wypożyczeń materiałów orkiestrowych

W związku z koniecznością przeprowadzenia skontrum warszawskich zbiorów materiałów orkiestrowych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w dniach 23 lipca - 3 sierpnia 2018 roku wstrzymane będzie wysyłanie materiałów orkiestrowych ze zbiorów PWM. 

Juliusz Łuciuk kompozytorem miesiąca w lipcu

Bohaterem lipca w PWM jest Julisz Łuciuk: postać wyjątkowa na mapie krakowskiej i polskiej sceny muzycznej.

Uczeń Stanisława Wiechowcza, Nadii Boulanger i Oliviera Messiaena. Artysta o ogromnej wrażliwości na słowo. Kompozytor barw.

Festiwal Muzyki Polskiej

Zbliża się 14 edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku będzie trwał w dniech 3-22 lipca. Na kulturalnej mapie Krakowa Festiwal istnieje od 2005 roku i jest organizowany przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej. W tym roku zostało zaplanowanych11 koncertów.