PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Festiwal chóralny Cracovia Cantans

2018-05-23

Już po raz dziewiąty krakowscy miłośnicy muzyki chóralnej będą mieli okazję do spotkania z wielobarwnym śpiewem i radością chórów z różnych zakątków świata podczas Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans. 

Festiwal rozpocznie się 7 czerwca koncertem w kościele Bernardynów, podczas którego wystąpią chóry z Norwegii, Finlandii, Islandii, Austrii i Indonezji. W dniach 8-10 czerwca zaplanowane są przesłuchania oraz liczne koncerty, które odbywać się będą w kościołach, synagogach, szkole muzycznej im. Mieczysława Karłowicza oraz Filharmonii Krakowskiej.
Międzynarodowe jury w składzie: prof. Romuald Twardowski (Polska), prof. Bernhard Gfrener (Austria), Richards Dubra (Łotwa), Javier Busto (Hiszpania), Vytatuas Miskinis (Litwa) oceniać będzie ponad 40 zespołów, konkurujących w ośmiu kategoriach:
- Chóry mieszane dorośli
- Chóry o głosach równych dorośli - męskie
- Chóry o głosach równych dorośli - żeńskie
- Chóry młodzieżowe
- Chóry dziecięce
- Chóry kameralne
- Muzyka popularna, ludowa, gospel
- Muzyka sakralna
Wyniki festiwalu poznamy 10 czerwca na Gali Finałowej, która odbędzie się w Sali Filharmonii Krakowskiej, a zwycięski chór otrzyma nagrodę Grand Prix, statuetkę „Złota Polihymnia” oraz prawo do udziału w finale The World Choral Championship w Tokio w 2019 roku.
Dla chóru zagranicznego Polskie Wydawnictwo Muzyczne przewidziało specjalną nagrodę w wysokości 500 EUR za najlepszą interpretację utworu chóralnego polskiego kompozytora z katalogu PWM.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Program koncertów i przesłuchań dostępny jest na stronie Organizatora.

Najczęściej czytane:

Festiwal Prawykonań 2019

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od inauguracji Festiwalu Prawykonań 2019. Święto Polskiej Muzyki Najnowszej odbywać się będzie w NOSPRze w dniach 29-31 marca.

 

Tegoroczna odsłona Festiwalu przyniesie prawykonania aż pięciu utworów, które trafiły do katalogu PWM. Będą to (w kolejności chronologicznej):

Chamber Piano Concerto Agaty Zubel obowiązkowym utworem podczas Concours International de Piano d’Orléans

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Francji: kapituła Concours International de Piano d’Orléans umieściła Chamber Piano Concerto Agaty Zubel jak obowiązkowy utwór finału 14. edycji konkursu!

TUTTI.pl – last call

Wszystkim spóźnialskim przypominamy: został weekend i poniedziałek na złożenie wniosku do TUTTI.pl.

 

TUTTI.pl to niebagatelne 70% (a w przypadku szkół i akademii muzycznych 85%) dofinansowania na wypożyczenia materiałów wykonawczych na projekty odbywające się w pierwszej połowie sezonu 2019/2020.

TUTTI.pl – trwa wiosenny nabór wniosków

Czy Państwo mają już przygotowane do złożenia dokumenty do przedsięwzięcia TUTTI.pl? Czekamy na nie do 18 marca (poniedziałek) aż do godziny 24.00.

Piotr Matwiejczuk nowym redaktorem naczelnym „Ruchu Muzycznego”

1 kwietnia 2019 roku stanowisko redaktora naczelnego „Ruchu Muzycznego” obejmie Piotr Matwiejczuk. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Cyza, który kierował redakcją od 2013 roku.

Alfabet Pawła Mykietyna

Zwięzły, a jednak pełen treści. Prosty, lecz poruszający. Alfabet Pawła Mykietyna. Im mniej, tym więcej.

Paweł Mykietyn kompozytorem miesiąca w marcu

Wraz ze zmianą kart kalendarza przedstawiamy nowego bohatera akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA. W marcu jest nim Paweł Mykietyn.

Tutorial TUTTI.pl

Od dziesięciu dni prowadzimy nabór wniosków do trzeciej edycji TUTTI.pl.

 

Dla wygody, ułatwienia i usprawnienia Państwa pracy, przygotowaliśmy tutorial, który krok po kroku przedstawia etapy wypełniania dokumentów:

Otwieramy nabór do trzeciej edycji TUTTI.pl

Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Prawykonanie Koncertu na skrzypce i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna

22 lutego we Wrocławiu odbędzie się prawykonanie Koncertu na skrzypce i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna. Utwór powstał dla Marcina Markowicza i jemu jest dedykowany. Soliście towarzyszyć będzie orkiestra Narodowego Forum Muzyki pod batutą Jacka Kaspszyka.