PWM

Szukaj
Zaawansowane

Aktualności

Alek Nowak wrześniowym kompozytorem miesiąca

2018-09-06

Wrzesień dedykujemy twórczości Alka Nowaka.

Kompozytor od początku kariery wzbudza spore zainteresowanie środowiska muzycznego. Zachwyca lub budzi kontrowersje. Andrzej Chłopecki jednoznacznie wyraził swoje zdanie o stojącym u progu kariery kompozytorze: „Jest po prostu w Nowaku niezwyczajny pazur twórcy wybitnego”.*

 

Jak co miesiąc zachęcamy do bliższych spotkań z twórczością promowanego kompozytora.

Uaktualniliśmy informacje dotyczące Alka Nowaka na stronie PWM, uzupełniając ją o galerię świeżo wykonanych zdjęć, będziemy przeprowadzać na fb konkursy, a firmowa księgarnia do końca września oferuje partytury kompozytora ze specjalnym rabatem (warto sprawdzić!).

 

To jednaki nie koniec atrakcji! Wrzesień jest miesiącem, w którym poznamy aż dwa nowe utwory Alka Nowaka. Napisane zostały na zamówienie dużych festiwali – Sacrum Profanum w Krakowie oraz Warszawskiej Jesień.

 

Jednym z głównych wydarzeń krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum będzie prawykonanie opery Alka Nowaka „Ahat ilī. Siostra bogów” do libretta Olgi Tokarczuk. O tym wydarzeniu jest już bardzo głośno w środowisku muzycznym. Szczegóły dostępne są na stronie Sacrum Profanum.

 

Prawykonanie kolejnego utworu Alka Nowaka odbędzie się 21 września, podczas Festiwalu Warszawska Jesień. „Do słów” – bo taki jest tytuł utworu – dedykowany jest Andrzejowi Chłopeckiemu, ‘od zawsze’ związanemu z tym Festiwalem i ‘od zawsze’ kibicującemu poczynaniom młodego kompozytora. Po szczegóły zapraszamy na stronę Warszawskiej Jesieni.

 

Wrześniowe SAVE the DATE:

16 września „Ahat ilī. Siostra bogów” – Kraków, ICE Kraków

21 września „Do słów” – Warszawa, Filharmonia Narodowa

 

A już dzisiaj – tradycyjnie na rozpoczęcie akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA – zapraszamy do zapoznania się z dostarczonym przez kompozytora alfabetem. Jest krótki. Jednak przestudiowanie go i znalezienie klucza może okazać się pracochłonnym zajęciem! Powodzenia!

 


© PWM / fot. Bartek Barczyk

 

 

*Andrzej Chłopecki, Dwutygodnik.com, nr 30, 05/2010

Najczęściej czytane:

Warszawska Jesień z „Audycją V” Andrzeja Krzanowskiego

Legendarna „Audycja V” Andrzeja Krzanowskiego zabrzmi 23 września podczas Festiwalu Warszawska Jesień. To wydarzenie, którego wagi nie da się przecenić!

Aleksander Nowak: „Do słów”. PRAWYKONANIE

21 września, podczas koncertu inauguracyjnego Warszawskiej Jesieni zostanie premierowo wykonana kompozycja Aleksandra Nowaka „Do słów”. Utwór powstał na zamówienie festiwalu. Dedykowany jest pamięci Andrzeja Chłopeckiego.

Warszawska Jesień 2018

Tegoroczna Warszawska Jesień startuje 21 września i trwać będzie do 29 września. Przed nami 9 dni wypełnionych muzyką, spotkaniami, wystawami i warsztatami. Wśród proponowanych utworów mnóstwo prawykonań i pierwszych polskich wykonań. Warto zarezerwować końcówkę miesiąca na ten festiwal!

Prawykonanie opery „Ahat ilī. Siostra bogów” Aleksandra Nowaka

Współpraca Aleksandra Nowaka z Olgą Tokarczuk zaowocowała powstaniem trzyaktowej opery „Ahat ilī. Siostra bogów”, której prawykonanie odbędzie się 16. września i będzie kulminacyjnym punktem krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum.

Zapraszamy na 15. Dzień Edukacji Muzycznej!

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chórów szkolnych. W tym roku DEM odbędzie się 19 października w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach przy ul. Ułańskiej 7b. Zapisy do 30 września! 

Sacrum Profanum z prawykonaniami utworów z katalogu PWM

Od 11 do17 września za sprawą festiwalu Sacrum Profanum trwać będzie w Krakowie święto nowej muzyki. Tegoroczna odsłona festiwalu koncentruje się wokół haseł NPDLGŁŚĆ / WLNŚĆ / EMNCPCJ / FNTZMT.

 

Z prawdziwą radością informujemy, że podczas festiwalu odbędą się prawykonania dwóch utworów, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: „The Declaration” Zygmunta Krauzego oraz „Ahat ilī. Siostra bogów” Aleksandra Nowaka.

Zygmunt Krauze. „The Declaration”. Prawykonanie.

Powszechną deklarację praw człowieka można uznać za pierwsze znaczące dokonanie ONZ w dziedzinie ochrony praw człowieka. Uchwalona została w 1948 roku.

 

Zygmunt Krauze – 70 lat od powstania dokumentu oraz 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości – odwołując się do zapisów Deklaracji podejmuje w swoim najnowszym utworze rozważania na temat kondycji współczesnych społeczeństw.

Komunikat

Z powodu awarii technicznej księgarnia muzyczna przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie oraz księgarnia internetowa będą nieczynne do końca września. Przepraszamy za niedogodności!

Alek Nowak wrześniowym kompozytorem miesiąca

Wrzesień dedykujemy twórczości Alka Nowaka.

Kompozytor od początku kariery wzbudza spore zainteresowanie środowiska muzycznego. Zachwyca lub budzi kontrowersje. Andrzej Chłopecki jednoznacznie wyraził swoje zdanie o stojącym u progu kariery kompozytorze: „Jest po prostu w Nowaku niezwyczajny pazur twórcy wybitnego”.*

Jesienny nabór w drugiej edycji TUTTI.pl

Ogłaszamy dodatkowy, jesienny nabór w drugiej edycji projektu TUTTI.pl. Do udziału zapraszamy szczególnie tych z Państwa, którym specyfika ich działalności uniemożliwiła start w naborze wiosennym.

 

Pula środków dostępnych w jesiennym rozdaniu wynosi 150 tysięcy złotych. Jest zatem o co walczyć!