PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Chamber Piano Concerto Agaty Zubel obowiązkowym utworem podczas Concours International de Piano d’Orléans

2019-03-15

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Francji: kapituła Concours International de Piano d’Orléans umieściła Chamber Piano Concerto Agaty Zubel jak obowiązkowy utwór finału 14. edycji konkursu!

 

 

Chamber Piano Concerto to jeden z najnowszych utworów Agaty Zubel. Powstał końcem 2018 roku. Światową premierę miał podczas festiwalu Donaueschinger Musiktage, 20 października 2018. Partię solową wykonywała wówczas norweska pianistka, Ingfrid Breie Nyhus z towarzyszeniem Cikada Ensemble pod batutą Christiana Eggena.

Odzew po pierwszym wykonaniu przyszedł bardzo szybko. Gratulujemy!

 

Na stronie kompozytorki można wysłuchać fragmentu utworu.

 

Concours International de Piano d’Orléans pozostaje jedynym na świecie międzynarodowym konkursem pianistycznym skupiającym się wyłącznie na muzyce XX i XXI wieku. Celem organizatorów jest odkrywanie nowej muzyki i jej nowych wykonawców oraz umożliwienie ich zaistnienia na scenach całego świata.

 

Przesłuchania konkursowe trwać będą od 16 do 26 kwietnia 2020 roku. Uczestnicy, którzy dotrą do ostatniego etapu będą wykonywać dwa obowiązkowe utwory: Francisa Poulenca Sekstet na fortepian i instrumenty dęte oraz Chamber Piano Concerto Agaty Zubel. Solistom towarzyszyć będzie Ensemble Intercontemporain pod kierownictwem Simona Prousta.

 

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem 14. Concours International de Piano d’Orléans dostępne są na stronie organizatora. 

 

 

 

© PWM / fot. Michał Ramus

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.