PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Startuje X edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans

2019-06-06

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz kolejny jest partnerem Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans, którego 10. edycja potrwa od 6 do 9 czerwca.


Już dziś rozpoczyna się Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny Cracovia Cantans, którego partnerem jest po raz kolejny Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

 

To już 10. edycja festiwalu, który co roku odbywa się w Krakowie i jest jednym największych wydarzeń chóralnych o charakterze międzynarodowym w Polsce. Do tej pory w festiwalu wzięło udział ponad 300 chórów z 30 krajów, a w tegorocznej edycji będzie można usłyszeć 25 przedstawicieli 11 państw. Festiwal składa się z części koncertowej odbywającej się w krakowskich kościołach oraz z części konkursowej ocenianej przez międzynarodowe Jury.

 

W roku 2019 w Jury zasiądą prof. Romuald Twardowski (Polska), Javier Busto (Hiszpania), Ko Matsushita (Japonia), Rihards Dubra (Łotwa), Ambroz Copi (Słowenia). Poza nagrodami w poszczególnych kategoriach zostanie wyłoniony zwycięzca Grand Prix.

 

Festiwal Cracovia Cantans jest członkiem założycielem World Choral Championship (Światowe Mistrzostwo Chóralne) – związku 4 prestiżowych festiwali chóralnych: w Tokio, Rimini, Tajpej i Krakowie. Zwycięzca tegorocznej nagrody Grand Prix pojedzie na finał World Choral Championship w Rimini w roku 2020, gdzie będzie starać się o tytuł najlepszego chóru świata. W roku 2021 finał World Choral Championship odbędzie się w Krakowie, będąc okazją do usłyszenia najlepszych chórów świata. 

Najczęściej czytane:

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad. 

Startuje X edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz kolejny jest partnerem Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans, którego 10. edycja potrwa od 6 do 9 czerwca.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. zbiorów

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków: Opracowywanie, ewidencja i kontrola zbiorów PWM, w tym przeprowadzenie pełnej inwentaryzacji zbiorów.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni referenta ds. zbiorów muzycznych

Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków: przyjmowanie i obsługa przesyłek z materiałami orkiestrowymi, prace bieżące przy zbiorze materiałów orkiestrowych.

Mikołaj Górecki czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Z przyjemnością informujemy, że czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA jest Mikołaj Górecki.

Z tej okazji księgarnia firmowa PWM oferuje tytuły kompozytora w specjalnej cenie – zachęcamy do uzupełniania zbiorów nutowych. W zakładce ‘galeria’ dodane zostały wybrane zdjęcia kompozytora z przeprowadzonej niedawno dla PWM sesji. Na Facebooku zaproponujemy konkurs, którego bohaterem będzie Mikołaj Górecki.

Prawykonanie „Missa choralis” Pawła Łukaszewskiego

W najbliższą niedzielę, 2 czerwca 2019 poznamy najnowszy utwór Pawła Łukaszewskiego: Missa choralis na solistów, chór mieszany i orkiestrę. Prawykonanie odbędzie się w Legnicy, podczas jubileuszowej edycji festiwalu chóralnego Legnica Cantat.

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!