PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

2019-06-19

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.Po sukcesie w The Metropolitan Opera Tomasz Konieczny zagościł na scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.


Program jego recitalu obejmował w I części utwory:

 • Richard Wagner Tannhäuser: pieśń Wolframa Wie Todesahnung…O du, mein holder Abendstern
 • Richard Strauss Der Rosenkavalier walce
 • Richard Strauss Arabella: monolog Mandryki Wenn aber das die Folge wär, gewesen


Natomiast w II części:

 • Stanisław Moniuszko Paria: uwertura
 • Stanisław Moniuszko Kozak, opracowanie orkiestrowe – Rafał Kłoczko
 • Stanisław Moniuszko Stary kapral, opracowanie orkiestrowe – Rafał Kłoczko
 • Richard Wagner Götterdämmerung: Morgendämmerung und Siegfrieds Rheinfahrt
 • Richard Wagner Die Walküre: Pożegnanie Wotana Leb wohl, du kühnes, herrliches Kind


Śpiewakowi towarzyszyli:

 • Gabriel Chmura – dyrygent
 • Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
 • Cezary Łasiczka – prowadzenie koncertu


Tuż po koncercie odbyła się oficjalna premiera książki „Twarze Wotana” – wywiadu-rzeki wydanego nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz spotkanie autorskie z Tomaszem Koniecznym wokół publikacji. Rozmowę ze śpiewakiem poprowadził autor wywiadu, Jacek Marczyński.

Książka dostępna jest już w sprzedaży w naszym e-sklepie: pwm.com.pl/publikacja/twarze-wotana

 

 

 

 

 

 

Fot. Bartek Barczyk i Aleksandra Serafin

Najczęściej czytane:

Premiera „Halki” w TW-ON

Dzisiaj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wydarzenie, o którym jest głośno od kilku tygodni – premiera Halki w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Prapremiera owej bodaj najbardziej popularniej opery Stanisława Moniuszki odbyła się 1 stycznia 1858 roku. 162 lata później TW-ON proponuje inscenizację powstałą w koprodukcji z Theater an der Wien (w Wiedniu ta wersja została wystawiona 15 grudnia 2019).

„Aisthetikos” Hanny Kulenty i jej nowy początek w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

21 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się prawykonanie najnowszego utworu Hanny Kulenty Aisthetikos na saksofon sopranowy, fortepian i orkiestrę. Tym utworem kompozytorka powraca pod skrzydła Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

Grażyna Bacewicz lutowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W lutym zwracamy się ku Grażynie Bacewicz.
 

Cztery nominacje do Fryderyków dla albumów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Krążki wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne znalazły się w czołówce nominowanych do tegorocznych Fryderyków. Akademia Fonograficzna wyróżniła płyty wydane pod marką ANAKLASIS oraz ekskluzywny BOX „100 na 100”. 
 

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.