PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

E-ŚPIEWNIK Stanisława Moniuszki zabrzmi w Paryżu

2019-11-08

14 listopada w paryskim Cité Internationale des Arts zaprezentowany zostanie materiał z płyty Stanisław Moniuszko E-ŚPIEWNIK, sygnowanej marką ANAKLASIS. Podczas koncertu usłyszymy: nagradzaną śpiewaczkę o międzynarodowej renomie Agatę Zubel, wirtuoza wiolonczeli i błyskotliwego improwizatora Andrzeja Bauera oraz Cezarego Duchnowskiego, wytrawnego twórcę i wykonawcę muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej. Tego wieczoru będzie miała miejsce także francuska premiera książki o kompozytorce – Agata Zubel: Entrée en matière.


W trakcie wydarzenia zaprezentowany zostanie materiał z krążka E-ŚPIEWNIK, na którym zarejestrowane zostały reinterpretacje pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu znakomitych polskich artystów. Oryginalne ujęcie pieśni wspaniałego polskiego kompozytora w autorskich opracowaniach Cezarego Duchnowskiego ukaże w nowym świetle walory artystyczne i potencjał polskiej pieśni romantycznej. Koncert E-ŚPIEWNIK, promujący markę ANAKLASIS we Francji będzie też znakomitą okazją do odkrycia na nowo twórczości Moniuszki oraz wspomnienia kompozytora w roku jego jubileuszu. Album E-ŚPIEWNIK zostanie wydany w ramach serii REVISIONS.

Czwartkowy wieczór w Cité Internationale des Arts w Paryżu to także francuska premiera wyjątkowej publikacji o kompozytorce. W 2019 ukazało się pierwsze opracowanie twórczości kompozytorki Agaty Zubel – Agata Zubel: Entrée en matière w dwóch językach: francuskim i angielskim. Autorami rozprawy są między innymi: Aleksandra Bilińska, Alan Lockwood, Michèle Tosi, Pierre Roullier oraz dr Daniel Cichy, dyrektor i redaktor naczelny PWM. Książka ukazała się w serii wydawniczej 2e2m przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu Niepodległa. 
 Daniel Cichy, Michèle Tosi, Aleksandra Bilińska, Alan Lockwood,
Agata Zubel. Entrée en matière, okładka książki, wydawnictwo 2e2m


Organizatorami koncertu w Cité Internationale des Arts są: Instytut Polski w Paryżu i Polskie Wydawnictwo Muzyczne we współpracy z We współpracy z zespołem 2e2m oraz Instytutem Adama Mickiewicza w ramach programu Polska Music oraz programu Polska 100, międzynarodowego programu kulturalnego realizowanego dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.ANAKLASIS
A DIVISION OF
PWM EDITION

www.anaklasis.pl
www.pwm.com.pl/anaklasis

Najczęściej czytane:

Opera Alka Nowaka na AUKSODRONE X-TRA

Jeszcze w tym roku podczas współorganizowanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Program 2 Polskiego Radia AUXODRONE X-TRA AUKSO przypomnimy operę Aleksandra Nowaka ahat ilī – siostra bogów napisaną do libretta Olgi Tokarczuk. 
 

Koncert na zakończenie Roku Moniuszkowskiego

Moniuszko JEST dla wszystkich: starszych i młodszych, grających i śpiewających, amatorów i profesjonalistów, wykonawców i słuchaczy. Udowodniliśmy to niezwykłym koncertem zamykającym obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie, który odbył się 29 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

E-ŚPIEWNIK Stanisława Moniuszki zabrzmi w Paryżu

14 listopada w paryskim Cité Internationale des Arts zaprezentowany zostanie materiał z płyty Stanisław Moniuszko E-ŚPIEWNIK, sygnowanej marką ANAKLASIS. Podczas koncertu usłyszymy: nagradzaną śpiewaczkę o międzynarodowej renomie Agatę Zubel, wirtuoza wiolonczeli i błyskotliwego improwizatora Andrzeja Bauera oraz Cezarego Duchnowskiego, wytrawnego twórcę i wykonawcę muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej. Tego wieczoru będzie miała miejsce także francuska premiera książki o kompozytorce – Agata Zubel: Entrée en matière.

Listopadowe koncerty w ramach TUTTI.pl

Spieszymy z podpowiedziami listopadowych terminów koncertów w ramach TUTTI.pl. Pierwsze dwa, które odbyły się w Szczecinie 3 i 5 listopada już za nami: artyści Opery na Zamku wykonali utwory Stanisława Moniuszki (Na kwaterunku, Widma) oraz Romana Palestra (Pieśń o ziemi). Gorąco zapraszamy na kolejne.

Karłowicz i Moniuszko – po raz pierwszy cyfrowo na żywo

Jesteśmy przyzwyczajeni do obecności nowych technologii w świecie muzyki, którą nagrywamy, odtwarzamy, zapisujemy na playlistach. A gdybyśmy odważyli się pójść krok dalej? Podczas współorganizowanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne wyjątkowego koncertu Polska Orkiestra Młodzieżowa zagra muzykę Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza nie z tradycyjnego, papierowego wydania, a z tabletów!

Kompozytor miesiąca – Marta Ptaszyńska

Listopad: spadają ostatnie liście z drzew, a wraz z nimi kartki z kalendarza. W Polskim Wydawnictwie Muzycznym oznacza to jedno: zmianę bohatera akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Od dzisiaj ze zwiększoną częstotliwością przyglądamy się twórczości i słuchamy utworów Marty Ptaszyńskiej.

Entuzjastyczne przyjęcie najnowszych kompozycji Pawła Łukaszewskiego

Początek listopada przyniósł prawykonania dwóch utworów na chór mieszany Pawła Łukaszewskiego, kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Podczas wyjątkowego koncertu w estońskim Arvo Pärt Centre publiczność mogła wsłuchać się w brzemienie Corpus Christi responsoria i Popule meus na chór mieszany w wykonaniu światowej klasy zespołu Collegium Musicale kierowanego przez Endrika Üksvärava. 

Wyniki jesiennego naboru TUTTI.pl

Z przyjemnością publikujemy wyniki jesiennego naboru wniosków do projektu TUTTI.pl. Tym razem dofinansowanie otrzymają 23 wnioski złożone przez 14 instytucji.

Prawykonania utworów na chór mieszany a cappella Pawła Łukaszewskiego

Wprowadzająca w nastrój kontemplacji muzyka Pawła Łukaszewskiego, kompozytora od lat związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym świetnie wpisuje się w znamienny dla późnej jesieni czas zadumy. Początek listopada przyniesie prawykonania jego dwóch utworów na chór mieszany a cappella. Podczas koncertów w Estonii poznamy Corpus Christi responsoria i Popule meus

PWM i Miasto Kraków zamykają Rok Moniuszki!

Rok Moniuszki dobiega końca i choć oficjalne krakowskie zamknięcie jubileuszowego roku 200. urodzin „ojca polskiej opery narodowej”, czyli koncert „Moniuszko dla wszystkich”, odbędzie się już dzisiaj (wtorek, 29 października) W ICE Kraków, to nie koniec aktywności, jakie przygotowaliśmy na zwieńczenie tych niezwykłych 12 miesięcy.