PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

2020-02-03

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

 

 

 

Zaczynamy od Jaworzna i orkiestry „Archetti” pod batutą Macieja Tomasiewicza. Podczas koncertu 9 lutego zespół zaplanował wykonanie dwóch utworów kompozytorów współczesnych: Divertimento Marka Stachowskiego oraz String Play Zbigniewa Penherskiego. Cieszą nas wybory tych utworów. String Play zabrzmi w rocznicę śmierci kompozytora, a Divertimento powraca na scenę koncertową po czterech latach. Polecamy!

 

11 lutego Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza na premierowy spektakl Halki Stanisława Moniuszki powstałej w koprodukcji z Theater an der Wien. Po serii przedstawień w Wiedniu i gorących po nich relacjach, również melomani w kraju będę mogli ocenić nową koncepcję dzieła. W tym miesiącu Halka zostanie powtórzona 14, 16, 19, 21 oraz 23 lutego. Zespoły TW-ONu poprowadzi Łukasz Borowicz, a partie solowe wykonywać będą Izabel Matuła, Maria Stasiak, Piotr Beczała, Tomasz Rak, Krzysztof Szumański, Dariusz Machej, Jasin Rammal-Rykała i Zbigniew Malak.

Halka w TW-ONie jest z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. To trzeba zobaczyć!

 

21 lutego to termin, który trzeba zarezerwować na wizytę w Kielcach. Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali oraz soliści Magdalena Duś (pf) i Bartłomiej Duś (sxf) prawykonają najnowszy utwór Hanny Kulenty Aisthetikos. Bardzo się cieszymy z powrotu kompozytorki pod skrzydła PWM. My w Kielcach będziemy i Państwa także gorąco zapraszamy! O szczegółach prawykonania będziemy wkrótce szerzej informować.

 

Po serii przedstawień operowych Łukasz Borowicz poprowadzi w tym miesiącu w ramach projektu TUTTI.pl jeszcze jeden koncert: wraz z muzykami Filharmonii Poznańskiej wykona Pieśń o ziemi Romana Palestra. Tym razem proponujemy ów jeden z najchętniej wykonywanych utworów kompozytora melomanom w Niemczech: koncert został zaplanowany we Frankfurcie 26 lutego.

 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl zamykamy utworem, obok którego nie można przejść obojętnie: to Ad Matrem Henryka Mikołaja Góreckiego. 28 i 29 lutego to przejmujące dzieło zostanie wykonane przez zespoły Filharmonii Narodowej pod batutą Bartosza Michałowskiego. Partię solową wykona Aleksandra Olczyk.

 

 

Polecamy! Zapraszamy!

Najczęściej czytane:

Premiera „Halki” w TW-ON

Dzisiaj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wydarzenie, o którym jest głośno od kilku tygodni – premiera Halki w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Prapremiera owej bodaj najbardziej popularniej opery Stanisława Moniuszki odbyła się 1 stycznia 1858 roku. 162 lata później TW-ON proponuje inscenizację powstałą w koprodukcji z Theater an der Wien (w Wiedniu ta wersja została wystawiona 15 grudnia 2019).

„Aisthetikos” Hanny Kulenty i jej nowy początek w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

21 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się prawykonanie najnowszego utworu Hanny Kulenty Aisthetikos na saksofon sopranowy, fortepian i orkiestrę. Tym utworem kompozytorka powraca pod skrzydła Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

Grażyna Bacewicz lutowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W lutym zwracamy się ku Grażynie Bacewicz.
 

Cztery nominacje do Fryderyków dla albumów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Krążki wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne znalazły się w czołówce nominowanych do tegorocznych Fryderyków. Akademia Fonograficzna wyróżniła płyty wydane pod marką ANAKLASIS oraz ekskluzywny BOX „100 na 100”. 
 

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.