PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

2024-05-09

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

 

Każdy rodzic wie jak istotne jest zapewnienie dziecku wartościowej rozrywki – takiej, która nie tylko uprzyjemni czas, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój i rozbudzi nowe zainteresowania. Z pomocą przychodzą mądre książki tematyczne, otwierające przed dzieckiem całkowicie nowe światy. Uwagę lubiących wyzwania bystrzaków przyciągnie najnowsza publikacja imprintu Małe PWM „Karnawał Zwierząt” Piotra Kamińskiego – muzyczna książka nawiązująca do XIX-wiecznego cyklu popularnych miniatur o tym samym tytule. Bez wątpliwości zachwyci wszystkich melomanów – i tych małych, i tych dużych.
 


Do jakiej melodii tańczą zwierzęta?


Piotr Kamiński – tłumacz Szekspira i autor popularnego przewodnika „Tysiąc i jedna opera” – wyczarował zbiór muzycznych wierszyków, których bohaterami są zwierzęta zobrazowane przez Saint-Saënsa – królewski lew, łabędź pływający pod gwiaździstym niebem czy kukułka. Wierszyki są krótkie, dowcipne i błyskotliwe, niepozbawione przy tym walorów dydaktycznych. To prawdziwe łamańce językowe, dzięki którym z powodzeniem można ćwiczyć dykcję. Sprawdzą się przy nauce wierszy na pamięć, a także pomogą rozwijać wyobraźnię językową dziecka. Najlepsza nauka to taka poprzez zabawę, dlatego teksty naszpikowane zostały ciekawostkami i mnóstwem smaczków z dziedziny muzyki i kultury (dorośli również się nie zawiodą!). Choć świat muzyki czasami wydaje się skomplikowany, nie należy się niczego obawiać, ponieważ przewodniczką po książce stała się rezolutna Ósemka. Ochoczo tłumaczy trudne pojęcia i objaśnia konteksty kulturowe. Z jej pomocą podróż po muzycznej krainie zwierząt to świetna zabawa.

Niezaprzeczalnym atutem książki jest jej oprawa graficzna. Urocze ilustracje uznanej artystki Joanny Rusinek trafią do serc zarówno dzieci, jak i rodziców. Twarda okładka, duży format i estetycznie dobrane barwy sprawiają, że po książkę sięga się z czystą przyjemnością.

 

Przenieś się do niesamowitej krainy muzyki!


Karnawał zwierząt to książka, którą można czytać i słuchać jednocześnie, ponieważ uzupełnia ją specjalnie przygotowana darmowa aplikacja. Dzięki niej odkrywanie krainy muzyki staje się fascynujące! Wystarczy zeskanować wierszyk, a z głośnika telefonu popłynie fragment kompozycji Saint-Saënsa odpowiadający danej rymowance. Dźwięki muzyki otwierają przestrzeń do pełnego odbioru książki, pomagając wyobrazić sobie każde zwierzę, a nawet wcielić się w nie. Można skakać razem z Kangurami, dziarsko maszerować z Lwem albo tańczyć z Żółwiami bardzo wolnego kankana.
Dlaczego warto pobrać aplikację? To nie tylko mnóstwo frajdy, ale też gwarancja dobrej jakości muzyki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Witolda Rowickiego. To nie wszystko! W aplikacji dostępny jest także audiobook. Każdy wierszyk brawurowo przeczytał Piotr Fronczewski – prawdziwy mistrz dykcji i aktorskiej recytacji.
 Daj się porwać muzyce i odkryj jej świat


Publikacja nie tylko zaraża pasją do muzyki, ale też pomaga rozwijać zmysły i uczy aktywnego słuchania. To pozycja, w której za każdym razem odkryć można coś nowego i do której chce się ciągle wracać. To fantastyczna zabawa dla każdego małego melomana.
Karnawał zwierząt można zdobyć już podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie na stoisku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (nr 150, Sala Trojki). Od 23 maja znajdzie się także w stacjonarnej księgarni PWM, księgarniach internetowych: pwm.sklep.pl, empik.com, alenuty.pl, liber.pl oraz dobrych księgarniach muzycznych w całym kraju.
 

Więcej na: FACEBOOK, INSTAGRAM, X

Najczęściej czytane:

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.