PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

LAUREACI I POPRZEDNIE EDYCJE KONKURSU



 

2003 I edycja – utwór na klarnet

Paula Ptach – Wariacje na temat pewnego odrodzenia (I nagroda)

Alina Błońska – Wołanie w ciszę (wyróżnienie)

PWM 10295



2004 II edycja – utwór na gitarę klasyczną

Marek Pasieczny – Homenaje a Manuel de Falla (I nagroda)

Barbara Kaszuba – Fantazja (wyróżnienie)

PWM 10363



2005 III edycja – utwór na saksofon altowy

Dariusz Przybylski – Konstrukcja (I nagroda)

Robert Kosek – Psikus (wyróżnienie)

PWM 10411



2006 IV edycja – utwór na trąbkę

Jarosław Płonka – Konstrukcja w metalu (I nagroda)

Robert Kosek – Hejnał (wyróżnienie)

PWM 10460



2007 V edycja – utwór na puzon

Jakub Polaczyk – Kombinacje na Olimpie (I nagroda)

Łukasz Godyla – Cyrkulacje (wyróżnienie)

PWM 10889



2008 VI edycja – utwór na klawesyn

Emil Bernard Wojtacki – Sonettino (I nagroda)

(wyróżnienia nie przyznano)

PWM 10922


2009 VII edycja – utwór na kwartet smyczkowy

Michał Jakub Papara – Odyseja (I nagroda)

 

Paweł Pietruszewski – Tęsknota za pieśnią (wyróżnienie)



PWM 11080, 11081



2010 VIII edycja - utwór na akordeon lub akordeon i taśmę

Krzysztof Kamil Kosecki – Magnetismo (I nagroda)

Igor Jankowski – Trzy impresje (wyróżnienie)

PWM 11168


2011 IX edycja – utwór na instrument preparowany solo

Ewa Fabiańska – Miniatures sonoristiques na puzon preparowany solo (I nagroda)

Justyna Kowalska-Lasoń – ...dotykam gór, a one dymią na flet preparowany solo (wyróżnienie)

PWM 11269



2012 X edycja – utwór na orkiestrę smyczkową

Paweł Piotr Pietruszewski – RIFFFonia (I nagroda)


Adam Porębski
– Semi-overture (wyróżnienie)

 

PWM 11 385



2013 XI edycja – utwór na solowy głos wokalny i warstwę elektroniczną

Marta Śniady – s!c2 (I nagroda ex aequo)


Franciszek Araszkiewicz
– Monster Group Number (I nagroda ex aequo)

PWM 11492



2014 XII edycja – utwór na małą orkiestrę symfoniczną, inspirowana polską muzyką ludową

Adam Porębski – Kolby (wyróżnienie)
(I nagrody nie przyznano)


PWM 11637
 

 

2015 XIII edycja – utwór na chór dziecięcy z tekstem fonetycznym

 

Krzysztof Ratajski – Rebounds na 5-głosowy chór dziecięcy do oryginalnego tekstu fonetycznego
(I nagroda)


Szymon Godziemba-Trytek
– A Wanderer’s Song na 3-głosowy chór dziecięcy (wyróżnienie)


PWM 11842
 


2016 XIV edycja – utwór na kontrabas i warstwę elektroniczną


Marcin Antkowiak
– Connexion for Double Bass and Tape (wyróżnienie ex aequo)


Aleksandra Słyż
– Glossy for Double Bass and Electronics (wyróżnienie ex aequo)

 

 

 

2017 XV edycja - utwór z tekstem na sopran solo i orkeistrę symfoniczną

 

Michał Ziółkowski – Nad głębiami (II nagroda ex aequo)

 

Roman Czura – Do prostego człowieka (II nagroda ex aequo)

 

Piotr Zalewski – Nie mów! (III nagroda)

 

(I nagrody nie przyznano)



 

o konkursie


bieżąca edycja


regulamin i zgłoszenia


laureaci i poprzednie edycje