PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Twórczość Wojciecha Kilara na tle współczesnej muzyki religijnej”

2014-11-07

Zakład Chóralistyki i Muzyki Religijnej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Polski Związek Chórów i Orkiestr Odział Rzeszowski oraz Dziekan Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Mirosław Dymon prof. UR mają przyjemność zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Twórczość Wojciecha Kilara na tle współczesnej muzyki religijnej”, która odbędzie się w Rzeszowie, w dniach 10-11 grudnia 2014 roku, na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konferencja ma charakter międzynarodowy.
 

 

Panele tematyczne:
Tematyka wystąpień będzie koncentrować się wokół poniższych zagadnień:
• Sacrum w muzyce Wojciecha Kilara w kontekście jego biografii i przemian w twórczości kompozytorskiej.
• Współczesna muzyka religijna w kontekście społeczno- kulturowych wyzwań XX i XXI wieku

Opłata uczestnictwa czynnego i biernego: 60 zł - do dnia 30 listopada 2014 r.
Zgłaszanie uczestnictwa czynnego: do 20 listopada 2014 r.
Zgłaszanie uczestnictwa biernego: do 20 listopada 2014 r. Udział bezpłatny.
Opłata konferencyjna 60 zł obejmuje: udział w wykładach, panelach dyskusyjnych, materiały konferencyjne, uroczystą kolację w pierwszym dniu, wyżywienie i bufet kawowy w trakcie obrad. Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów związanych z dojazdem i noclegiem.
Serdecznie zapraszamy!

Najczęściej czytane:

Premiera „Halki” w TW-ON

Dzisiaj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wydarzenie, o którym jest głośno od kilku tygodni – premiera Halki w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Prapremiera owej bodaj najbardziej popularniej opery Stanisława Moniuszki odbyła się 1 stycznia 1858 roku. 162 lata później TW-ON proponuje inscenizację powstałą w koprodukcji z Theater an der Wien (w Wiedniu ta wersja została wystawiona 15 grudnia 2019).

„Aisthetikos” Hanny Kulenty i jej nowy początek w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

21 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się prawykonanie najnowszego utworu Hanny Kulenty Aisthetikos na saksofon sopranowy, fortepian i orkiestrę. Tym utworem kompozytorka powraca pod skrzydła Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

Grażyna Bacewicz lutowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W lutym zwracamy się ku Grażynie Bacewicz.
 

Cztery nominacje do Fryderyków dla albumów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Krążki wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne znalazły się w czołówce nominowanych do tegorocznych Fryderyków. Akademia Fonograficzna wyróżniła płyty wydane pod marką ANAKLASIS oraz ekskluzywny BOX „100 na 100”. 
 

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.