Aktualności
W romantycznym nastroju… czyli Walentynki z PWM
2015-02-13
Uniesieni miłością do muzyki wybraliśmy dla Państwa ciekawe propozycje książkowe i muzyczne, które idealnie sprawdzą się jako upominki z okazji Święta Zakochanych i umilą ten wyjątkowy dzień. Przygotowaliśmy także specjalną walentynkową promocję. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i spędzenia Walentynek razem z nami!
Muzyka - to jest wyłom, przez który dusza, jak więzień z więzienia leci czasem w regiony wolności. Muzyka - to córa wszystkich muz. - Stefan Żeromski
O muzyce powiedziano już wiele. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że tego, co w muzyce najważniejsze, nie sposób wyrazić słowami.
Na okoliczność Dnia Zakochanych PWM przygotowało dla Państwa ciekawe pozycje, jak np. Diagilew Richarda Buckle oraz inne książki o tańcu: Sally Banes Terpsychora w tenisówkach, Stefan Drajewski Conrad Drzewiecki, czy Lucy Moore Niżyński. Bóg tańca.
Piosenki o tematyce miłosnej na Dzień Zakochanych proponuje księgarnia PWM: 100 Love songs na głos z fortepianem, After midnight - jazz and blues love songs, Nie pokonasz miłości Grzegorza Ciechowskiego (piosenka z filmu Wiedźmin) oraz album Macieja Zielińskiego Sounds of love - muzyka miłością pisana.
Na Walentynki polecamy też nastrojowe utwory M. Zielińskiego pt. Zapatrzenie z serialu „Kryminalni” oraz Pocałunek z filmu "Tylko mnie kochaj", których wysłuchać można na kanale YouTube PWM.
Zachęcamy także do zakupu takich upominków muzycznych, jak: kubek z pokrywką, notesik z karteczkami samoprzylepnymi z motywem nut Chopina, piórnik z motywem klawiatury i torba naturalna z motywem nut Chopina.
Wszystko z 20% rabatem ważnym do 17 lutego 2015.
Serdecznie i walentynkowo zapraszamy!
Najczęściej czytane:
Trwają nagrania audio 200 utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w ramach projektu „Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich”.
Od 1960 roku Fondation Prince Pierre de Monaco wspiera twórczość z zakresu muzyki, sztuk wizualnych i literatury, przyznając co trzy lata m.in. Prix de Composition Musicale za najnowsze dzieło muzyczne. Pośród nominowanych do nagrody w 2027 roku jest Grażyna Pstrokońska-Nawratil. Do nagrody wytypowano CalderaConcerto na akordeon i orkiestrę kameralną – jednoczęściowy koncert pełen energii, barw i ekspresji.
XII edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego za nami! W urokliwym otoczeniu szczebrzeszyńskiej przyrody publiczność poznała postać Zygmunta Mycielskiego – kompozytora, pisarza, krytyka muzycznego i działacza społecznego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było partnerem Festiwalu.
Już ponad 450 nowych haseł z Encyklopedii Muzycznej PWM udostępniono w tym roku do dyspozycji użytkowników w portalu Polska Biblioteka Muzyczna. Działanie to jest jedną z części zaplanowanej modernizacji i rozbudowy portalu w ramach projektu „Digitalizacja i udostępnianie cyfrowych zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz Związku Kompozytorów Polskich”.
Zygmunt Mycielski (1907-1987), kompozytor miesiąca sierpnia, to wielobarwna postać polskiego życia kulturalnego XX wieku. Pamiętany przede wszystkim za swą spuściznę publicystyczną i działalność społeczną pozostawił po sobie szereg znakomitych kompozycji, które dziś odkrywane są na nowo.
Kompozycja close the box! na akordeon solo powstała dla Michaela Schwarzenbachera i festiwalu Carinthischer Sommer. Jej pierwowzorem jest open the box! – utwór obecny w repertuarze akordeonistów (m.in. Macieja Frąckiewicza) już od 2011 roku. W związku z przygotowaniami do wydania, kompozytorka postanowiła zrewidować utwór, szczególnie pod względem notacji.
W nadchodzącym tygodniu Szczebrzeszyn po raz dwunasty stanie się stolicą słowa. Stanie się to za sprawą rokrocznie gromadzącego czytelników z całej Polski Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który zaprosi do świata książek, języka i sztuki oraz do wspólnego przeżywania kultury. Z myślą o festiwalowiczach, Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało wydarzenia skoncentrowane wokół postaci Zygmunta Mycielskiego.
The Manhattan International Music Competition od lat należy do grona prestiżowych międzynarodowych konkursów promujących wykonawców i kompozytorów z całego świata. Wydarzenie stało się ważnym symbolem życia muzycznego Nowego Jorku w dziedzinie muzyki klasycznej. W gronie laureatów tegorocznej, 10. edycji konkursu jest Marcel Chyrzyński, który zdobył Srebrny Medal za kompozycję Death Valley na flet altowy, wiolonczelę, perkusję i fortepian.
Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów jest Elżbieta Sikora, za operę Dorian Gray. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się jesienią 2027 roku.
Karol Augustyniak oraz Artur Szczepkowski zostali laureatami programu composer.pl – rezydencji artystycznej na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Twórczy pobyt zaproszonych uczestników w „Krainie Lodu i Ognia” potrwa dwa tygodnie, pomiędzy 8 a 25 września.