PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Śpiewaj z nami! MONIUSZKO dla wszystkich!

2019-10-17

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – koncert zamykający oficjalne obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie! Ponad 400 niezwykle zaangażowanych wykonawców, niesztampowy scenariusz koncertu z projekcjami multimedialnymi i – przede wszystkim – atrakcyjny repertuar, na który złożą się najbardziej popularne utwory Stanisława Moniuszki to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Koncert odbędzie się 29 października o godz. 13:00 w ICE Kraków.

 

Koncert MONIUSZKO dla wszystkich! kierowany jest do młodych wykonawców i odbiorców, ukazując w nowym świetle i wyjątkowym wykonaniu znane i najbardziej popularne kompozycje Stanisława Moniuszki.

 

Wydarzenie skupi w największej sali koncertowej Krakowa solistów Opery Krakowskiej, ponad 400 członków chórów dziecięcych i młodzieżowych, którym towarzyszyć będzie orkiestra młodych muzyków Fresco Sonare pod dyrekcją Moniki Bachowskiej oraz 1500 słuchaczy, którym stwarzamy przestrzeń do wspólnego świętowania, odkrywania i cieszenia się najbardziej popularnymi utworami Stanisława Moniuszki. Gościnny udział w koncercie zapowiedziała także Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czeka nas tego dnia moc atrakcji!

 

Zachęcamy uczniów małopolskich szkół do uczestniczenia w tym niecodziennym wydarzeniu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ze względów logistycznych musi jednak zostać potwierdzony u organizatora. Prosimy o rejestrowanie zorganizowanych grup pod adresem: paulina_richter@pwm.com.pl. Warunkiem uczestniczenia w koncercie jest informacja zwrotna z potwierdzeniem udziału grupy.

 

Wszystkich uczniów, którzy będą uczestniczyć w koncercie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i przygotowania pracy (technika dowolna, format A4 lub A3) przedstawiającej Stanisława Moniuszkę. Prosimy o dostarczenie pracy do ICE Kraków przed koncertem, w godzinach 12:00-13:00. Jury powołane przez Organizatora wyłoni zwycięską pracę, której autor otrzyma nagrodę-niespodziankę. Będzie warto! Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się z REGULAMINEM oraz dostarczenie wraz z pracą oświadczenia dotyczącego danych osobowych (załącznik do REGULAMINU).

 

Chociaż koncert kierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, gorąco zachęcamy do uczestniczenia w nim wszystkich miłośników twórczości Stanisława Moniuszki. Bezpłatne wejściówki dla uczestników indywidualnych będą do odebrania na tydzień przed koncertem, od 22 października w punkcie InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego (Plac Wszystkich Świętych 2).

 

ZAPRASZAMY!

 

 

kiedy: wtorek, 29.10.2019, godz. 13:00

gdzie: Centrum Kongresowe ICE Kraków (ul. M. Konopnickiej 17)

 

zgłoszenia i informacje: paulina_richter@pwm.com.pl

 

w programie: wybrane pieśni i arie Stanisława Moniuszki m.in. w aranżacji Romana I. Drozda na chór dziecięcy i orkiestrę smyczkową (wyd. PWM)

 

wykonawcy:

Chór ANGEL VOICE

Chór CANTUS Centrum Kultury i Sportu w Miechowie

Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej

Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju

Chór FERMATA

Chór LOVE MUSIC

Chór Kameralny VIVACE OSM I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie

Chór KANTATA

Chór KRÓLEWSKIE SŁOWIKI

Chór RAGGI DI SOLE z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej

Chór Dziecięcy JORDANOWSKI WIOLINKI

Chór CANTANTES ANGELICUS

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Młodzieżowa Orkiestra Kameralna FRESCO SONARE

Monika Bachowska – dyrygent

 

z gościnnym udziałem solistów Opery Krakowskiej:

Monika Korybalska – mezzosopran

Jarosław Bielecki – baryton

Katarzyna Starzycka – fortepian

 

prowadzenie: Anna Sokołowska, Sławomir Rokita

 

organizatorzy:

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Miasto Kraków

Krakowskie Biuro Festiwalowe

 

partner:

Opera Krakowska

Województwo Małopolskie

 

koordynacja i produkcja wydarzenia:

ART & SOUND producers

 

 

© PWM / rys. Mateusz Kołek

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Maria Szymanowska

Cześć! Jak minął Wam Dzień Dziecka? Do wszystkich Waszych wczorajszych prezentów dodajemy bonus: nową kolorowankę. Dzisiaj proponujemy Wam obrazek z podobizną Marii Szymanowskiej. Zapraszamy do kolorowania – zróbcie to najpiękniej jak umiecie!

„Podróż przez dźwięki. Śladami Stanisława Moniuszki” - nowa publikacja PWM

„Podróż przez dźwięki” to opowieść biograficzna prezentująca twórczość i życie Stanisława Moniuszki w nieco inny sposób. Dla autorki - Magdaleny Dziadek - głównymi punktami interpretacyjnymi stały się przystanki kompozytora w czasie jego podróży – zarówno tej życiowej, jak i podróży poprzez dźwięki. Miejsca, w których się zatrzymywał stanowiły dla niego inspirację do tworzenia nowych dzieł. Odwołując się do liczących stron listów, notatników kompozytora, rycin czy afiszy, autorka snuje ciekawe opowieści i z wirtuozerską sprawnością splata wątki artystycznej twórczości Moniuszki z jego życiem osobistym.
 

Romuald Twardowski czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Czerwiec stoi pod znakiem Romualda Twardowskiego.

BOX „100 na 100” nominowany do Wydarzenia Historycznego Roku 2019!

BOX „100 na 100”, będący częścią projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”, to jedno z najszerzej dyskutowanych i najwyżej ocenianych dokonań muzycznych ostatnich lat. Nagrodzony aż dwoma Fryderykami – w kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej oraz Album Roku Muzyka Symfoniczna – BOX walczy o tytuł Wydarzenia Historycznego Roku 2019 w kategorii „Edukacja i multimedia”.
 

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!