PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Ludomir Różycki

Ludomir Różycki

1883-1953

                                                                                      Czerwcowe koncerty TUTTI.pl
Czerwcowe koncerty TUTTI.pl
2019-06-11
W czerwcu odbyły się już dwa koncerty pod flagą TUTTI.pl: w Filharmonii Świętokrzyskiej można było usłyszeć rzadko pojawiającą się w programach koncertowych uwerturę do Marcinowej w Seraju Karola Kurpińskiego, a Colas Beugnion Tadeusza Bairda zabrzmiał w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
                                                                                      „100 na 100” – nowe materiały wykonawcze
„100 na 100” – nowe materiały wykonawcze
2018-06-26
Realizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne projekt „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” pozostaje bez wątpienia największym przedsięwzięciem muzycznym ostatnich lat. Stulecie odzyskania niepodległości celebrować będziemy w ramach „Muzycznych dekad” na wiele sposobów: przygotowujemy wydawnictwa płytowe, książkowe i multimedialne, inicjujemy działania edukacyjne, czy – rzecz bez precedensu – organizujemy podczas tegorocznego Dnia Niepodległości 11 koncertów w Polsce oraz 11 koncertów na świecie!
                                                                                      47. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
47. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku
2013-09-03
W dniach 7-13 września w Słupsku w ramach 47. Festiwalu Pianistyki Polskiej odbędzie się szereg koncertów, na których usłyszeć będzie można perły polskiej muzyki (utwory Chopina, Lutosławskiego, Szymanowskiego), utwory mniej znane (np. „Negro spirituals” Romana Maciejewskiego czy „Balladę” Ludomira Różyckiego), a także prawykonanie nowego utworu Pawła Łukaszewskiego.
                                                                                      Festiwal De Musica 2012
Festiwal De Musica 2012
2012-09-14
W dniach 17-20 września 2012 w Warszawie odbędzie się festiwal De Musica, obejmujący koncerty, spotkania i dyskusje pod kierownictwem naukowym i artystycznym prof. Michała Bristigera.
                                                                                      Koncerty w radiowej Dwójce w maju
Koncerty w radiowej Dwójce w maju
2011-05-05
Zapraszamy do zapoznania się z wykazem utworów z katalogu PWM, których w najbliższych dniach będzie można posłuchać w Radiowej Dwójce: