PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Ogłoszenie

2013-03-26
Rada Nadzorcza PWM SA z siedzibą w Krakowie ogłasza o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Spółki PWM SA z siedzibą w Krakowie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne Spółka Akcyjna
z siedzibą w Krakowie

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2003 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu w niektórych spółkach handlowych
(Dz. U. nr 55, poz. 476, z późn. zm.) oraz uchwały Rady Nadzorczej nr 14/VI/2013 z dnia 23.03.2013 r., Rada Nadzorcza PWM SA z siedzibą w Krakowie, al. Krasińskiego 11a ogłasza o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Spółki PWM SA z siedzibą w Krakowie.


I. Kandydaci przystępujący do postępowania kwalifikacyjnego powinni spełniać następujące warunki:

1)    mieć ukończone studia wyższe (preferowane kierunki artystyczne, ekonomiczne lub prawnicze);
2)    posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na kierowniczym stanowisku (preferowany w firmach wydawniczych, instytucjach kultury lub firmach działających w obszarze kultury lub mediów);
3)    korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych;
4)    nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych;
5)    posiadać wiedzę w zakresie:
a)    działalności Spółki oraz o sektorze, w którym działa Spółka;
b)    specyfiki prowadzenia działalności wydawniczej w obszarze kultury
c)    prowadzenia działalności misyjnej i ochrony dziedzictwa kultury oraz sposobów i możliwości jej finansowania;
d)    zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników;
e)    zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa;
f)    zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa;
g)    ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne;
h)    zasad nadzoru właścicielskiego;
i)    finansów przedsiębiorstwa;
6)   posiadać doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w Spółce.

Zagadnienia wskazane w pkt. 5) i 6) będą przedmiotem oceny podczas rozmowy kwalifikacyjnej
z kandydatem.

II. Warunki zgłoszenia i ogólne zasady postępowania kwalifikacyjnego:

1.    Kandydat przystępujący do postępowania składa podpisane zgłoszenie wraz z życiorysem, listem motywacyjnym  i oświadczeniami o: ukończeniu studiów wyższych, co najmniej pięcioletnim stażu pracy na stanowisku kierowniczym, korzystaniu z pełni praw publicznych, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, nie podleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Radę Nadzorczą dla celów postępowania kwalifikacyjnego.
2.    Do zgłoszenia należy dołączyć w oryginałach lub odpisach dokumenty potwierdzające kwalifikacje kandydata. Odpisy w/w dokumentów mogą być poświadczone przez kandydata.
W takim przypadku, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat jest zobowiązany do przedstawienia Radzie Nadzorczej oryginałów lub urzędowych odpisów poświadczonych przez siebie dokumentów, pod rygorem wykluczenia z dalszego postępowania kwalifikacyjnego. W toku Postępowania kandydat może przedstawić Radzie Nadzorczej dodatkowe dokumenty.
3.    Kandydat wyłoniony w Postępowaniu, urodzony przed dniem 1 sierpnia 1972 r. powinien przed powołaniem do Zarządu złożyć Ministrowi Skarbu Państwa oświadczenie lustracyjne, o którym mowa w art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji
o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, ze zm.) albo informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego, zgodnie z art. 7 ust. 3a tej ustawy.
4.    Komplet dokumentów należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego PWM SA”
5.    Zgłoszenia kandydatów powinny wpłynąć do siedziby Spółki w Krakowie, al. Krasińskiego 11a, pok. nr 107  (sekretariat) do dnia 19 kwietnia 2013 r. do godz. 14.00. Zgłoszenia, które wpłyną
w terminie późniejszym nie będą podlegały rozpatrzeniu. Decyduje termin wpływu zgłoszenia do siedziby Spółki.
6.    Informacje o Spółce (Statut Spółki, wypis z KRS, bilans za rok 2012, rachunek zysków
i strat za rok 2012, rachunek przepływów pieniężnych za rok 2012 oraz zestawienie zmian w kapitale własnym za rok 2012) można uzyskać w siedzibie Spółki w dniach od 5 do 19 kwietnia  2013 r. w pok. nr 107 w godz. 9.00-15.00
7.    Zgłoszenia kandydatów nie spełniające wymogów określonych w niniejszym ogłoszeniu lub złożone po terminie określonym dla ich przyjmowania nie podlegają rozpatrzeniu.
8.    Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 27 kwietnia 2013 r., godz. 11.00.
9.    Rozmowy kwalifikacyjne z  kandydatami będą prowadzone w siedzibie Spółki w Krakowie od dnia 11 maja 2013 r. od godz. 11.00 w Salonie PWM.
10.    Informacje o dopuszczeniu do rozmowy kwalifikacyjnej oraz o terminie jej odbycia będą przekazane kandydatom telefonicznie.
11.    Rada Nadzorcza zastrzega sobie możliwość zakończenia Postępowania w każdym czasie bez podania przyczyn i bez wyłonienia kandydatów. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach postępowania pisemnie.

Najczęściej czytane:

Zmarł prof. Jerzy Artysz

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Artysza – wielkiego, cenionego barytona, wieloletniego solisty Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagoga warszawskiej AM i UMiFC, bohatera książki „Poszukiwanie". Miał 93 lata. 

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Leszka Lorenta

Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.

 

Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.