PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Oferta smyczkowa!

2014-12-16

Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów. 

Ponadto orkiestra smyczkowa ma jeszcze jedną zaletę - jest instrumentem na swój sposób pragmatycznym, mobilnym, powszechnie dostępnym, ekonomicznie stosunkowo łatwym w utrzymaniu. Być może dlatego zespoły smyczkowe zyskują coraz większą popularność.

Oddajemy w Państwa ręce katalog Muzyka na smyczki, który objął wszystkie utwory z oferty Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przeznaczone na orkiestrę smyczkową wraz z instrumentami solowymi, towarzyszącymi, a także z udziałem solowych głosów wokalnych. Obok dzieł znanych i lubianych można tu znaleźć kompozycje niesłusznie zapomniane i napisane w ostatnich latach, a utwory, które wyszły spod ręki klasyków muzyki polskiej, sąsiadują z partyturami kompozytorów młodego pokolenia.

Przygotowaliśmy także specjalną ofertę promocyjną. Z blisko 160 utworów wyodrębniliśmy 25 tytułów, które wybrali znakomici polscy dyrygenci. Swoje typy wskazali m.in. Maestro Łukasz Borowicz, Maestro Gabriel Chmura, Maestro Michał Dworzyński, Maestro Jacek Rogala, Maestro Tadeusz Strugała, Maestro Piotr Sułkowski. I właśnie z tymi utworami związana jest oferta, która gwarantuje otrzymanie 20% rabatu na wypożyczenie materiału orkiestrowego do wykonania koncertowego oraz rejestracji radiowej. Co zrobić, aby uzyskać rabat?

1. Z załączonej poniżej listy należy wybrać przynajmniej 2 kompozycje.
2. Materiał wykonawczy do obu utworów należy zamówić jednocześnie.
3. Utwory można wykonać w czasie od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku.
4. W przypadku rozłącznego zamówienia utworów w czasie trwania promocji, rabat zostanie uwzględniony tylko w przypadku utworów zamówionych w późniejszym terminie.

Mamy nadzieję, że nasz nowy katalog, jak i przygotowana oferta, zachęcą Państwa do wprowadzenia do repertuaru koncertowego jeszcze więcej polskiej muzyki.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA

OFERTA SMYCZKOWA
 

Bacewicz Grażyna Divertimento 7'

Baird Tadeusz Cztery sonety miłosne 12'

Buczyński Paweł Muzyka opadających liści 8'

Chyrzyński Marcel Extended perception of echo 7'

Czyż Henryk Canzona di barocco 7'

Knapik Eugeniusz Wyspy 18'

Koszewski Andrzej Concerto grosso 18'

Kotoński Włodzimierz La gioia 15'

Krauze Zygmunt Aus aller Welt stammende 15'

Krzanowski Andrzej II Symfonia 23'

Lasoń Aleksander Canto dharma 5'

Łukaszewski Paweł Winterreise 8'

Mycielski Zygmunt Wariacje 24'

Mykietyn Paweł Krzyki 15'

Nowowiejski Feliks Pożegnanie Ellenai 12'

Palester Roman Nokturn 14'

Ptaszyńska Marta La novella d'inverno 10'

Serocki Kazimierz Sinfonietta per due orchestre d'archi 14'

Sikora Elżbieta Twilling. Sonosphère I 20'

Sikorski Tomasz Struny w ziemi 12'

Stachowski Marek Divertimento 13'

Szeligowski Tadeusz Epitafium na śmierć Szymanowskiego 13'

Twardowski Romuald Tryptyk Mariacki 12'

Zieliński Maciej Musica per archi A.D. 1993 10'

Zych Wojciech Ziemowit Solilokwium II 13'

 

Zamówienia:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA
ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa
tel. +48 22 635 35 50
fax +48 22 826 97 80
e-mail: bmo@pwm.com.pl
hire@pwm.com.pl

www.pwm.com.pl 

Najczęściej czytane:

Zmarł prof. Jerzy Artysz

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Artysza – wielkiego, cenionego barytona, wieloletniego solisty Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagoga warszawskiej AM i UMiFC, bohatera książki „Poszukiwanie". Miał 93 lata. 

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Leszka Lorenta

Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.

 

Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.