Aktualności
Oferta smyczkowa!
2014-12-16
Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów.
Ponadto orkiestra smyczkowa ma jeszcze jedną zaletę - jest instrumentem na swój sposób pragmatycznym, mobilnym, powszechnie dostępnym, ekonomicznie stosunkowo łatwym w utrzymaniu. Być może dlatego zespoły smyczkowe zyskują coraz większą popularność.
Oddajemy w Państwa ręce katalog Muzyka na smyczki, który objął wszystkie utwory z oferty Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przeznaczone na orkiestrę smyczkową wraz z instrumentami solowymi, towarzyszącymi, a także z udziałem solowych głosów wokalnych. Obok dzieł znanych i lubianych można tu znaleźć kompozycje niesłusznie zapomniane i napisane w ostatnich latach, a utwory, które wyszły spod ręki klasyków muzyki polskiej, sąsiadują z partyturami kompozytorów młodego pokolenia.
Przygotowaliśmy także specjalną ofertę promocyjną. Z blisko 160 utworów wyodrębniliśmy 25 tytułów, które wybrali znakomici polscy dyrygenci. Swoje typy wskazali m.in. Maestro Łukasz Borowicz, Maestro Gabriel Chmura, Maestro Michał Dworzyński, Maestro Jacek Rogala, Maestro Tadeusz Strugała, Maestro Piotr Sułkowski. I właśnie z tymi utworami związana jest oferta, która gwarantuje otrzymanie 20% rabatu na wypożyczenie materiału orkiestrowego do wykonania koncertowego oraz rejestracji radiowej. Co zrobić, aby uzyskać rabat?
1. Z załączonej poniżej listy należy wybrać przynajmniej 2 kompozycje.
2. Materiał wykonawczy do obu utworów należy zamówić jednocześnie.
3. Utwory można wykonać w czasie od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku.
4. W przypadku rozłącznego zamówienia utworów w czasie trwania promocji, rabat zostanie uwzględniony tylko w przypadku utworów zamówionych w późniejszym terminie.
Mamy nadzieję, że nasz nowy katalog, jak i przygotowana oferta, zachęcą Państwa do wprowadzenia do repertuaru koncertowego jeszcze więcej polskiej muzyki.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA
OFERTA SMYCZKOWA
Bacewicz Grażyna Divertimento 7'
Baird Tadeusz Cztery sonety miłosne 12'
Buczyński Paweł Muzyka opadających liści 8'
Chyrzyński Marcel Extended perception of echo 7'
Czyż Henryk Canzona di barocco 7'
Knapik Eugeniusz Wyspy 18'
Koszewski Andrzej Concerto grosso 18'
Kotoński Włodzimierz La gioia 15'
Krauze Zygmunt Aus aller Welt stammende 15'
Krzanowski Andrzej II Symfonia 23'
Lasoń Aleksander Canto dharma 5'
Łukaszewski Paweł Winterreise 8'
Mycielski Zygmunt Wariacje 24'
Mykietyn Paweł Krzyki 15'
Nowowiejski Feliks Pożegnanie Ellenai 12'
Palester Roman Nokturn 14'
Ptaszyńska Marta La novella d'inverno 10'
Serocki Kazimierz Sinfonietta per due orchestre d'archi 14'
Sikora Elżbieta Twilling. Sonosphère I 20'
Sikorski Tomasz Struny w ziemi 12'
Stachowski Marek Divertimento 13'
Szeligowski Tadeusz Epitafium na śmierć Szymanowskiego 13'
Twardowski Romuald Tryptyk Mariacki 12'
Zieliński Maciej Musica per archi A.D. 1993 10'
Zych Wojciech Ziemowit Solilokwium II 13'
Zamówienia:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA
ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa
tel. +48 22 635 35 50
fax +48 22 826 97 80
e-mail: bmo@pwm.com.pl
hire@pwm.com.pl
www.pwm.com.pl
Najczęściej czytane:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.
Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.
Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.
O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.
Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.
Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.
22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.
Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.
Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.