Aktualności
Oferta smyczkowa!
2014-12-16
Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów.
Ponadto orkiestra smyczkowa ma jeszcze jedną zaletę - jest instrumentem na swój sposób pragmatycznym, mobilnym, powszechnie dostępnym, ekonomicznie stosunkowo łatwym w utrzymaniu. Być może dlatego zespoły smyczkowe zyskują coraz większą popularność.
Oddajemy w Państwa ręce katalog Muzyka na smyczki, który objął wszystkie utwory z oferty Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przeznaczone na orkiestrę smyczkową wraz z instrumentami solowymi, towarzyszącymi, a także z udziałem solowych głosów wokalnych. Obok dzieł znanych i lubianych można tu znaleźć kompozycje niesłusznie zapomniane i napisane w ostatnich latach, a utwory, które wyszły spod ręki klasyków muzyki polskiej, sąsiadują z partyturami kompozytorów młodego pokolenia.
Przygotowaliśmy także specjalną ofertę promocyjną. Z blisko 160 utworów wyodrębniliśmy 25 tytułów, które wybrali znakomici polscy dyrygenci. Swoje typy wskazali m.in. Maestro Łukasz Borowicz, Maestro Gabriel Chmura, Maestro Michał Dworzyński, Maestro Jacek Rogala, Maestro Tadeusz Strugała, Maestro Piotr Sułkowski. I właśnie z tymi utworami związana jest oferta, która gwarantuje otrzymanie 20% rabatu na wypożyczenie materiału orkiestrowego do wykonania koncertowego oraz rejestracji radiowej. Co zrobić, aby uzyskać rabat?
1. Z załączonej poniżej listy należy wybrać przynajmniej 2 kompozycje.
2. Materiał wykonawczy do obu utworów należy zamówić jednocześnie.
3. Utwory można wykonać w czasie od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku.
4. W przypadku rozłącznego zamówienia utworów w czasie trwania promocji, rabat zostanie uwzględniony tylko w przypadku utworów zamówionych w późniejszym terminie.
Mamy nadzieję, że nasz nowy katalog, jak i przygotowana oferta, zachęcą Państwa do wprowadzenia do repertuaru koncertowego jeszcze więcej polskiej muzyki.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA
OFERTA SMYCZKOWA
Bacewicz Grażyna Divertimento 7'
Baird Tadeusz Cztery sonety miłosne 12'
Buczyński Paweł Muzyka opadających liści 8'
Chyrzyński Marcel Extended perception of echo 7'
Czyż Henryk Canzona di barocco 7'
Knapik Eugeniusz Wyspy 18'
Koszewski Andrzej Concerto grosso 18'
Kotoński Włodzimierz La gioia 15'
Krauze Zygmunt Aus aller Welt stammende 15'
Krzanowski Andrzej II Symfonia 23'
Lasoń Aleksander Canto dharma 5'
Łukaszewski Paweł Winterreise 8'
Mycielski Zygmunt Wariacje 24'
Mykietyn Paweł Krzyki 15'
Nowowiejski Feliks Pożegnanie Ellenai 12'
Palester Roman Nokturn 14'
Ptaszyńska Marta La novella d'inverno 10'
Serocki Kazimierz Sinfonietta per due orchestre d'archi 14'
Sikora Elżbieta Twilling. Sonosphère I 20'
Sikorski Tomasz Struny w ziemi 12'
Stachowski Marek Divertimento 13'
Szeligowski Tadeusz Epitafium na śmierć Szymanowskiego 13'
Twardowski Romuald Tryptyk Mariacki 12'
Zieliński Maciej Musica per archi A.D. 1993 10'
Zych Wojciech Ziemowit Solilokwium II 13'
Zamówienia:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA
ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa
tel. +48 22 635 35 50
fax +48 22 826 97 80
e-mail: bmo@pwm.com.pl
hire@pwm.com.pl
www.pwm.com.pl
Najczęściej czytane:
Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.
Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.
Jagoda Szmytka jest kompozytorką, artystką i badaczką artystyczną. Muzykę łączy ze sztukami pięknymi i głęboką refleksją z zakresu takich dziedzin humanistyki, jak filozofia, estetyka czy historia sztuki. W katalogu jej twórczości znajdziemy m.in. dzieła solowe, utwory pisane na amplifikowane zespoły kameralne, instalacje performatywne, a także kompozycje wpisujące się w konwencję teatru muzycznego. W kwietniu, jako nasza Kompozytorka Miesiąca, odkrywa przed nami tajemnice procesu twórczego i zaprasza w gościnne progi swojej pracowni kompozytorskiej.
Aż trzy publikacje książkowe wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w minionym roku zostały nominowane w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2024. Jury doceniło pozycje: Muzyka Polska po Szymanowskim Adriana Thomasa, Estetyka muzyki Rogera Scrutona oraz Karnawał zwierząt Piotra Kamińskiego.
Jean-Philippe Rameau (1683-1764) wzbudzał wiele emocji. Wywarł nieoceniony wpływ na bieg historii i teorii muzyki, a jego spojrzenie na zasady rządzące kompozycją było – jak na XVIII wiek – innowacyjne. Postać francuskiego muzyka o wszechstronnych zainteresowaniach i oświeceniowym umyśle przybliża Christophe Rousset w najnowszej Małej Monografii wydanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Premiera książki już dziś.
Natura, budząca się znów do życia feerią barw i zapachów, przynosi nam także nowe, wiosenne bogactwo dźwięków i muzycznych inspiracji. Kwiecień witamy prawykonaniami dwóch dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: Karatachi no Hana Marcela Chyrzyńskiego we Wrocławiu i SurVanTutti Hanny Kulenty w Krakowie.
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach ogłasza konkurs kompozytorski na utwór symfoniczny inspirowany nowelą Stefana Żeromskiego „Puszcza jodłowa”, a w szczególności jednym z zawartych w niej wątków: historycznym, przyrodniczym lub magicznym. Konkurs wpisuje się w Rok Stefana Żeromskiego – 20 listopada 2025 minie bowiem setna rocznica śmierci pisarza.
Podczas Gali Muzyki Klasycznej, która odbyła się w 30 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, poznaliśmy laureatów Fryderyków – najważniejszych polskich nagród fonograficznych, przyznanych w dwunastu kategoriach. ANAKLASIS, marka prężnie działającą pod auspicjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, została uhonorowana aż trzema statuetkami.
Józef Koffler uznawany dziś za „pierwszego polskiego dodekafonistę” będzie bohaterem spotkania organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich, które zwieńczy prawykonanie odnalezionego po dziewięćdziesięciu latach od powstania Kwartetu smyczkowego op. 20.