PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

CAŁA POLSKA GRA KARŁOWICZA!

2016-11-17

11 grudnia przypada 140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza. Ta okrągła data stała się jednym z impulsów dla akcji CAŁA POLSKA GRA KARŁOWICZA.

Owocem projektu będzie kilkanaście koncertów z muzyką Mieczysława Karłowicza, które odbędą się w grudniu na terenie całego kraju.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, które zechciały wraz z Polskim Wydawnictwem Muzycznym świętować urodziny kompozytora!

 

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram koncertów 'karłowiczowskich' (bez wyszczególnienia utworów innych kompozytorów):

 

2 grudnia

 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie:

Stanisław i Anna Oświecimowie

Smutna opowieść

Pieśni (w opracowaniu N. Kołodziejczyka na sopran i big band)

 

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera:

Koncert skrzypcowy A-dur

 

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki:

Bianca da Molena

 

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie:

Smutna opowieść

Epizod na maskaradzie

Rapsodia litewska

Stanisław i Anna Oświecimowie

 

3 grudnia

 

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie:

Powracające fale

Odwieczne pieśni

Koncert skrzypcowy A-dur

 

4 grudnia

 

Tarnowska Orkiestra Kameralna (Lusławice):

Serenada op. 2

 

9 grudnia

 

Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego:

Odwieczne pieśni

 

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera:

Serenada op. 2

Stanisław i Anna Oświecimowie

 

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina:

Bianca da Molena

Koncert skrzypcowy A-dur

 

Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda:

Koncert skrzypcowy A-dur

 

11 grudnia

 

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus (Warszawa, Zamek królewski):

Serenada op. 2

 

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego:

Serenada op. 2

 

16, 17 grudnia

 

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie:

Powracające fale

 

 

Szczegóły koncertów dostępne są na stronach internetowych poszczególnych instytucji.

Życzymy wielu artystycznych wrażeń!

Najczęściej czytane:

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.