PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

2019-05-15

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Już w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się koncert Scoring4Polish Directors, na którym usłyszymy m.in. kultowe utwory Wojciecha Kilara z filmów: Hipnoza, Obce ciało czy Iluminacja.

 

W piątek zapraszamy na dyskusję panelową Pracować z Kilarem – o kulisach przyjaźni, współpracy i przywracaniu jego dzieł po latach z udziałem przedstawicielki PWM – pani Janiny Warzechy. Dyskusja dotyczyć będzie wspomnień z pracy z Wojciechem Kilarem – prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami zza kulis – nie możemy się doczekać!

 

Sobota upłynie nam pod sztandarem najmłodszych. O godz. 10.00 spotkamy się w Centrum Kongresowym ICE Kraków na „Dzień Dobry FMF” – specjalnej edycji „Dzień Dobry ICE Kraków”. Razem z autorką serii Sonia w Krainie Sonostworów, Katarzyną Huzar-Czub, i animatorem-maestro Darkiem Janiczakiem będziemy bawić się z muzyką – powędrujemy do krainy Sonostworów, a razem z szalonym dyrygentem nagramy swój własny utwór za pomocą specjalnego rejestratora dźwięków!

 

W niedzielę, w trakcie FMF Gala: The Galmorous Show, kompozytor Craig Armstrong odbierze tegoroczną Nagrodę im. Wojciecha Kilara. Rada merytoryczna, w której zasiadał m.in. dyrektor – redaktor naczelny PWM dr Daniel Cichy, uhonorowała wybitnego kompozytora muzyki filmowej, twórcę ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak Moulin Rouge!, Wielki Gatsby, Romeo i Julia, czy Z dala od zgiełku. Gratulujemy!

 

W trakcie całego tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej na stoisku Music Corner będziecie także mogli odszukać nasze publikacje – zarówno te przeznaczone dla najmłodszych: Uwerturki i Sonię w Krainie Sonostworów, jak i dla nieco starszych: nagradzane Sidła Grażyny Bacewicz, Romans, którego nie było Teresy Chylińkiej, wspomnienia Kazimierza Korda czy 100 lat z dziejów polskiej muzyki Danuty Gwizdalanki.

 

Zapraszamy w imieniu organizatorów i własnym!

Najczęściej czytane:

Polska muzyka w Azji

Październik w Polskim Wydawnictwie Muzycznym łączy się z obecnością polskiej muzyki w Azji. Wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina PWM obecne było na Music China, największych targach muzycznych w Azji. Odbywające się w Szanghaju targi w tym roku trwały od 10 do 13 października.

Książka „Podróż zimowa. Anatomia obsesji” Iana Bostridge’a już w sprzedaży!

Ileż razy prezentowaliśmy ten cykl latem – myśleliśmy sobie – i jak dziwne, wręcz niestosowne się to czasem wydaje! Jest również coś dziwnego w tym, że wykonujemy te pieśni w ciepłej sali; że nie czujemy nigdy zimna ani nie żyjemy w ciszy zaśnieżonego krajobrazu. Jak często publiczność naprawdę go sobie wyobraża? Czy powinien być to składnik przepisu na wykonanie?

Poczuj zimę już tej jesieni! 

Śpiewaj z nami! MONIUSZKO dla wszystkich!

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – koncert zamykający oficjalne obchody Roku Moniuszkowskiego w Krakowie! Ponad 400 niezwykle zaangażowanych wykonawców, niesztampowy scenariusz koncertu z projekcjami multimedialnymi i – przede wszystkim – atrakcyjny repertuar, na który złożą się najbardziej popularne utwory Stanisława Moniuszki to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Koncert odbędzie się 29 października o godz. 13:00 w ICE Kraków.

PWM na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza wszystkich swoich czytelników na Targi Książki w Krakowie (24-26 października) na stoisko numer B32.

Posłuchaj! Zobacz! ANAKLASIS

Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – Polskie Wydawnictwo Muzyczne wprowadza na rynek nową markę fonograficzną. Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS już 22 listopada. Zapraszamy do Małej Warszawy.

Jubileuszowy koncert Elżbiety Sikory

20 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony Elżbiecie Sikorze kończący obchody 75 rocznicy urodzin kompozytorki. 

PWM po raz trzeci na targach Music China

W czwartek, 10 października 2019 r. w Szanghaju startuje kolejna edycja największych targów branży muzycznej w Azji – Music China. Polskie Wydawnictwo Muzyczne bierze udział w imprezie już po raz trzeci.

Prawykonanie utworu „Glosolalia” Sławomira Kupczaka

W piątek 18 października 2019 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego prawykonany będzie najnowszy utwór Sławomira Kupczaka. Kompozycję Glosolalia wykona Chór Polskiego Radia. 

„Drach” – to jeszcze nie koniec

Podczas trzech dni tyskiego festiwalu AUKSODRONE publiczność miała okazję poznać najnowsze dzieło Aleksandra Nowaka Drach. Dramma per musica na podstawie libretta Szczepana Twardocha. Godzinne, podzielone na trzy części dzieło, nie jest przeniesieniem historii z powieści Twardocha – libretto, na prośbę kompozytora, miało zostać skondensowane, a rolę pierwszoplanową miały odgrywać emocje.

TUTTI.pl w październiku

Dzisiaj, 7 października o północy mija termin składania wniosków do TUTTI.pl. Zachęcamy do przygotowania dokumentów i dostarczenia ich do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8).

Instytucje, które uzyskały dofinansowanie w wiosennym naborze realizują właśnie swoje projekty. Oto październikowa lista koncertów w ramach TUTTI.pl: