PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

2019-05-15

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Już w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się koncert Scoring4Polish Directors, na którym usłyszymy m.in. kultowe utwory Wojciecha Kilara z filmów: Hipnoza, Obce ciało czy Iluminacja.

 

W piątek zapraszamy na dyskusję panelową Pracować z Kilarem – o kulisach przyjaźni, współpracy i przywracaniu jego dzieł po latach z udziałem przedstawicielki PWM – pani Janiny Warzechy. Dyskusja dotyczyć będzie wspomnień z pracy z Wojciechem Kilarem – prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami zza kulis – nie możemy się doczekać!

 

Sobota upłynie nam pod sztandarem najmłodszych. O godz. 10.00 spotkamy się w Centrum Kongresowym ICE Kraków na „Dzień Dobry FMF” – specjalnej edycji „Dzień Dobry ICE Kraków”. Razem z autorką serii Sonia w Krainie Sonostworów, Katarzyną Huzar-Czub, i animatorem-maestro Darkiem Janiczakiem będziemy bawić się z muzyką – powędrujemy do krainy Sonostworów, a razem z szalonym dyrygentem nagramy swój własny utwór za pomocą specjalnego rejestratora dźwięków!

 

W niedzielę, w trakcie FMF Gala: The Galmorous Show, kompozytor Craig Armstrong odbierze tegoroczną Nagrodę im. Wojciecha Kilara. Rada merytoryczna, w której zasiadał m.in. dyrektor – redaktor naczelny PWM dr Daniel Cichy, uhonorowała wybitnego kompozytora muzyki filmowej, twórcę ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak Moulin Rouge!, Wielki Gatsby, Romeo i Julia, czy Z dala od zgiełku. Gratulujemy!

 

W trakcie całego tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej na stoisku Music Corner będziecie także mogli odszukać nasze publikacje – zarówno te przeznaczone dla najmłodszych: Uwerturki i Sonię w Krainie Sonostworów, jak i dla nieco starszych: nagradzane Sidła Grażyny Bacewicz, Romans, którego nie było Teresy Chylińkiej, wspomnienia Kazimierza Korda czy 100 lat z dziejów polskiej muzyki Danuty Gwizdalanki.

 

Zapraszamy w imieniu organizatorów i własnym!

Najczęściej czytane:

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad. 

Startuje X edycja Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz kolejny jest partnerem Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Cracovia Cantans, którego 10. edycja potrwa od 6 do 9 czerwca.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. zbiorów

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków: Opracowywanie, ewidencja i kontrola zbiorów PWM, w tym przeprowadzenie pełnej inwentaryzacji zbiorów.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni referenta ds. zbiorów muzycznych

Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków: przyjmowanie i obsługa przesyłek z materiałami orkiestrowymi, prace bieżące przy zbiorze materiałów orkiestrowych.

Mikołaj Górecki czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Z przyjemnością informujemy, że czerwcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA jest Mikołaj Górecki.

Z tej okazji księgarnia firmowa PWM oferuje tytuły kompozytora w specjalnej cenie – zachęcamy do uzupełniania zbiorów nutowych. W zakładce ‘galeria’ dodane zostały wybrane zdjęcia kompozytora z przeprowadzonej niedawno dla PWM sesji. Na Facebooku zaproponujemy konkurs, którego bohaterem będzie Mikołaj Górecki.