PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

2019-12-20

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!


Od 23 grudnia 2019 r. 6 albumów ANAKLASIS będzie dostępnych cyfrowo:

Piotr Orzechowski/Aukso/Marek Moś – Zygmunt Krauze/Sławomir Kupczak/Aleksander Nowak/Marcin Stańczyk „WORKS FOR RHODES PIANO & STRINGS”

Zygmunt Krauze – John Cage/Fryderyk Chopin „BI-PIANO RECITAL”

Klaudiusz Baran/Katarzyna Budnik/Katarzyna Duda - Maciej Zieliński „ARCHIPELAG”

William Basinski/Igor Boxx/Fennesz/Krzysztof Knittel/Robert Rich – High Definition Quartet „DZIADY”

Darek Oleszkiewicz/Rina Raymond/Daniel Rotem/Kuba Stankiewicz – Kuba Stankiewicz „INSPIRED BY ROMAN STATKOWSKI”

Andrzej Bauer/Cezary Duchnowski/Agata Zubel – Stanisław Moniuszko „E-ŚPIEWNIK”
Repertuar ANAKLASIS to polska muzyka XX i XXI wieku, znakomici kompozytorzy i wykonawcy, wybitne dzieła. Cel: popularyzacja muzyki współczesnej wśród odbiorców poszukujących, otwartych, gotowych na wyzwania, ale niekoniecznie wcześniej zainteresowanych takim repertuarem.

Katalog ANAKLASIS podzielony został na serie wydawnicze porządkujące najciekawsze zjawiska związane z muzyką współczesną.

PORTRAITS
monograficzna prezentacja dorobku współczesnych kompozytorów polskich XX i XXI wieku

SOUNDS
spojrzenie na muzykę współczesną przez pryzmat jej wybitnych interpretatorów i ich instrumentów

REVISIONS
eksperymenty, przekroczenia, przewroty – prezentacja dorobku kompozytorów wywodzących się z innych muzycznych światów, np. elektroniki lub muzyki improwizowanej

HERITAGE
nieznane szerzej skarby z archiwów Polskich Nagrań i Polskiego Radia

IMAGES
wydawnictwa audio-wideo, realizowane samodzielnie lub we współpracy z TVP, w tym rejestracje spektakli operowych i koncertów oraz muzyczne filmy dokumentalne

Wydawnictwa ANAKLASIS będą dostępne w serwisach cyfrowych!pwm.com.pl/pl/sklep/serie/196/anaklasis
www.facebook.com/PWMEdition/
https://www.facebook.com/anaklasisrecords/
www.facebook.com/umpklasykaijazz/

Najczęściej czytane:

Premiera „Halki” w TW-ON

Dzisiaj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wydarzenie, o którym jest głośno od kilku tygodni – premiera Halki w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Prapremiera owej bodaj najbardziej popularniej opery Stanisława Moniuszki odbyła się 1 stycznia 1858 roku. 162 lata później TW-ON proponuje inscenizację powstałą w koprodukcji z Theater an der Wien (w Wiedniu ta wersja została wystawiona 15 grudnia 2019).

„Aisthetikos” Hanny Kulenty i jej nowy początek w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

21 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się prawykonanie najnowszego utworu Hanny Kulenty Aisthetikos na saksofon sopranowy, fortepian i orkiestrę. Tym utworem kompozytorka powraca pod skrzydła Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

Grażyna Bacewicz lutowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W lutym zwracamy się ku Grażynie Bacewicz.
 

Cztery nominacje do Fryderyków dla albumów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Krążki wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne znalazły się w czołówce nominowanych do tegorocznych Fryderyków. Akademia Fonograficzna wyróżniła płyty wydane pod marką ANAKLASIS oraz ekskluzywny BOX „100 na 100”. 
 

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.