PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

con.sol.la - nowa aplikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

2020-10-08

Chcesz częściej ćwiczyć swój repertuar z akompaniamentem? Chcesz nagrywać swoje postępy w ćwiczeniu? Chcesz pochwalić się swoimi umiejętnościami przed najbliższymi? Użyj aplikacji con.sol.la.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą prezentuje swoje najnowsze przedsięwzięcie. con.sol.la to muzyczny trener, asystent i akompaniator w jednym.

 

 

To aplikacja, dzięki której możesz:

• ćwiczyć swoją partię utworu wraz z nagranym akompaniamentem

• nagrać swoją interpretację utworu

• odsłuchać pełną wersję utworu

 

con.sol.la to kolekcja utworów na dwa i więcej instrumentów, których wszystkie linie melodyczne zostały nagrane jako osobne ścieżki dźwiękowe. Dzięki aplikacji możesz wykonywać dowolną linię melodyczną do nagranego akompaniamentu lub nagrać swój akompaniament do dostępnej linii melodycznej.

 

Aplikacja gromadzi utwory o różnym stopniu trudności, znajdujące się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Prosta obsługa i czytelny interfejs pozwalają na korzystanie z niej nawet kilkulatkom. con.sol.la nie jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla najmłodszych – wręcz przeciwnie: jest wyjątkowym narzędziem do pracy dla muzyków na różnym poziomie zaawansowania. Lista dostępnych utworów jest sukcesywnie poszerzana o utwory na różne kombinacje instrumentów oraz zespoły, a także o tytuły znane z muzyki popularnej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

W jubileuszowym roku 75-lecia Oficyny, pierwsza odsłona projektu daje dostęp do 75 znanych utworów edukacyjnych na instrument solo z akompaniamentem, bądź na dwa fortepiany. Nagrania zostały zrealizowane w ramach partnerskiego projektu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów – Oddziału w Krakowie „Dziecięca kameralistyka online i w domu”. Dla każdego utworu-duetu powstały nagrania poszczególnych partii, przygotowane w dwóch wersjach tempa: wolniejszym – do ćwiczenia oraz w tempie docelowym. Umożliwi to grę zespołową uczniom na różnym poziomie zaawansowania oraz zachęci do gry muzyków-amatorów. Wśród proponowanych tytułów znajdują się utwory najważniejszych współczesnych kompozytorów: Hanny Kulenty, Grażyny Bacewicz, Janiny Garści, Romualda Twardowskiego i wielu innych. Wkrótce dostępne będą także kolędy, transkrypcje najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina oraz kameralistyka sygnowana nazwiskami Józefa Elsnera, Franciszka Lessela, Władysława Żeleńskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, czy Apolinarego Kątskiego.

 

Każdy tytuł posiada w aplikacji specjalną kartę informacyjną, zawierającą najważniejsze informacje o utworze i kompozytorze. Aplikacji można używać na tabletach oraz smartfonach. Jest dostępna do pobrania w App Store i Google Play.

 

Premiera aplikacji została zaplanowana na 14 października. Dyrektor – redaktor naczelny PWM Daniel Cichy przedstawi założenia projektu oraz – w prezentacji z edukatorką i realizatorką dźwięku, Magdaleną Piotrowską – przedstawi funkcje con.sol.li podczas webinaru w ramach Dni Edukacji Muzycznej.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym.

 

con.sol.la – ćwiczenie jeszcze nigdy nie było tak proste! Graj, nagrywaj i miksuj muzykę!

 

 

 

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Dziedzictwo Muzyki Polskiej.

 

Nagrania Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów – Oddziału w Krakowie „Dziecięca kameralistyka online i w domu” zostały zrealizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

 

 

Najczęściej czytane:

Startuje VIII Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara w Filharmonii Gorzowskiej

Już dziś startuje VIII Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, wydarzenie organizowane przez Filharmonię Gorzowską. Ósma edycja to sześć koncertów, spektakl taneczny, pokaz filmowy, gra dla młodzieży, a także wystawa fotografii Bartka Barczyka, której Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem.
 

Dyskusja z kompozytorami na inaugurację 18. DEM-u!

Jak trudno jest pisać łatwo? Czy „duży” powinien pisać dla „małych”? Czym się kierować i o jakich potrzebach pamiętać, tworząc muzykę dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić uczestnicy specjalnego panelu dyskusyjnego zatytułowanego Twórczość dla dzieci – jak pisać dobrze, jak rozpoznać poprawnie skonstruowane utwory?. Transmisję spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Nauczyciela będzie można oglądać 14 października od godz. 11 na kanale PWM w serwisie YouTube.

75 lat PWM: „Wielkie spotkania” już za nami

To było wielkie spotkanie dawnego z nowym, przeszłości z teraźniejszością, a przede wszystkim melomanów ze znakomitą muzyką na żywo. Za nami jubileuszowy koncert Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, którym Oficyna świętowała 75 lat działalności. 
 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. promocji i edukacji

Miejsce pracy: siedziba Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, al. Krasińskiego 11a, Kraków
Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Rejestracja na 18. DEM otwarta. Jak się zapisać?

Jeszcze do 14 listopada trwają zapisy na tegoroczną edycję Dni Edukacji Muzycznej. Jak dołączyć do wydarzenia?

Znamy program 18. Dni Edukacji Muzycznej!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na 18. Edycję Dni Edukacji Muzycznej. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolny i akademicki środowiska muzycznego, w tym roku odbędzie się – podobnie jak w roku ubiegłym – w formule, w dniach 22–26 listopada. W programie 5-dniowego kongresu dla nauczycieli szkolnictwa muzycznego znajdą się webinary, master classes i koncerty, a do występów, poprowadzenia wykładów i lekcji zaproszeni zostali wybitni pedagodzy i znakomici artyści.
 

Muzyka Kilara do filmu „Sól ziemi czarnej” na żywo w Filharmonii Śląskiej

Adam Wesołowski podjął się rekonstrukcji dzieła Wojciecha Kilara – muzyki do filmu Sól ziemi czarnej, która do tej pory obecna była wyłącznie w ścieżce dźwiękowej obrazu Kazimierza Kutza. W najbliższą niedzielę, 10 października, w Filharmonii Śląskiej, podczas koncertu z cyklu PGE – HoloGramy, będzie można usłyszeć kolejną część odtworzonej ze słuchu kompozycji, która zostanie wydana nakładem PWM.
 

Jesienne warsztaty muzyczne w księgarni PWM

Księgarnia muzyczna PWM zaprasza dzieci w wieku 5–9 lat na warsztaty muzyczne oparte na serii książek o wielkich polskich kompozytorach autorstwa Kasi Huzar-Czub, które będą dostępne w sprzedaży także podczas spotkań.
 

Marta Ptaszyńska październikowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. W październiku wchodzimy w dialog z tradycją i kierujemy się ku muzyce Marty Ptaszyńskiej.