PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Konkurs

2006-09-27
Interesujesz się muzyką współczesną? Piszesz o muzyce? Napisz dla nas i zdobądź bilety na II Festiwal Muzyki Polskiej!

Wszystkich miłośników muzyki współczesnej, którzy chcieliby opublikować swój tekst na stronach internetowych PWM i chętnie wybraliby się na koncerty tegorocznego Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie, zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Wystarczy zajrzeć do internetowej "Galerii kompozytorów" PWM, wybrać jednego z twórców urodzonych po 1900 roku i napisać tekst o jego muzyce - artykuł, wywiad, esej o długości 2-5 stron.

Na przygotowanie tekstu i wysłanie go do nas w formie elektronicznej mają Państwo prawie miesiąc czasu. Czekamy do 26 października. Z wielkim zainteresowaniem przeczytamy wszystkie nadesłane prace, a trzy najciekawsze nagrodzimy karnetami na wszystkie koncerty II Festiwalu Muzyki Polskiej i opublikujemy w "Galerii kompozytorów". (Mile widziane będą prace nt. twórczości mniej znanych kompozytorów.)

 

REGULAMIN KONKURSU

 

1. Przedmiotem konkursu jest oryginalny, nie opublikowany wcześniej autorski tekst w języku polskim, naukowy lub publicystyczny o muzyce jednego z kompozytorów współczesnych (urodzonych po 1900 roku) z internetowej „Galerii kompozytorów” PWM (www.pwm.com.pl).

 

        2. Tekst nie powinien być krótszy niż 3600 ani dłuższy niż 9000 znaków.

 

3. Prace należy nadsyłać w formie elektronicznej (plik Word) na adres e-mail: internet@pwm.com.pl do dnia 26 października (czwartek) br.

Osobno należy przesłać skan podpisanego zgłoszenia udziału w konkursie, tytułując e-mail „Konkurs internetowy – oświadczenie”.

Podpisane zgłoszenie udziału w konkursie może być przesłane również tradycyjną pocztą w kopercie z dopiskiem „Konkurs internetowy” i adresem e-mail, z którego został wysłany plik. (Adres e-mail pełni funkcję identyfikatora.)

 

4. Konkurs jest tajny. Prosimy o nie podpisywanie nadsyłanych prac.

 

5.    5. Uczestnikami konkursu nie mogą być pracownicy PWM ani osoby w jakikolwiek sposób związane z organizacją Festiwalu Muzyki Polskiej.

 

6. Trzy najwyżej ocenione prace zostaną nagrodzone w formie pojedynczych karnetów na wszystkie koncerty II Festiwalu Muzyki Polskiej (5-12.11.2006) oraz w całości opublikowane na stronach internetowych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

7. Prawa autorskie do nagrodzonych tekstów zostaną przeniesione na PWM.

 

8. Prace oceni i dokona wyboru komisja konkursowa powołana przez PWM.

 

9. Termin rozstrzygnięcia konkursu: 2 listopada 2006.

 

10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronach internetowych PWM, a uczestnicy zostaną powiadomieni e-mailem na adres, z którego plik został nadesłany.

 

11. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków.

Najczęściej czytane:

W 2025 roku grajmy TUTTI muzykę polską!

225 polskich kompozytorów, 1500 utworów, kilkaset godzin muzyki! Rozpoczynamy kolejny rok z programem TUTTI.pl, dzięki któremu Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspiera wykonania muzyki polskiej. Beneficjenci otrzymują rabat na wypożyczenie materiałów orkiestrowych w wysokości 70% opłaty.

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: ZYGMUNT KRAUZE i jego #BiurkoKompozytora

W ramach nowej odsłony akcji „Kompozytor/Kompozytorka Miesiąca” zajrzymy do pracowni twórców, związanych z naszym Wydawnictwem. Przyjrzymy się ich pracy — czy siadają przy fortepianie, rozkładają papier nutowy na pulpicie i zapisują ołówkiem kolejne dźwięki, czy może jednak instrument i przyrządy piśmiennicze zastąpili myszką i klawiaturą komputera? Naszą szczególną uwagę zwrócimy na ich biurka, przy których pomysły muzyczne materializują się na pięcioliniach kolejnych partytur. Akcji towarzyszą fotografie Bartka Barczyka.

Moc wrażeń, moc wydarzeń. PWM podsumowuje 2024 rok

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.

Sięgnij po najpiękniejsze polskie kolędy

Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.

Instrument miesiąca: trąbkowe rekomendacje Sławomira Cichora

Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.

 

O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.

Oferta pracy

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.

Światowe premiery: polska muzyka współczesna w grudniu!

Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.

Jak zatrzymano dźwięki? O początkach polskiej fonografii

Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.

 

21. Dzień Edukacji Muzycznej za nami

22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!

„Pieśni o Śląsku”. Koncert specjalny PWM w ramach XII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.