PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2022 »


POLISH HEROINES OF MUSIC z wyróżnieniem Académie Charles Cros
POLISH HEROINES OF MUSIC z wyróżnieniem Académie Charles Cros
2022-03-31

Każde wyróżnienie przyjmuje się z radością, a nagród nigdy nie jest za wiele. Z przyjemnością informujemy o kolejnym dostrzeżeniu płyty wydanej pod marką ANAKLASIS. Tym razem francuska Académie Charles Cros przyznała Coup de coeur 2021 w kategorii „Muzyka współczesna” krążkowi POLISH HEROINES OF MUSIC. 
 

ANAKLASIS: płyta CD z kompletem „Reliefów” Andrzeja Krzanowskiego w dystrybucji od 9 kwietnia!
ANAKLASIS: płyta CD z kompletem „Reliefów” Andrzeja Krzanowskiego w dystrybucji od 9 kwietnia!
2022-03-30

Andrzej Krzanowski był bezsprzecznie jednym z najciekawszych polskich kompozytorów-wizjonerów XX wieku. Choć z pewnością miałby do powiedzenia znacznie więcej, niż dane mu było czasu, jego twórczość nie uległa zapomnieniu, jest wykonywana i nagrywana. Już 9 kwietnia do dystrybucji trafi krążek RELIEFS od ANAKLASIS z kompletem jego legendarnych Reliefów.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. poligrafii i procesów cyfrowych
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. poligrafii i procesów cyfrowych
2022-03-30

Miejsce pracy: Kraków al. Krasińskiego 11A
Forma pracy: umowa o pracę
Wymiar czasu pracy: pełny etat

MARZEC: małe ojczyzny
MARZEC: małe ojczyzny
2022-03-30

Polska to dziś kraj dość jednorodny pod względem etnicznym, ale wciąż żywe są regionalne tradycje. Od czasów Chopina tożsamość polskiej muzyki klasycznej związana była z folklorem. Tym wyróżniały się dziewiętnastowieczne „szkoły narodowe”, także polska, pielęgnowana przez kompozytorów epoki romantyzmu i ich epigonów.

26. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
26. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
2022-03-29

W dniach 3–15 kwietnia odbędzie się w Warszawie 26. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W trakcie 13 festiwalowych dni zaplanowanych zostało 11 koncertów symfonicznych i 2 recitale fortepianowe. Zaproszenie Elżbiety Pendereckiej, dyrektora generalnego Festiwalu, przyjęła plejada znakomitych solistów i zespołów, wśród których pojawią się laureaci znanych konkursów pianistycznych: Yekwon Sunwoo – złoty medalista Konkursu im. van Cliburna z 2017 roku, Juan Pérez Floristán – zwycięzca Konkursu im. A. Rubinsteina w 2021 roku i Jonathan Fournel – tegoroczny triumfator Konkursu im. Królowej Elżbiety Belgijskiej oraz Martin James Bartlett – zwycięzca konkursu Virtualoso w Cleveland w 2020 roku. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.

{Wirtualna} Akademia Twórczej Pianistyki po raz 5!
{Wirtualna} Akademia Twórczej Pianistyki po raz 5!
2022-03-25

Już w poniedziałek 28 marca startuje V Ogólnopolska Konferencja „{Wirtualna} Akademia Twórczej Pianistyki”. Podczas wydarzenia, poza licznymi wykładami, będą miały miejsce także prezentacja nowości pedagogicznych, w tym premierowo wydanych nakładem PWM Poligrajek na cztery ręce Marty Mołodyńskiej-Wheeler, a także wykład Prawo autorskie w szkole muzycznej Grzegorza Mani. Konferencja odbędzie się na platformie crowdcast, w formie webinarów online, w dniach 28 marca – 3 kwietnia 2022 r. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów, a PWM został jego partnerem.

Fryderyki 2022: 5 nominacji dla albumów ANAKLASIS!
Fryderyki 2022: 5 nominacji dla albumów ANAKLASIS!
2022-03-24

Poznaliśmy dziś nominowanych do najważniejszych polskich nagród rynku fonograficznego – Fryderyków 2022. Wśród tegorocznych nominacji znalazły się, podobnie jak w roku ubiegłym, aż 4 krążki sygnowane znakiem ANAKLASIS. To już trzeci raz, kiedy wytwórnia płytowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zostaje wyróżniona nominacjami do tej prestiżowej nagrody.

19. Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
19. Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
2022-03-22

Polskie Wydawnictwo Muzyczne ogłasza 19. Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego na WIRTUOZOWSKĄ CADENZĘ NA SKRZYPCE SOLO WYKORZYSTUJĄCĄ MOTYWY Z WYBRANYCH UTWORÓW HENRYKA WIENIAWSKIEGO, do wykonania jako utwór samodzielny lub kadencja jednego z koncertów tego kompozytora

Tajemnice II Symfonii Karola Szymanowskiego – premiera nowego albumu
Tajemnice II Symfonii Karola Szymanowskiego – premiera nowego albumu
2022-03-17

25 marca br. odbędzie się premiera dwupłytowego albumu CD/DVD, zawierającego zrealizowane przez Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej nagranie II Symfonii B-dur op. 19 Karola Szymanowskiego w jej pierwotnej wersji. Na drugim krążku znalazł się film Podwójne życie II Symfonii Szymanowskiego w reżyserii Violetty Rotter-Kozery.

Warsztaty muzyczne PWM podczas „Dzień Dobry Ukraino!”
Warsztaty muzyczne PWM podczas „Dzień Dobry Ukraino!”
2022-03-16

Już w najbliższą sobotę 19 marca będzie miała miejsce specjalna odsłona cyklu Dzień dobry ICE Kraków. Cały dzień wypełniony zabawą, grami i warsztatami dedykowany jest jak zwykle najmłodszym, tym razem jednak ze szczególnym uwzględnieniem naszych małych gości z Ukrainy. Wydarzenie, na którym i PWM będzie obecny ze swoimi muzycznymi warsztatami, rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 15.00.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Księgarnia PWM 29 marca 2024 czynna w godzinach 10:00-16:00.

Informujemy, że księgarnia PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie w dniu 29 marca 2024 czynna będzie w godzinach 10:00-16:00. Życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i zapraszamy na zakupy do księgarni stacjonarnej już 2 kwietnia.

Śpiewajmy razem! Muzyczne spotkanie seniorów w Krakowie

Wieczór wokół tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni – w teorii
i w praktyce. Już 16 kwietnia o g. 18.00 w Klubie Akademickim ARKA odbędzie się spotkanie pod hasłem „Śpiewajmy razem!”. W programie prelekcja, lekcja śpiewania i koncert krakowskich chórów seniorów. Wstęp wolny.

Elżbieta Sikora uhonorowana Nagrodą Prezydenta Republiki Francuskiej

Elżbieta Sikora została nagrodzona podczas 76. ceremonii Grands Prix internationaux du disque, organizowanej przez francuską Académie Charles Cros. Kompozytorka otrzymała nagrodę Prezydenta Republiki Francuskiej za całokształt twórczości. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 marca 2024 roku w Ambasadzie RP w Paryżu, pod patronatem Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.
 

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Kaczmarek-Bialic

Jeżeli właśnie rozpoczynasz przygodę z harfą, to warto, byś zapoznała lub zapoznał się z publikacjami wydanymi przez naszą Oficynę. Znajdziesz wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, ale także barwnie ilustrowane miniaturki, gwarantujące radość z gry na harfie.

 

Agnieszka Kaczmarek-Bialic, harfistka koncertująca jako solistka i kameralistka zarówno w Polsce, jak i za granicą, przygotowała rekomendacje pięciu swoich ulubionych publikacji przeznaczonych na ten instrument. Artystka zdradza również historie, które kryją się za wskazanymi utworami. Która postać z japońskiej gry wideo i filmu anime stała się inspiracją do skomponowania utworu na harfę? Czy Witold Lutosławski potrafił komponować z myślą o „niebiańskim instrumencie”? Kto poprosił Janinę Garścię o nowe kompozycje dla siebie i swojego brata?

Święto miłośników instrumentów dętych w Radomiu

W piątek 15 marca rozpocznie się wielkie święto dla miłośników eufonium i saxhornu, werbla, czy buławy. Ogólnopolska Konferencja Orkiestr Dętych w Radomiu (15-17 marca) zgromadzi w jednym miejscu muzyków, dyrygentów i orkiestry, po to, by wymieniać się doświadczeniami, doskonalić swoje umiejętności oraz zdobywać szeroko ujętą w programie wiedzę teoretyczną.

Bestseller w polskim wydaniu. Premiera "Estetyki muzyki" Rogera Scrutona

Muzyka – czym jest? Co oznacza? Na czym polega jej wartość? Estetyka muzyki Rogera Scrutona to brytyjski bestseller, który od niemal 30 lat pobudza do refleksji nad filozoficznym wymiarem sztuki dźwięków. Dzięki staraniom Polskiego Wydawnictwa Muzycznego książka nareszcie trafia w ręce polskich czytelników.

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Greli-Fedkowicz

Swoim brzmieniem przenosi do świata baśni, mchu i paproci. Tworzy światy równoległe, maluje dźwiękiem impresje. Trudno znaleźć bardziej magiczny i przyciągający tajemniczością instrument od harfy.


Poznajcie pięć publikacji dla harfistów, wydanych przez PWM, które przyniosą radość z tworzenia muzycznych opowieści. Wśród nich odnajdziecie m.in. perełkę polskiej literatury harfowej, którą wskaże Wam Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfistka i kompozytorka o szerokich horyzontach gatunkowych i stylistycznych, pedagożka oraz połówka Fedkowicz Duo, zespołu tworzącego muzykę z dużą ilością przestrzeni i kolorów.

RETRO MODERNA. Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprasza na koncert

Twórczość kompozytorów, którzy rewolucjonizowali pejzaż stylistyczny muzyki polskiej okresu po drugiej wojnie światowej, czasów naznaczonych wpływem Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” i działalnością Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia zabrzmi 8 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

 

Juliusz Zarębski w katalogu PWM - w 170. rocznicę urodzin

Na przełomie lutego i marca 2024 roku przypada 170. rocznica urodzin Juliusza Zarębskiego – jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich drugiej połowy XIX w. Ciekawy wybór twórczości fortepianowej tego twórcy – w tym dwie nowości wydawnicze – można znaleźć w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.