PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2023


2 stycznia 2024 jest dniem wolnym w PWM
2 stycznia 2024 jest dniem wolnym w PWM
2023-12-29

Informujemy, że drugi dzień Nowego Roku jest dniem wolnym dla pracowników PWM. Zapraszamy do kontaktu z nami od 3 stycznia 2024. Życzymy szczęśliwego Nowego Roku.

Instrument miesiąca: skrzypcowe rekomendacje Agaty Szymczewskiej
Instrument miesiąca: skrzypcowe rekomendacje Agaty Szymczewskiej
2023-12-27

W ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy Agatę Szymczewską – zwyciężczynię XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2006) oraz laureatkę Paszportu Polityki, czterech Fryderyków oraz nagrody London Music Masters o wskazanie publikacji przeznaczonych na skrzypce, po które warto sięgnąć. Artystka wskazała m.in. czyj koncert skrzypcowy uważa za jeden z najpiękniejszych, którą publikację warto mieć w swojej domowej biblioteczce oraz z którymi nutami nigdy się nie rozstaje.

 

2023 rok w Polskim Wydawnictwie Muzycznym
2023 rok w Polskim Wydawnictwie Muzycznym
2023-12-18

Nuty i materiały wykonawcze, książki, płyty czy zasoby cyfrowe, ale także wydarzenia koncertowe, edukacyjne i międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. W mijającym roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne prężnie rozwijało swoją wielotorową działalność, jednocześnie będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy. Poniżej przedstawiamy przekrój najważniejszych przedsięwzięć Oficyny zrealizowanych w 2023 roku.

Instrument miesiąca: skrzypcowe rekomendacje Janusza Wawrowskiego
Instrument miesiąca: skrzypcowe rekomendacje Janusza Wawrowskiego
2023-12-17

O rekomendacje publikacji przeznaczonych na skrzypce, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego poprosiliśmy wybitnego wirtuoza tego instrumentu – Janusza Wawrowskiego. Artysta, uważany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej doświadczonych skrzypków swojego pokolenia. Z jego inicjatywy powstała szczególna rekonstrukcja Koncertu skrzypcowego Ludomira Różyckiego – utworu, który zaginął w zrujnowanej Powstaniem Warszawie w 1944 roku.

 

Bukała, Cichor, Frankowski, Gowik – pedagodzy z misją, czyli podsumowanie wydarzeń w ramach cyklu miniDEM
Bukała, Cichor, Frankowski, Gowik – pedagodzy z misją, czyli podsumowanie wydarzeń w ramach cyklu miniDEM
2023-12-15

Zakończyliśmy cykl tegorocznych spotkań z cyklu #miniDEM. Bezpłatne warsztaty odbyły się w 4 polskich miastach, a uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat procesu nauki gry na wybranych instrumentach. Wśród prowadzących znaleźli się Radosław Bukała, Sławomir Cichor, Grzegorz Frankowski i Krystyna Gowik.

Jubileusz 20 lat Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena
Jubileusz 20 lat Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena
2023-12-13

W poniedziałek 11 grudnia w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. W trakcie uroczystości nie zabrakło wyróżnień dla wieloletnich partnerów instytucji – w tym dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

REGULAMIN KONKURSU „Zdobądź najnowszą książkę serii Małe Monografie”
REGULAMIN KONKURSU „Zdobądź najnowszą książkę serii Małe Monografie”
2023-12-11

Karłowicz i Górecki – tych dwóch kompozytorów połączyła miłość do tego samego regionu, która objawiała się na dwa odmienne sposoby. W Międzynarodowy Dzień Terenów Górskich chcemy zapytać: Co Was inspiruje w górach? Odpowiedz na pytanie i zdobądź jedną z dwóch najnowszych publikacji serii "Małe Monografie".

9. Dni Muzyki: Krzysztof Meyer z okazji 80. urodzin kompozytora
9. Dni Muzyki: Krzysztof Meyer z okazji 80. urodzin kompozytora
2023-12-05

Dni Muzyki to wydarzenie artystyczno-naukowe, które dedykowane jest zawsze określonemu twórcy, prezentowanemu na tle epoki. W 2023 roku tematem przewodnim koncertów w dniach 7-9 grudnia w Auli „Florianka” krakowskiej Akademii Muzycznej będzie twórczość Krzysztofa Meyera.

 

Premiera najnowszej Małej Monografii o Henryku Mikołaju Góreckim już 6 grudnia
Premiera najnowszej Małej Monografii o Henryku Mikołaju Góreckim już 6 grudnia
2023-12-04

Polskie Wydawnictwo Muzyczne z nieukrywanym entuzjazmem zapowiada swoją najnowszą publikację z serii Małe Monografie – Górecki, autorstwa uznanej muzykolożki, Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej. Ta książka to nie tylko podróż przez życie jednego z najważniejszych twórców polskiej muzyki, lecz także opowieść o jego inspiracjach, momentach przełomowych i emocjach, które tkwiły w sercu Henryka Mikołaja Góreckiego.

Instrument miesiąca: skrzypcowe rekomendacje Pawła Wójtowicza
Instrument miesiąca: skrzypcowe rekomendacje Pawła Wójtowicza
2023-12-04

Rekomendacje publikacji na skrzypce Pawła Wójtowicza, które Artysta wybrał z ponad czterystu wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, dotyczą tych materiałów nutowych, z którymi łączy go zarówno działalność muzyka, jak i nauczyciela. Skrzypek przypomina o twórczości naszych rodzimych kompozytorów, która jego zdaniem jest kwintesencją narodowego stylu i polskiej tradycji wiolinistycznej.

 

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.