PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2008 »


VI Wiosna Młodych Kameralistów
VI Wiosna Młodych Kameralistów
2008-02-14
W ramach VI Wiosny Młodych Kameralistów dnia 7 marca, o godzinie 15.00, w auli AM "Florianka" w Krakowie odbędzie się spotkanie metodyczne na podstawie wydanej przez PWM publikacji "Ładnie gram na skrzypcach" Ewy Iwan.
26. Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej
26. Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej
2008-02-12
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na 26 edycję festiwalu "Musica Polonica Nova", który odbędzie się w dniach 15-22 lutego 2008 we Wrocławiu. Szczególnie polecamy koncert promocyjny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i DUX Recording Producers zorganizowany z okazji wydania nowej płyty "Per clavicembalo moderno".
Fryderyki 2008
Fryderyki 2008
2008-02-08
O północy z 3 na 4 lutego br. zakończyło się przyznawanie nominacji do Nagrody Muzycznej - Fryderyk 2008. Laureatów poznamy 7 kwietnia. Artyści sceny muzycznej będą nagradzani w 30 kategoriach z grup - muzyka rozrywkowa, muzyka poważna i jazz. Do tego laury specjalne i wyróżnienia. Wybierać najlepszych będzie 700-osobowe gremium Związku Producentów Audio Video i Akademii Fonograficznej. Nagrody zostaną przyznane 14. raz. Wręczenie statuetek zaplanowano w Centrum Artystycznym Fabryki Trzciny (kategorie muzyki rozrywkowej) i Bazylice oo. Salezjanów (kategorie muzyki klasycznej i jazzowej) w Warszawie. Transmisja w TVP1.


 

Wyspiański według Koniecznego
Wyspiański według Koniecznego
2008-02-08
Od 28 listopada br. w sklepach dostępny jest album "Wyspiański według Koniecznego" poświęcony wielkiemu twórcy Młodej Polski.
Wojciech Kilar
Wojciech Kilar
2008-02-08
Pod koniec 2007 roku w wytwórni fonograficznej Dux ukazała się płyta Wojciecha Kilara - Magnificat.Victoria. Obie kompozycje dostępne są w zbiorach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
Jubileusz księdza Tadeusza Przybylskiego
Jubileusz księdza Tadeusza Przybylskiego
2008-02-04
29 stycznia 2008 w Instytucie Muzykologii UJ w Krakowie odbyła się uroczystość jubileuszu księdza Tadeusza Przybylskiego. Podczas oficjalnej części uroczystości przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz PWM składali jubilatowi życzenia.
Zygmunt Krauze
Zygmunt Krauze
2008-02-01
Dnia 4 lutego 2008 roku Zygmunt Krauze otrzyma najwyższe odznaczenie Republiki Francuskiej - Legii Honorowej (Officier de la Legion d'Honneur) przyznane kompozytorowi przez prezydenta Francji. Uroczystość odbędzie się w Ambasadzie Francuskiej w Warszawie.

Najczęściej czytane:

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu. 
 

Tadeusz Wielecki grudniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. Ostatni miesiąc roku to zwrot w kierunku muzyki wykraczającej poza dźwięki ku multimediom, angażowaniu przestrzeni w utworach i performance’owi, a także spojrzenie na twórczość Tadeusza Wieleckiego.
 

Startuje III Wirtualna Akademia Smyczkowa

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz partnerzy wydarzenia: Katedra Instrumentów Smyczkowych i Gitary AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu zapraszają do udziału w III Wirtualnej Akademii Smyczkowej – konferencji w formule online. Polskie Wydawnictwo Muzycznej jest partnerem wydarzenia.

#Powtórkazmuzyki 11. Konstruktywizm

Przedostatni z naszych kalendarzowych wpisów w 2021 roku poświęcamy konstruktywizmowi. Na czym polega i gdzie na polskim podwórku muzycznym można go najlepiej usłyszeć?
 

Fantastyczne (i nie tylko) grudniowe prawykonania

To był rok ważnych postaci: oprócz Stanisława Lema, którego twórczość była inspiracją dla wielu współczesnych kompozytorów, jubileusz 60-lecia pracy artystycznej obchodził Zygmunt Krauze. W grudniu powrócimy jeszcze do obu tych wybitnych osobistości podczas koncertów. Przed nami prawykonanie Trenu Zygmunta Krauzego oraz inspirowanego twórczością Lema Koncertu fortepianowego Pawła Hendricha, ale też utworów Pawła Łukaszewskiego i Krzysztofa Wołka.
 

Cracow Duo: koncert na 20. urodziny zespołu

Muzyka potrafi połączyć na lata. Wiedzą o tym Jan Kalinowski i Marek Szlezer, którzy od 20 lat współtworzą Cracow Duo – jeden z najaktywniejszych zespołów promujących na świecie polską muzykę. Artyści zapraszają do wspólnego świętowania jubileuszu podczas koncertu 4 grudnia w Auli Florianka w Krakowie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Wyostrz słuch – ANAKLASIS świętuje drugie urodziny

„Łatwo doceniać muzykę współczesną, kiedy już staje się klasyką, ale po co zwlekać?” Wytwórnia ANAKLASIS kolejny rok zadaje to pytanie
i zachęca do zagłębienia się w zbiory polskiej muzyki współczesnej
z najwyższej półki.

PWM z Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego

Samorząd województwa małopolskiego jak co roku docenił tych, którzy swoją pracą i pasją zmieniają Małopolskę na lepsze. Uroczyste wręczenie nagród i medali zasłużonym dla lokalnej społeczności odbyło się w Filharmonii Krakowskiej 19 listopada. Z dumą informujemy o uhonorowaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego!