PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2010


Wydawnictwo zatrudni Bibliotekarza
Wydawnictwo zatrudni Bibliotekarza
2010-12-27
Miejsce Pracy:  Biblioteka Materiałów Orkiestrowych w Warszawie
Nowy cennik książek i podręczników
Nowy cennik książek i podręczników
2010-12-23

Szanowni Państwo, w zakładce Katalogi i Materiały promocyjne znajduje się nowy cennik książek i podręczników, który będzie obowiązywał od dnia 1.01.2011 roku. Zmiana cennika spowodowana jest zmianami stawki VAT na ksiązki z 0 na 5%. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

"Kochankowie z klasztoru Valldemosa" - wywiad z Martą Ptaszyńską przed prapremierą
2010-12-16
„Bardzo wrażliwy człowiek, który z jednej strony szalenie kpił ze wszystkiego, a z drugiej szalenie przejmował się wszystkim, co się wokół dzieje” – mówiła w wywiadzie udzielonym PWM o bohaterze swojej opery, Fryderyku Chopinie, Marta Ptaszyńska.
"Jestem w Palmie, między palmami", czyli o pobycie Chopina i Sand na Majorce
2010-12-15
Podziwiam odwagę pani Marty Ptaszyńskiej – mówił w wywiadzie udzielonym dla PWM profesor Mieczysław Tomaszewski, odnosząc się do stopnia trudności, związanych z przygotowaniem opery o pobycie Fryderyka Chopina i George Sand na Majorce.
Janusz Krasny-Krasiński o operze
Janusz Krasny-Krasiński o operze "Kochankowie z klasztoru Valldemosa"
2010-12-14
"Jakby to powiedział Gałczyński nic się nie dzieje, nic się nie dzieje, a tu nagle niezwykły telefon od pani Marty Ptaszyńskiej, że dawno dawno temu przeczytała moją sztukę Kochankowie z klasztoru Valldemosa i już wtedy postanowiła zrobić z tego operę" – mówi Janusz Krasny-Krasiński o okolicznościach powstania libretta opery.
Światowa premiera opery Marty Ptaszyńskiej
Światowa premiera opery Marty Ptaszyńskiej "Kochankowie z klasztoru Valldemosa"
2010-12-13
18 grudnia na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi odbędzie się światowa premiera opery Marty Ptaszyńskiej, kompozytorki związanej z PWM, pt. „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” do libretta Janusza Krasnego-Krasińskiego. Osnową opowiadanej historii są wydarzenia związane z pobytem Fryderyka Chopina i George Sand na Majorce.
Koncert
Koncert "Henryk Mikołaj Górecki in memoriam"
2010-12-02
Fundacja Panteon Narodowy i Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapraszają na szczególne wydarzenie - koncert poświęcony pamięci niedawno zmarłego wybitnego polskiego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego.
Spotkanie autorskie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim
Spotkanie autorskie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim
2010-12-02
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na spotkanie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim, które odbędzie się 10 grudnia 2010 r. w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina.

Najczęściej czytane:

Zbigniew Bargielski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Daniel Cichy dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na kolejną kadencję

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie powołał dr. Daniela Cichego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 r. 
 

Przerwa inwentaryzacyjna w Księgarni PWM w Krakowie

W dniach 3–14.01.2022 r. Księgarnia Firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11 a w Krakowie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.
 

#Powtórkazmuzyki 12. Muzyka multimedialna / przestrzenna / performance

Ostatni wpis z serii #Powtórkazmuzyki poświęcamy twórczośc z pogranicza muzyki i sztuk audio-wizualnych.
 

Godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym

Pragniemy poinformować, że w Wigilię 24 grudnia księgarnia firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie będzie nieczynna. Na zakupy zapraszamy po Świętach, w poniedziałek 27 grudnia od godziny 10:00.

PWM 2021: muzyka w liczbach

Po pełnym nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku przez ostatnie 12 miesięcy kultura szukała nie tylko nowych, cyfrowych dróg dotarcia do odbiorców, ale wykorzystywała szanse na spotkanie z melomanami w salach koncertowych. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspierało działania artystów-solistów, zespołów i orkiestr, angażując się w podejmowane inicjatywy, wykonania i premiery utworów polskich kompozytorów. Był to też rok świętowania jubileuszu 75-lecia Oficyny. Zobaczcie, jak działało Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2021 roku.
 

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu. 
 

Tadeusz Wielecki grudniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. Ostatni miesiąc roku to zwrot w kierunku muzyki wykraczającej poza dźwięki ku multimediom, angażowaniu przestrzeni w utworach i performance’owi, a także spojrzenie na twórczość Tadeusza Wieleckiego.