Archiwum aktualności
« Maj 2010 »
Wakacyjny cykl operowy czyli retransmisje najsłynniejszych oper z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku w KIJÓW.CENTRUM
2010-05-31
Zbliżające się wakacje to czas kiedy w oczekiwaniu na sezon 2010/2011 można jeszcze raz zobaczyć te spektakle, które widowni podobały się najbardziej. W czerwcu, lipcu i sierpniu KIJÓW.CENTRUM zaprasza na 3 doskonałe opery : Łucję z Lammermooru, Toscę oraz Carmen.Komunikat Rady Nadzorczej PWM SA
2010-05-28
Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA informuje pracowników, iż w dniu 27 maja 2010 r. rozstrzygnęła konkurs na stanowiska Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu - Redaktora Naczelnego. Komunikat w załączeniu.CHOPIN tematem przewodnim 55. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie
2010-05-25
W roku jubileuszowym – z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina – życie i twórczość tego wielkiego polskiego kompozytora stały się tematem przewodnim 55. Międzynarodowych Targów Książki.22. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich
2010-05-20
Krakowski międzynarodowy festiwal muzyki współczesnej zacznie się w najbliższą sobotę i potrwa do 30 maja.Adam Wodnicki zagra w PWM
2010-05-07
Serdecznie zapraszamy na recital Adama Wodnickiego, w sali kameralnej PWM w Warszawie, 16 maja. W programie utwory Chopina, Lutosławskiego i Paderewskiego.Najczęściej czytane:
Wyniki trzeciego tegorocznego roztrzygnięcia TUTTI.pl na wykonania zaczynające się 1 października 2022.
W sierpniu w ramach akcji Kompozytor miesiąca kierujemy się nie tylko w stronę wybranego twórcy, ale też zwracamy szczególną uwagę na instrument. Sławomir Cichor jest aktywnie działającym w Polsce i zagranicą trębaczem oraz autorem publikacji pedagogicznych na ten instrument, wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Długotrwała pandemia pobudziła dyskusję o przyszłości opery. Czy kosztowny model działania teatrów operowych się utrzyma?
Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo. W tym roku na Festiwalu nie zabraknie również aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które zostało Partnerem festiwalowego Pasma Śląsk.
Miejsce pracy: siedziba Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, al. Krasińskiego 11a, Kraków
Forma zatrudnienia: umowa o pracę
Kiedy dzwoni Francis Ford Coppola, wielki wizjoner kina, autor m.in. Ojca chrzestnego i Czasu apokalipsy, nie odkłada się słuchawki. Wojciech Kilar podjął więc współpracę z reżyserem i stworzył kultową dziś ścieżką dźwiękową do opowieści o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno. Po latach tę patetyczną i liryczną kantatę na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną wywracają na nice pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Kuba Więcek. 19 sierpnia do dystrybucji trafi album THEMES OF DRACULA z dekonstrukcją tematów z Draculi. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Tym, co najbardziej fascynuje mnie w sztuce, a w muzyce w szczególności, jest łączenie. To, jak spotykają się i przeplatają style, gatunki, epoki, ludzie. To, jak fascynującym, a często niedocenianym duetem jest duet sztuki wysokiej i popularnej. Wojciech Kilar był w tym mistrzem – to wiemy dziś, chociaż on sam z pewnością tak na to nie patrzył. Jego słynne „dwie twarze” to nie tylko fascynujący bohater, ale też ikona europejskiej kultury w wielu jej obszarach.
Dzień 90. urodzin Wojciecha Kilara Polska Biblioteka Muzyczna uhonorowała premierą drugiej animacji, będącej kontynuacją serii rozpoczętej w 2021 roku. PBM, jako wyjątkowe pod względem zasobów miejsce w sieci, od kilku lat gromadzi zdigitalizowane zbiory znajdujące się w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Wojciech Kilar to postać, której nie trzeba przedstawiać. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, przedstawiciel awangardy i Polskiej Szkoły Kompozytorskiej, autor jazzująco-sonorystycznego Riffu 62, a także tryskających pierwotną energią Orawy i Krzesanego. Światową sławę zdobył jednak przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, między innymi do Drakuli Francisa Forda Coppoli.
Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu.