PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2010 »


Album Polski
Album Polski
2010-04-30
Na nowej płycie Filharmonii Świętokrzyskiej znalazły się Koncert na marimbę i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej i III Symfonia Grażyny Bacewicz
"Armida" Gioacchino Rossiniego na zakończenie sezonu operowego w kinie KIJÓW
"Armida" Gioacchino Rossiniego na zakończenie sezonu operowego w kinie KIJÓW
2010-04-29
W sobotę 1 maja o godzinie 18:40 KIJÓW.CENTRUM zaprasza na Uroczysta Galę Zakończenia sezonu operowego 2009/2010. Widzowie obejrzą ostatni spektakl operowy, transmitowany na żywo z The Metropolitan Opera p.t. Armida.
Rada Nadzorcza PWM SA ogłasza konkurs
Rada Nadzorcza PWM SA ogłasza konkurs
2010-04-06
Rada Nadzorcza PWM SA ogłasza o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu - Redaktora Naczelnego Spółki Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Utwory Pawła Łukaszewskiego w TVP Kultura
Utwory Pawła Łukaszewskiego w TVP Kultura
2010-04-01
Pięć żałobnych pieśni kurpiowskich w wykonaniu Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej pod kierownictwem Violetty Bieleckiej TVP Kultura wyemituje 2. kwietnia o godz. 18.35, a 4. kwietnia o godz. 14.10 będzie można zobaczyć i wysłuchać I Symfonii "Symfonii o Opatrzności" w wykonaniu Chóru PR w Krakowie, Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyr. Macieja Nałęcza-Niesiołowskiego, Anny Mikołajczyk-Niewiedział (sopran), Agnieszki Rehlis (mezzosopran), Jarosława Bręka (baryton) i Andrzeja Ferenca (narrator). Polecamy!
"Pasja wg św. Marka" Pawła Mykietyna w TVP Kultura
"Pasja wg św. Marka" Pawła Mykietyna w TVP Kultura
2010-04-01
Wydarzenie specjalne 52. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" 2009: Pasja wg św. Marka Pawła Mykietyna w wykonaniu Cantores Minores Wratislavienses, Orkiestry AUKSO pod dyr. Marka Mosia, Macieja Stuhra w roli recytatora oraz Urszuli Kryger (mezzosopran) i Katarzyny Moś (głos) zostanie wyemitowane w TVP Kultura w piątek 2 kwietnia, o godz. 22.45.

Najczęściej czytane:

Zbigniew Bargielski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Daniel Cichy dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na kolejną kadencję

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie powołał dr. Daniela Cichego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 r. 
 

Przerwa inwentaryzacyjna w Księgarni PWM w Krakowie

W dniach 3–14.01.2022 r. Księgarnia Firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11 a w Krakowie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.
 

#Powtórkazmuzyki 12. Muzyka multimedialna / przestrzenna / performance

Ostatni wpis z serii #Powtórkazmuzyki poświęcamy twórczośc z pogranicza muzyki i sztuk audio-wizualnych.
 

Godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym

Pragniemy poinformować, że w Wigilię 24 grudnia księgarnia firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie będzie nieczynna. Na zakupy zapraszamy po Świętach, w poniedziałek 27 grudnia od godziny 10:00.

PWM 2021: muzyka w liczbach

Po pełnym nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku przez ostatnie 12 miesięcy kultura szukała nie tylko nowych, cyfrowych dróg dotarcia do odbiorców, ale wykorzystywała szanse na spotkanie z melomanami w salach koncertowych. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspierało działania artystów-solistów, zespołów i orkiestr, angażując się w podejmowane inicjatywy, wykonania i premiery utworów polskich kompozytorów. Był to też rok świętowania jubileuszu 75-lecia Oficyny. Zobaczcie, jak działało Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2021 roku.
 

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu. 
 

Tadeusz Wielecki grudniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. Ostatni miesiąc roku to zwrot w kierunku muzyki wykraczającej poza dźwięki ku multimediom, angażowaniu przestrzeni w utworach i performance’owi, a także spojrzenie na twórczość Tadeusza Wieleckiego.