PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

VII Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego

2009-02-27
Ogłaszamy kolejną edycję konkursu dla młodych kompozytorów. W tym roku przedmiotem konkursu jest kompozycja na kwartet smyczkowy.

REGULAMIN VII KONKURSU KOMPOZYTORSKIEGO IM. T. OCHLEWSKIEGO 2009

1. Przedmiotem konkursu jest oryginalna kompozycja na kwartet smyczkowy

2. Uczestnikami konkursu mogą być kompozytorzy narodowości polskiej, którzy na dzień 31 grudnia 2008 r. nie ukończyli 30. roku życia

3. Uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu tylko jedną kompozycję swojego oryginalnego autorstwa.

4. Czas trwania utworu: do 15 minut.

5. Nadesłany utwór nie może być wcześniej wydany w żadnej formie, wykonany publicznie ani nagrodzony na innym konkursie kompozytorskim.

6. Uczestnik konkursu dostarcza kompozycję w formie wydruków komputerowych z programu do składu nut. Dopuszcza się również dołączenie płyty z nagraniem utworu. Przesłane prace nie podlegają zwrotowi.

7. Harmonogram konkursu jest następujący: 

- ogłoszenie konkursu: luty  2009;
- nadsyłanie prac: do 31 lipca 2009;
- posiedzenie jury, ogłoszenie wyników: wrzesień 2009;
- wręczenie nagród i wykonanie nagrodzonych prac: październik 2009.

8. Prace nie spełniające wymogów regulaminu nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

9. Kwalifikacji i oceny prac dokona Jury konkursowe w składzie:

- Aleksander Lasoń,

- Arkadiusz Kubica, Kwartet Śląski,

- Andrzej Kosowski, Redaktor Naczelny PWM.

10. Jury przyzna I miejsce w konkursie oraz jedno wyróżnienie. Decyzje Jury są ostateczne.

11. Jury zastrzega sobie prawo nie przyznania pierwszego miejsca lub wyróżnienia. 

12. Nagrody:

- dwie nagrody pieniężne o łącznej wysokości 7000 zł (o wysokości poszczególnych nagród zadecyduje Jury),
- wydanie przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne wyłonionych przez Jury kompozycji,
- profesjonalne wykonanie nagrodzonych kompozycji.

14. Konkurs jest tajny.

15. Nadsyłane prace winny być oznaczone kodem (godłem) i posiadać dołączoną kopertę z imieniem, nazwiskiem i adresem uczestnika konkursu oraz kserokopią dowodu osobistego potwierdzoną podpisem uczestnika konkursu.

16. Zgłoszenia należy wysyłać na adres:

Dział Promocji

Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A.

al. Krasińskiego 11a

31-111 Kraków

z dopiskiem „Konkurs kompozytorski”

nie później niż do 31 lipca 2009 (decyduje data stempla pocztowego).

17. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najczęściej czytane:

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...

Jak brzmi muzyka najnowsza? Premiery w Krakowie i we Wrocławiu

Spośród różnorodnych czynników, które kształtują muzykę najnowszą, można wskazać indywidualne doświadczenia i perspektywy jej twórców, współczesne wydarzenia społeczne czy dziedzictwo kulturowe, niekoniecznie rodzime.

Księgarnia PWM 29 marca 2024 czynna w godzinach 10:00-16:00.

Informujemy, że księgarnia PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie w dniu 29 marca 2024 czynna będzie w godzinach 10:00-16:00. Życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i zapraszamy na zakupy do księgarni stacjonarnej już 2 kwietnia.

Śpiewajmy razem! Muzyczne spotkanie seniorów w Krakowie

Wieczór wokół tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni – w teorii
i w praktyce. Już 16 kwietnia o g. 18.00 w Klubie Akademickim ARKA odbędzie się spotkanie pod hasłem „Śpiewajmy razem!”. W programie prelekcja, lekcja śpiewania i koncert krakowskich chórów seniorów. Wstęp wolny.

Elżbieta Sikora uhonorowana Nagrodą Prezydenta Republiki Francuskiej

Elżbieta Sikora została nagrodzona podczas 76. ceremonii Grands Prix internationaux du disque, organizowanej przez francuską Académie Charles Cros. Kompozytorka otrzymała nagrodę Prezydenta Republiki Francuskiej za całokształt twórczości. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 marca 2024 roku w Ambasadzie RP w Paryżu, pod patronatem Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.