PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Festiwal Tanga Argentyńskiego "Wawel Tango"

2013-05-07
W dniach 16-19 maja w Krakowie usłyszeć i obejrzeć będzie można występy artystów zaproszonych na Wawel Tango – festiwal tanga argentyńskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu odbędą się spotkania:

12.05.2013, niedziela, godz. 16.00
Popołudniowe Spotkania z Piazzollą
Muzycy z Akademii Muzycznej zagrają klasyczne aranżacje utworów Piazzoli.
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Św. Tomasza 32

12.05.2013, niedziela, godz. 19.00
Ta NIE ostatnia Niedziela
Wieczór kulturalny z tangiem.
Klub Kabaret, ul. Krakowska 5

W ramach festiwalu:

16.05.2013, czwartek, godz. 19.00
Tangowe wariacje na temat

Dialog o tangu. Wieczór dla koneserów muzyki klasycznej.
Villa Lobos na mezzosopran i 8 wiolonczel, do tego 4 pory roku, polskie interpretacje klasycznych tangowych utworów. Jazzowe aranżacje.
MUZEUM GALICJA, ul. Dajwór 18

Kiedy: 17.05.2013, godz. 21.00
Festiwal Tanga Argentyńskiego – Koncert
OTROS AIRES

Zmysłowe tango argentyńskie i elektroniczne rytmy tradycyjnych utworów. Otros Aires - zespół znany z nowoczesnych aranżacji tang na jedynym koncercie w Krakowie. Diego Ramos na pianinie, Hugo Satorre grający na akordeonie, Martin Bruhn na perkusji  and Miguel Di Genova śpiew i gitara. Grupa istnieje ponad 10 lat, zaprezentowała 3 albumy studyjne, 1 live album, obecnie powstał czwarty album grupy „big man dancing”. Znani są na całym świecie z 22 trasami koncertowymi w Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

Centrum Kultury Rotunda, ul. Oleandry 1, Kraków

Kiedy: 18.05.2013, godz. 21.00
Festiwal Tanga Argentyńskiego – Koncert
ORKIESTRA ENSEMBLE HYPERION

W czasie koncertu można będzie podziwiać prawdziwą argentyńską milongę. Na koncert zbiorą się tancerze z kilkudziesięciu miast, którzy przyjdą zatańczyć w ten wieczór. Odbędzie się też pokaz tanga argentyńskiego wykonany przez mistrzów świata. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Tanga Argentyńskiego Wawel Tango.

Orkiestra Ensemble Hyperion została założona w 1992 roku i od początku tango leżało w sferze jej zainteresowań. Orkiestra szczególnym zainteresowaniem darzy repertuar Piazzoli. Skład orkiestry: Bandoneon: Josè Luis Betancor  - skrzypce: Valerio Giannarelli  gitara: Nicola Toscano - Flet: Bruno Fiorentini fortepian: Guido Bottaro - kontrabas: Danilo Grandi   Śpiewa: Ruben Peloni. W swoim dorobku orkiestra ma 7 albumów, występuje na międzynarodowych festiwalach tanga.

Dodatkową atrakcją koncertu jest pokaz argentyńskich mistrzów świata Maxa van de Voorde i Solange Acosta.
Stara Zajezdnia, ul. Św. Wawrzyńca 12, Kraków


Najczęściej czytane:

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.



MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.

Powraca Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Koncert inauguracyjny już 30 kwietnia

W dniach 1-12 maja 2024 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego. Tegoroczna edycja wyznacza powrót tego prestiżowego wydarzenia do polskiego i światowego kalendarza konkursów muzycznych po kilkuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” są Partnerami przedsięwzięcia.

Najpiękniejsze Książki 2023 – nominacja dla PWM!

Najgłośniejsza książka ubiegłego roku wydana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne otrzymała nominację w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2023. W kategorii Literatura naukowa i popularnonaukowa jury doceniło publikację Ten cały musical Mateusza Borkowskiego, Jacka Mikołajczyka i Marcina Zawady. Autorką projektu okładki i wnętrza oraz składu jest Alicja Kobza.

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.