PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Cracovia Cantans 2016

2015-11-06

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz kolejny będzie partnerem Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Cracovia Cantans" i ufunduje nagrodę w wysokości 500 EURO dla chóru zagranicznego za najlepszą interpretację i wykonanie utworu chóralnego z katalogu PWM.

 

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w czerwcu 2016 roku. Zespoły zainteresowane udziałem w Festiwalu mogą się zgłaszać do 15 listopada 2015 roku. O nagrodę specjalną ufundowaną przez PWM powalczyć może każdy chór zagraniczny, który podczas konkursu wykona jeden z niżej wymienionych utworów chóralnych. Wymagane jest korzystanie z oryginalnych nut.

Utwory na chór mieszany (SATB):
Marian Borkowski, Lux, 4’
Marian Borkowski, Sanctus, 4’
Henryk Jan Botor, Jezu, ozdobo Aniołów, 5’
Marcel Chyrzyński, …similes esse bestiis, 5’
Wojciech Kałamarz, Niepokalana Królowa, 2’30’’
Wojciech Kałamarz, Słowiański Papież, 3’30’’
Wojciech Kilar, Modlitwa do Małej Tereski, ca 4’
Wojciech Kilar, Lumen, 5’
Andrzej Koszewski, Magnificat, ca 3’30”
Aleksander Lasoń, Benedictus, 6’
Juliusz Łuciuk, IX Sonet słowiański, 7’
Paweł Łukaszewski, Ego sum pastor bonus, 4’
Paweł Łukaszewski, Laudate Dominum, 5’
Paweł Łukaszewski, Jubilate Deo, 2’
Jan Adam Maklakiewicz, Kołysanka, 3’15”
Józef Świder, Cantus gloriosus, ca 4’
Romuald Twardowski – Tryptyk morski:
1. [Pieśń rycerzy Bolesławowych o morzu, 2’30”]
2. [Cisza morska, 2’30”]
3. [Morze, 2’50”]
Romuald Twardowski, Jubilate Deo, 3’
Romuald Twardowski, Lauda Sion, 5’
Romuald Twardowski, Regina coeli, ca 3’
Józef Świder, Cantus gloriosus, ca 4’
Józef Świder, Psalm 8. Wszechmocny Panie, 2’30’’
Józef Świder, Psalm 70. Boże wiecznej mocy, 2’
Wojciech Widłak, Modlitwa do Boga Miłosiernego, 2’30”
Wojciech Widłak, Psalmus CL, 3’20”
Stanisław Wiechowicz, Nie chcę cię, Kasiuniu, 2’
Maciej Zieliński, Domine, quis habitabit, 5’
Maciej Zieliński, Tractus, ca 3’30”

Utwory na chór żeński lub dziecięcy: (SAA)
Bronisław Rutkowski – Coś tam w lesie stuknęło, 2’
Bronisław Rutkowski – Siedzi sobie zając pod miedzą, 3’30”
Bronisław Rutkowski – Uciekła mi przepióreczka, 3’10”

Utwory na chór męski (TTBB)
Hieronim z Koprzywnicy, Veni Sancte Spiritus 2’30”
Stanisław Wiechowicz – Jakech ja konie pasł, 1’
Stanisław Wiechowicz – Leciały gęsi, 2’
Stanisław Wiechowicz – Wyszła dzieweczka, 1’

Zamówienia na nuty prosimy kierować na adres: handel@pwm.com.pl
Szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Festiwalu: http://www.krakowchoirfestival.pl/rules_applicationpl.html

Najczęściej czytane:

Rezydencje artystyczne na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 1 lipca

Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.

Koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego

Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).

Czerwcowe premiery polskiej muzyki najnowszej


W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.

Kompozytorka miesiąca: Marta Mołodyńska-Wheeler i jej #biurkokompozytorki

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.

Samuel Stopford zwycięzcą 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.

Operowa premiera dekady – Historia pewnego utworu

W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.

Koncertowy finał Konkursu Kompozytorskiego "Piesomen Antropon"

Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.

Warsztaty Młodego Redaktora Muzycznego zakończone!

W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.

Rusza 12. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki

2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.

Nie tylko nauczyciel Chopina. Odkryj historię Józefa Elsnera

Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.