Aktualności
Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS już 22 listopada
2019-10-22
Koncert promujący płytę E-ŚPIEWNIK odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 20.00 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14, Warszawa).
Stanisław Moniuszko
E-ŚPIEWNIK
Agata Zubel – głos
Andrzej Bauer – wiolonczela
Cezary Duchnowski – opracowanie muzyczne, elektronika
Pieśni Stanisława Moniuszki zebrane w Śpiewnikach domowych były XIX-wiecznym, romantycznym odpowiednikiem współczesnej muzyki pop. Kompozytor pisał je dla ludzi, chciał, by śpiewano je w domach, by żyły swoim życiem. Wiele z nich rzeczywiście zaistniało w ten sposób, co najmniej jedna – Prząśniczka – przetrwała do dziś, ale w końcu nieubłagany czas pokrył Śpiewniki domowe kurzem.
Zdmuchują go fenomenalna śpiewaczka i kompozytorka Agata Zubel, wirtuoz wiolonczeli i znakomity improwizator Andrzej Bauer oraz Cezary Duchnowski, wybitny twórca i wykonawca muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej. Łączą siły nie po raz pierwszy – kilka lat temu na płycie El Derwid zmierzyli się z piosenkami Witolda Lutosławskiego. Zawartość tego e-śpiewnika to popis techniki, wrażliwości i wyobraźni, ale z pełnym szacunkiem dla oryginalnych kompozycji. To 12 pieśni, które Zubel, Bauer i Duchnowski nie tyle adaptują do współczesności, co wystrzeliwują w przyszłość. Rok Moniuszkowski niedługo minie, ale tej płyty będzie się słuchało jeszcze długo.
Działalność nowej wytwórni płytowej ANAKLASIS inaugurujemy koncertem specjalnym, podczas którego usłyszymy nowe, oryginalne ujęcie pieśni Stanisława Moniuszki w autorskich opracowaniach Cezarego Duchnowskiego. Projekt E-ŚPIEWNIK to współczesna interpretacja doskonale znanych utworów, która ukaże w nowym świetle walory artystyczne i potencjał polskiej pieśni romantycznej. Program z albumu zostanie wydany w ramach serii REVISIONS.
Koncert promujący ANAKLASIS odbędzie się 22 listopada w warszawskiej Małej Warszawie. Bilety na wydarzenie można kupić za pośrednictwem goingapp.pl, w sieci księgarń EMPIK oraz w dniu koncertu (na godzinę przed rozpoczęciem) w Małej Warszawie.
Przed koncertem i po jego zakończeniu po raz pierwszy pojawi się możliwość zakupu albumów sygnowanych marką ANAKLASIS, w tym oczywiście płyty E-ŚPIEWNIK.
Do zobaczenia!
ANAKLASIS
A DIVISION OF
PWM EDITION
www.anaklasis.pl
www.pwm.com.pl/anaklasis
Najczęściej czytane:
Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.
Po które publikacje przeznaczone na altówkę warto sięgnąć, by odnaleźć w nich bogactwo harmonii, wyraziste melodie, czy nostalgiczny i tajemniczy nastrój? O rekomendacje w ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy znakomitą skrzypaczkę i altowiolistkę – Katarzynę Budnik. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy, m.in.: z orkiestrą Sinfonia Varsovia, w której jest liderką grupy altówek.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Radio Kraków i marka płytowa ANAKLASIS zapraszają do Krakowa na jesienne koncerty, podczas których zabrzmi twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów we współczesnych reinterpretacjach znakomitych artystów sceny jazzowej i muzyki klasycznej. Cykl koncertów ANAKLASIS na fali w studiu koncertowym i na antenie radiowej rozpocznie się 12 września.
O miłości, tożsamości i człowieczeństwie. „Bez makijażu” – szczera i pełna mądrości życiowej rozmowa Olgi Pasiecznik z Agatą Kwiecińską – już wkrótce trafi na półki księgarń. Publikacja dołączy do bestsellerowej serii „Opera” Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, stając się lekturą obowiązkową nie tylko dla miłośników sztuk scenicznych.
225 polskich kompozytorów, 1500 utworów, kilkaset godzin muzyki! Mowa o TUTTI.pl – wyjątkowym przedsięwzięciu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, który już od siedmiu lat wspiera wykonawstwo muzyki polskiej. Jakie nowości czekają nas w programie?
Najnowsze kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej i Pawła Łukaszewskiego zwrócą naszą uwagę w stronę refleksji o historii, umacniania pamięci oraz kultywowania tradycji. Prawykonania odbędą się w Lusławicach i Białymstoku.
Szanowni Państwo! W najbliższych dniach księgarnia internetowa PWM (www.pwm.sklep.pl) będzie nieczynna. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia!
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Artysza – wielkiego, cenionego barytona, wieloletniego solisty Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagoga warszawskiej AM i UMiFC, bohatera książki „Poszukiwanie". Miał 93 lata.
Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.
Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.
Drodzy klienci!
Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.
Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!