PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

2020-02-03

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

 

 

 

Zaczynamy od Jaworzna i orkiestry „Archetti” pod batutą Macieja Tomasiewicza. Podczas koncertu 9 lutego zespół zaplanował wykonanie dwóch utworów kompozytorów współczesnych: Divertimento Marka Stachowskiego oraz String Play Zbigniewa Penherskiego. Cieszą nas wybory tych utworów. String Play zabrzmi w rocznicę śmierci kompozytora, a Divertimento powraca na scenę koncertową po czterech latach. Polecamy!

 

11 lutego Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza na premierowy spektakl Halki Stanisława Moniuszki powstałej w koprodukcji z Theater an der Wien. Po serii przedstawień w Wiedniu i gorących po nich relacjach, również melomani w kraju będę mogli ocenić nową koncepcję dzieła. W tym miesiącu Halka zostanie powtórzona 14, 16, 19, 21 oraz 23 lutego. Zespoły TW-ONu poprowadzi Łukasz Borowicz, a partie solowe wykonywać będą Izabel Matuła, Maria Stasiak, Piotr Beczała, Tomasz Rak, Krzysztof Szumański, Dariusz Machej, Jasin Rammal-Rykała i Zbigniew Malak.

Halka w TW-ONie jest z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. To trzeba zobaczyć!

 

21 lutego to termin, który trzeba zarezerwować na wizytę w Kielcach. Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali oraz soliści Magdalena Duś (pf) i Bartłomiej Duś (sxf) prawykonają najnowszy utwór Hanny Kulenty Aisthetikos. Bardzo się cieszymy z powrotu kompozytorki pod skrzydła PWM. My w Kielcach będziemy i Państwa także gorąco zapraszamy! O szczegółach prawykonania będziemy wkrótce szerzej informować.

 

Po serii przedstawień operowych Łukasz Borowicz poprowadzi w tym miesiącu w ramach projektu TUTTI.pl jeszcze jeden koncert: wraz z muzykami Filharmonii Poznańskiej wykona Pieśń o ziemi Romana Palestra. Tym razem proponujemy ów jeden z najchętniej wykonywanych utworów kompozytora melomanom w Niemczech: koncert został zaplanowany we Frankfurcie 26 lutego.

 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl zamykamy utworem, obok którego nie można przejść obojętnie: to Ad Matrem Henryka Mikołaja Góreckiego. 28 i 29 lutego to przejmujące dzieło zostanie wykonane przez zespoły Filharmonii Narodowej pod batutą Bartosza Michałowskiego. Partię solową wykona Aleksandra Olczyk.

 

 

Polecamy! Zapraszamy!

Najczęściej czytane:

Polskie Wydawnictwo Muzyczne na 15. Festiwalu Muzyki Filmowej

23 maja rusza 15. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej. Podczas sztandarowego cyklu wydarzeń na mapie Krakowa nie zabraknie akcentów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

29 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni

Niezwykłość muzyki Fryderyka Chopina i jej popularność na całym świecie stały się inspiracją do zorganizowania przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży. Konkurs odbywa się od 29 lat w Szafarni – miejscu, w którym nastoletni Fryderyk Chopin dwukrotnie spędził wakacje, a które do dziś przyciąga nowe pokolenia pianistów kochających muzykę Chopina.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zostało partnerem tegorocznej edycji wydarzenia. 

IV Wirtualna Akademia Smyczkowa

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów już po raz czwarty organizuje Wirtualną Akademię Smyczkową. Konferencja dedykowana dla nauczycieli, wykonawców, studentów i uczniów odbędzie się w formule online, w dniach 16-22 maja 2022 na platformie Crowdcast.

Polskie Wydawnictwo Muzycznej jest partnerem wydarzenia.

VII Ogólnopolski Konkurs Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego

W niedzielę, 15 maja, koncertem inauguracyjnym rozpocznie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego. Podczas 2 etapów konkursu swoje umiejętności zaprezentuje 24 młodych adeptów sztuki dyrygenckiej. Oprócz wysokich nagród finansowych na zwycięzcę czeka gwarancja kolejnej szansy konkursowej: możliwość udziału w przyszłorocznym XI Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia oraz fundatorem nagród rzeczowych.
 

Kompozytor miesiąca: muzyczny świat Ryszarda Kuska

Sztuka i zarządzanie tylko na pozór stanowią dwie zupełnie odrębne dziedziny. Ryszard Kusek swoją działalnością i muzyką dowodzi, jak wiele mają wspólnego. Kim jest majowy Kompozytor miesiąca?
 

Znamy zwycięzcę konkursu na napisanie Małej Monografii o Ignacym Janie Paderewskim!

Praca nadesłana przez Magdalenę Majewską to zwycięski projekt konkursu na napisanie Małej Monografii o Ignacym Janie Paderewskim. Tekst jej autorstwa został wyłoniony spośród 33 nadesłanych zgłoszeń.

Startuje konkurs pianistyczny dla dzieci i młodzieży „Muzyka z kraju Chopina” w Japonii

Choć w Tokio istnieje stowarzyszenie im. Ignacego Jana Paderewskiego, a japońscy pianiści doceniają twórczość Stanisława Moniuszki czy Tekli Bądarzewskiej, polska muzyka wciąż pozostaje tam znana głównie za pośrednictwem Fryderyka Chopina. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz z japońskimi partnerami podejmuje krok ku upowszechnieniu naszej rodzimej kultury w Kraju Kwitnącej Wiśni, zapraszając młodych japońskich pianistów do udziału w konkursie fortepianowym dla dzieci i młodzieży „Muzyka z kraju Chopina”.
 

Prawykonania: majowe premiery z katalogu PWM

Gdzie w maju będzie można posłuchać nowej polskiej muzyki? Polskie Wydawnictwo Muzyczne szczególnie zaprasza do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz na Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Jeszcze w tym miesiącu zabrzmią tam nowości z katalogu PWM, które wyszły spod ręki Hanny Kulenty i Marcina Stańczyka. 
 

TUTTI.pl - WYNIKI 04.05.2022

Wyniki drugiego tegorocznego roztrzygnięcia TUTTI.pl na wykonania zaczynające się 1 lipca 2022.

Ryszard Kusek majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Działalność muzyczna wcale nie musi ograniczać się do bycia wykonawcą. Co więcej – muzyka obejmuje nie tylko aspekty artystyczne, ale też biznesowe. Na obu tych polach działa majowy Kompozytor miesiąca – Ryszard Kusek.