PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

TUTTI.pl w nowej formule. Zaczynamy 19 października.

2020-10-13

Uwzględniając potrzeby i oczekiwania środowiska muzycznego oraz w reakcji na bieżące wydarzenia związane z sytuacją pandemiczną, Polskie Wydawnictwo Muzyczne zmienia formułę jednego ze swoich najbardziej popularnych projektów – TUTTI.pl.

 

 

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach układanie planów koncertowych jest szczególnie trudne. Wiemy jednak, że takie plany większość instytucji czyni, mając nadzieję na ich niezakłóconą warunkami zewnętrznymi realizację. By to Państwu ułatwić oraz niezmiennie zachęcając do programowania muzyki rodzimych kompozytorów uruchamiamy – na nowych zasadach – nabór wniosków do projektu TUTTI.pl.

 

Wraz z otwarciem kolejnego naboru informujemy, że:

• wnioski składać można w trybie ciągłym,

• ocena formalna wniosków odbywać się będzie w systemie kwartalnym,

• wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej,

• wprowadzamy zasadę, że na jednym wniosku zgłaszamy jeden utwór,

• nowy regulamin, uwzględniający zmiany oraz uaktualnione wzory dokumentów dostępne są na stronie www.tutti.pwm.com.pl,

 

oraz

 

• szczególnie zachęcamy do zgłaszania wszelkich działań online, w tym rejestracji i nadań w formie audio i video, jako tych rozwiązań, które w obecnej sytuacji ułatwiają dostęp do sztuki,

• kwota dofinansowania wypożyczenia materiałów wykonawczych pozostaje na niezmienionym poziomie: to wciąż aż 70%!,

• dofinansowanie dla podmiotów edukacyjnych sumuje się z ich standardowym rabatem 50%, co łącznie daje aż 85% zniżki od wyceny wyjściowej,

• w przypadku pytań i wątpliwości w gotowości pozostaje do Państwa dyspozycji zespół PWM z koordynatorem TUTTI.pl na czele.

 

 

Co w praktyce oznacza tryb ciągły składania wniosków oraz ich ocena w trybie kwartalnym? Począwszy od 19 października wnioski o dofinansowanie w ramach TUTTI.pl mogą wpływać do PWM bez ograniczeń terminowych. Oznacza to, że już w październiku można złożyć dokumenty dotyczące wykonań zarówno styczniowych, jak i późniejszych – choćby czerwcowych. Ze względów organizacyjnych wnioski będą oceniane raz na kwartał. W danym kwartale ocenie poddane zostaną wszystkie wnioski, które wpłyną do ustalonego terminu przed posiedzeniem zespołu eksperckiego. Szczegółowy harmonogram na najbliższy rok wygląda następująco:

 

 

Dla usprawnienia procesu składania wniosków rezygnujemy z dostarczania ich w papierowej formie i prosimy o wysyłanie ich wyłącznie drogą elektroniczną. W zakładce materiały do pobrania na stronie www.tutti.pwm.com.pl znajdują się niezbędne do złożenia wniosków dokumenty: regulamin, katalog utworów wraz z ich wyceną oraz aktualne formularze. Jak do tej pory, należy je wypełnić wydrukować i opatrzyć podpisami. Odmiennie od lat ubiegłych – przyjmujemy wyłącznie SKANY wysyłane pocztą elektroniczną na adres: tutti@pwm.com.pl. O przyjęciu wniosku decyduje data wpłynięcia do skrzynki mailowej.

 

Zaczynamy! Nabór wniosków w nowym trybie uruchamiamy 19 października. By mogły zostać ocenione na najbliższym posiedzeniu ekspertów, muszą wpłynąć do PWM do 15 listopada. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronach www.tutti.pwm.com.pl oraz www.pwm.com.pl.

 

Po raz 6 zachęcamy: GRAJMY TUTTI MUZYKĘ POLSKĄ!

 

 

Projekt TUTTI.pl realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.