Aktualności
Lang Lang: szkoła na fortepian – elementarz dla przyszłych mistrzów klawiatury
2021-06-01
Jeśli zaczynać przygodę z fortepianem, to tylko z najlepszymi! Od dzisiaj dostępna jest polska wersja trzyczęściowego elementarza do nauki gry na fortepianie metodą Lang Langa.
Gdyby zapytać wirtuozów fortepianu co złożyło się na ich sukces, wśród odpowiedzi z pewnością znalazłaby się ta o wytrwałym, regularnym ćwiczeniu. Taką drogą podążali wszyscy koncertujący muzycy.
Od dzisiaj każde dziecko może zacząć naukę gry na fortepianie metodą opracowaną przez jednego z największych pianistów naszych czasów: Lang Langa. Publikacja, którą zachwyca się cały świat, jest już dostępna w polskiej wersji językowej.
Lang Lang: szkoła na fortepian to:
• metoda opracowana przez przez wirtuoza fortepianu
• trzyczęściowy, kolorowy elementarz z atrakcyjnymi ilustracjami dla łatwego zapamiętania i utrwalania wiedzy
• metoda małych kroków
• dbałość o równowagę ćwiczeń dla prawej i lewej ręki
• krótkie, zabawne i pomysłowe melodie i utwory
• ćwiczenia i zagadki muzyczne uzupełniające wiedzę muzyczną
• uatrakcyjniające przebieg nauki ścieżki audio z melodiami z podręcznika, akompaniamentami oraz utworami koncertowymi w wykonaniu Lang Langa
Publikacja będzie wsparciem dla najmłodszych adeptów gry na fortepianie. Metoda, którą proponuje Lang Lang, polega na uczeniu poprzez zabawę. Język książeczek jest dopasowany do percepcji dzieci, a bezpośredni styl odbiega od tradycyjnej narracji typowego podręcznika. Główny bohater staje się wesołym przewodnikiem i kolegą uczącego się grać dziecka
Lang Lang: szkoła na fortepian to nie tylko pomoc przy stawianiu pierwszych kroków w grze na instrumencie. To także wsparcie rozwoju wyobraźni i poczucia estetyki młodego pianisty. Integralną częścią publikacji są pliki audio z koncertowymi nagraniami wybranych utworów z klasycznego repertuaru pianistycznego. Oprócz ćwiczeń, na kartach książeczek znajdziemy również reprodukcje słynnych obrazów, powiązanych z nagranymi utworami, zachęcającymi do wielokierunkowego odbioru sztuki: zadaniem ucznia jest posłuchanie utworu „opisującego” obraz.
Ucz się od najlepszych! Ćwicz z Lang Langiem!
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.