Aktualności
Wakacyjne warsztaty muzyczne dla dzieci z PWM
2021-07-29
Zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów dla najmłodszych spod znaku magicznego świata dźwięków, muzyki i bajek o kompozytorach. Seria wydarzeń skierowana jest do dzieci w wieku 5–10 lat i opierać się będzie na książkach z serii Małe PWM. W czasie warsztatów dzieci posłuchają muzyki, poznają kompozytorów i zaznajomią się z różnymi muzycznymi formami oraz zagrają na instrumentach, a wszystko to w formie znakomitej zabawy.
Prowadzenie:
Olga Podsiadło – flecistka, muzykoterapeutka, wielbicielka gry na ukulele, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, a także Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku: Muzykoterapia.
Marta Saciuk-Sędzielarz – śpiewaczka, artystka kabaretowa, animatorka i autorka programów muzycznych dla dzieci.
Przy fortepianie: Wojciech Kogut – kameralista i pianista współpracujący z krakowskimi orkiestrami (Filharmonia Krakowska, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej)
Muzyczne warsztaty „Ciotka Gama zaprasza do Opery” oparte zostaną na książkach z serii Małe PWM: „Tatulczyk Moniuszko”, „Impro Frycek” oraz „Ignacy Jan i jego plan” autorstwa Kasi Huzar-Czub.
Szczegółowy harmonogram warsztatów przedstawia się następująco:
31 lipca (sobota), godz. 11.00,
Ogród Biblioteki Kraków przy ul. Powroźniczej 2
Prowadzenie: Marta Saciuk-Sędzielarz
Przy fortepianie: Wojciech Kogut
Wiek uczestników: 5–10 lat
W czasie trwania warsztatów zapraszamy również na zakupy z 20% rabatem na stoisko z publikacjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Wstęp na warsztaty bezpłatny. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach pikniku muzyczno-tanecznego organizowanego przez Bibliotekę Kraków.
Partner: Biblioteka Kraków
1 sierpnia (niedziela), godz. 11.00
Milin Cafe w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Kopernika 27, Kraków
Prowadzenie: Marta Saciuk-Sedzielak
Przy fortepianie: Wojciech Kogut
Wstęp na warsztaty bezpłatny (płatne jedynie wejście do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego).
Partner: Milin Cafe
W czasie trwania warsztatów zapraszamy również na zakupy z 20% rabatem na stoisko z publikacjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
7 sierpnia (sobota), godz. 12.00
Główna Księgarnia Naukowa w Krakowie, ul. Podwale 6
Prowadzenie: Marta Saciuk-Sędzielarz
Przy fortepianie: Wojciech Kogut
Wstęp na warsztaty bezpłatny.
Partner: Księgarnia Główna Naukowa
10 sierpnia (wtorek), godz. 11.00
17 sierpnia (wtorek), godz. 11.00
24 sierpnia (wtorek), godz. 11.00
Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7 lok. 11
Przybliżymy i ocieplimy wizerunek naszych wielkich kompozytorów i za ich przykładem będziemy nie do końca poważnie bawić się muzyką poważną.
Na warsztatach będziemy poznawać twórczość Chopina, Moniuszki, Paderewskiego i innych wielkich postaci ze świata muzyki. Będziemy aktywnie uczestniczyć w tańcu, zabawach melodyczno-rytmicznych, zabawach z chustą animacyjną, improwizacjach ruchowych i głosowych oraz grać na małych instrumentach. Nie zabraknie również odpoczynku i relaksu przy dźwiękach płynących z zaczarowanego fletu...
Prowadzenie: Olga Podsiadło
Wiek uczestników: 4–7 lat
Wstęp na warsztaty bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem: cafe@nowaksiegarnia.pl
Partnerzy: Cafe NOWA Księgarnia i Fundacja Faktor Kultura
29 sierpnia (niedziela), godz. 11.00
Milin Cafe w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Kopernika 27, Kraków
Prowadzenie: Marta Saciuk-Sędzielarz – śpiewaczka, artystka kabaretowa, animatorka i autorka programów muzycznych dla dzieci.
Przy fortepianie: Wojciech Kogut – kameralista, pianista współpracujący z krakowskimi orkiestrami (Filharmonia Krakowska, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej)
Wiek uczestników: 5–10 lat
W czasie trwania warsztatów zapraszamy również na zakupy z 20% rabatem na stoisko z publikacjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Wstęp na warsztaty bezpłatny. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach pikniku muzyczno-tanecznego organizowanego przez Bibliotekę Kraków.
Aktualne informacje na temat warsztatów można znaleźć także na wydarzeniu na facebookowym profilu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Dla wszystkich, którzy nie będą mogli fizycznie być z nami na warsztatach przygotowaliśmy 20% kod rabatowy CIOTKAGAMA, który będzie działał w dniach 28 lipca–7 sierpnia i obejmie publikacje wydane nakładem PWM. Szczegóły na podstronie promocje.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Dofinansowano w ramach projektu Dziedzictwo Muzyki Polskiej.
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.