Aktualności
Rejestracja na 18. DEM otwarta. Jak się zapisać?
2021-10-14
Jeszcze do 14 listopada trwają zapisy na tegoroczną edycję Dni Edukacji Muzycznej. Jak dołączyć do wydarzenia?
Tegoroczny program Dni Edukacji Muzycznej obfituje w wydarzenia – są wśród nich webinary, koncerty, a także zupełnie nowa formuła – master classes. Podobnie jak w ubiegłym roku na wszystkie wydarzenia w ramach DEM-u zapraszamy online – udostępniane będą one od 22 do 26 listopada na platformie do prowadzenia konferencji i webinarów online Crowdcast.io.
Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.dem.com.pl. W zakładce DEM 2021 znajduje się kalendarz z dokładną rozpiską wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznej edycji. W celu zapisania się na wybrane wydarzenie należy wybrać je w kalendarzu i przejść na jego podstronę. Tam, po prawej stronie, widnieje przycisk 'zapisz się’. Po kliknięciu na niego pojawi się okienko rejestracji na stronie internetowej DEM-u. Założenie indywidualnego konta pozwoli na dodawanie kolejnych kursów do swojej listy, umożliwi także pobieranie certyfikatów uczestnictwa już po zakończeniu wydarzeń i pozwoli na zapisy na kolejne edycje DEM-u w przyszłości.
Po rejestracji na stronie kolejne webinary i master classy można dodawać do listy po prostu używając przycisku 'zapisz się’. Pełną listę swoich wydarzeń każdy uczestnik może znaleźć w swoim profilu (ikonka postaci z prawej strony górnego menu). Tam też ma możliwość personalizacji swojego konta.
Wyżej opisana rejestracja obowiązuje na wszystkie poszczególne kursy – rejestracja tylko na jedno wydarzenie nie umożliwi uczestniczenia w pozostałych, dlatego prosimy o zapisywanie się na każde pojedyncze wydarzenie, które Państwa interesuje.
Po zamknięciu zapisów na DEM na podstronach wszystkich wydarzeń pojawią się playery, które umożliwią uczestniczenie w koncertach, webinarach i master classes w dniach 22–26 listopada. Aby je uruchomić, należy kliknąć przycisk 'play’ i podać swoje imię oraz adres mailowy (co umożliwi np. na uczestniczenie w zbiorowym czacie i branie udziału w ankietach podczas webinarów). Jeżeli na dany adres mailowy zostało już zarejestrowane konto w platformie Crowdcast, wtedy wystarczy się na nie zalogować.
Obydwa koncerty, które znalazły się w programie 18. Dni Edukacji Muzycznej będą dostępne w trybie otwartym – transmisje z wydarzeń zostaną udostępnione równolegle na kanale YouTube i facebooku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Będzie można oglądać je także za pośrednictwem strony www.dem.com.pl.
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.