PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

21. Dzień Edukacji Muzycznej: widzimy się w Krakowie!

2024-06-10

Już po raz 21. Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza nauczycieli szkół muzycznych na Dzień Edukacji Muzycznej – wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolny i akademicki polskiego środowiska muzycznego. 

 

 

 

Tegoroczny kongres odbędzie się 22 listopada 2024 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. W programie uwzględnione zostały warsztaty w sześciu głównych blokach tematycznych. Trzy panele dotyczyć będą gry na najpopularniejszych instrumentach: skrzypcach, fortepianie i wiolonczeli. Pojawią się również panele z zakresu gry na harfie, akordeonie oraz klarnecie.

 

Do poprowadzenia lekcji mistrzowskich zaproszono czołowych specjalistów – pedagogów
i artystów polskiej sceny muzycznej. Wśród ekspertów znaleźli się między innymi: Agata Szymczewska, Marta Mołodyńska-Wheeler, Agnieszka Grela-Fedkowicz, Radosław Bukała, Katarzyna Marczak oraz Michał Mazgaj.

 


 

DEM to nie tylko warsztaty instrumentalne. W ramach zajęć przeznaczonych dla wszystkich uczestników konferencji planowane są również wartościowe wykłady poruszające problematykę psychologii, pracy głosem oraz fizjologii muzyki. Z tej okazji zaproszono do współpracy:
Joannę Łukasik, która jest pedagogiem, socjoterapeutą, tutorem, zawodową śpiewaczką-artystką pracującą w Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie na stanowisku profesora;
Marcina Wawruka, profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dyrygenta, chórmistrza i aranżera;
Michała Preinla, fizjoterapeutę, terapeutę manualnego, muzyka, założyciela FizjoMuz – pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podstawę wszystkich przygotowanych prelekcji stanowić będą starannie wyselekcjonowane materiały pedagogiczne, uwzględniające nowości wydawnicze z katalogu PWM. Przez cały Dzień Edukacji Muzycznej dostępne będzie stoisko handlowe, które umożliwi uczestnikom kongresu nabycie prezentowanych w trakcie warsztatów publikacji. Pozwala to na poszerzenie repertuaru publikacji pedagogicznych wykorzystywanych przez nauczycieli w procesie nauczania.

Dzień Edukacji Muzycznej od lat przyciąga setki zaangażowanych w swoją pracę pedagogów. Polskie Wydawnictwo Muzyczne oferując wachlarz specjalistycznych zajęć, stwarza możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz tworzy przestrzeń sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów i wymianie doświadczeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program DEM 2024 dostępny jest tutaj: www.dem.com.pl

Zapisy na wydarzenie będą otwarte od: 2.09.2024!

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na facebooku PWM: 21. Dzień Edukacji Muzycznej | Facebook

Organizatorzy: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Partnerzy: CEA, POLMIC, Ruch Muzyczny


 

Najczęściej czytane:

ALBUM RODZINNY: dzieło Jerzego Kornowicza i Michała Rusinka dla małych i dużych

Wspólna gra w pamięć, dzięki której na bardzo zwyczajną rodzinę można spojrzeć z niezwyczajnej perspektywy. ALBUM RODZINNY – dzieło Jerzego Kornowicza do libretta Michała Rusinka to kolejna w tym roku premiera wydawnictwa ANAKLASIS. Tym razem marka fonograficzna poszerza grono swoich odbiorców o najmłodszych słuchaczy. Premiera płyty 21 czerwca.

 

21. Dzień Edukacji Muzycznej: widzimy się w Krakowie!

Już po raz 21. Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza nauczycieli szkół muzycznych na Dzień Edukacji Muzycznej – wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolny i akademicki polskiego środowiska muzycznego. 

W wirze muzyki i polityki. O jednej z najbarwniejszych postaci PRL-u

Kompozytor, pisarz, publicysta, krytyk muzyczny, pedagog, poseł na Sejm. Człowiek renesansu. Na pytanie jak łączy tyle różnych aktywności, Stefan Kisielewski odpowiadał, że stosuje „umysłowy płodozmian” – raz muzyka, raz polityka. W najnowszej Małej Monografii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Małgorzata Gąsiorowska przygląda się życiu i twórczości Kisielewskiego, rysując intrygujący portret jednej z najbarwniejszych i najważniejszych postaci świata kultury PRL. 

Dr Daniel Cichy w Radzie Polskiej Izby Książki

Dr Daniel Cichy, Dyrektor – Redaktor Naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, został członkiem Rady Polskiej Izby Książki na kadencję 2024-2028. Gratulujemy! 

W zielonej tonacji G-dur. Wiele barw Marty Ptaszyńskiej

Silny, współczesny kompozytor, który przypadkiem jest kobietą. Tak o Marcie Ptaszyńskiej, cieszącej się od dekad międzynarodowym uznaniem, napisał pewien krytyk muzyczny. Nie był on wcale daleki od podsumowania jej charyzmatycznej osobowości. Dziś tę kompozytorkę i perkusistkę możemy bliżej poznać za sprawą książki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, która właśnie trafiła na półki księgarń. Literacki portret dopełni w najbliższych dniach wyczekiwana premiera najnowszego dzieła Ptaszyńskiej.

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!