PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

21. Dzień Edukacji Muzycznej: widzimy się w Krakowie!

2024-06-10

Już po raz 21. Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza nauczycieli szkół muzycznych na Dzień Edukacji Muzycznej – wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolny i akademicki polskiego środowiska muzycznego. 

 

 

 

Tegoroczny kongres odbędzie się 22 listopada 2024 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. W programie uwzględnione zostały warsztaty w sześciu głównych blokach tematycznych. Trzy panele dotyczyć będą gry na najpopularniejszych instrumentach: skrzypcach, fortepianie i wiolonczeli. Pojawią się również panele z zakresu gry na harfie, akordeonie oraz klarnecie.

 

Do poprowadzenia lekcji mistrzowskich zaproszono czołowych specjalistów – pedagogów
i artystów polskiej sceny muzycznej. Wśród ekspertów znaleźli się między innymi: Agata Szymczewska, Marta Mołodyńska-Wheeler, Agnieszka Grela-Fedkowicz, Radosław Bukała, Katarzyna Marczak oraz Michał Mazgaj.

 


 

DEM to nie tylko warsztaty instrumentalne. W ramach zajęć przeznaczonych dla wszystkich uczestników konferencji planowane są również wartościowe wykłady poruszające problematykę psychologii, pracy głosem oraz fizjologii muzyki. Z tej okazji zaproszono do współpracy:
Joannę Łukasik, która jest pedagogiem, socjoterapeutą, tutorem, zawodową śpiewaczką-artystką pracującą w Instytucie Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego
w Krakowie na stanowisku profesora;
Marcina Wawruka, profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dyrygenta, chórmistrza i aranżera;
Michała Preinla, fizjoterapeutę, terapeutę manualnego, muzyka, założyciela FizjoMuz – pierwszego w Polsce gabinetu fizjoterapii specjalizującego się w profilaktyce przeciążeń zawodowych, terapii urazów i dysfunkcji narządu ruchu muzyków.

Podstawę wszystkich przygotowanych prelekcji stanowić będą starannie wyselekcjonowane materiały pedagogiczne, uwzględniające nowości wydawnicze z katalogu PWM. Przez cały Dzień Edukacji Muzycznej dostępne będzie stoisko handlowe, które umożliwi uczestnikom kongresu nabycie prezentowanych w trakcie warsztatów publikacji. Pozwala to na poszerzenie repertuaru publikacji pedagogicznych wykorzystywanych przez nauczycieli w procesie nauczania.

Dzień Edukacji Muzycznej od lat przyciąga setki zaangażowanych w swoją pracę pedagogów. Polskie Wydawnictwo Muzyczne oferując wachlarz specjalistycznych zajęć, stwarza możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych oraz tworzy przestrzeń sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów i wymianie doświadczeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program DEM 2024 dostępny jest tutaj: www.dem.com.pl

Zapisy na wydarzenie będą otwarte od: 2.09.2024!

Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na facebooku PWM: 21. Dzień Edukacji Muzycznej | Facebook

Organizatorzy: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Partnerzy: CEA, POLMIC, Ruch Muzyczny


 

Najczęściej czytane:

Przenikania na 67. Warszawskiej Jesieni

20 września rusza 67. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Tematem tegorocznej edycji jest przenikanie do muzyki współczesnej muzycznych języków historycznych i zjawisk dźwiękowych przynależących do różnych aktualnych gatunków.

Kurs Edytorstwa Muzycznego – ruszyły zapisy!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na kolejną edycję seminarium „Kurs Edytorstwa Muzycznego”. Wyróżniający się podczas spotkań uczestnicy mają szansę na podjęcie współpracy z oficyną. Zajęcia odbywają się online, planowane są też zjazdy stacjonarne. Nabór trwa do 29 września.

Gdzie są granice niczego? Dźwiękowe uniwersum Krzysztofa Knittla

Krzysztof Knittel to artysta nieustannie poszukujący – niezależny, eksperymentujący, który podąża własnymi ścieżkami. To człowiek o wielu obliczach, wyraźnych opiniach i bogaty w doświadczenia, którymi dzieli się w rozmowie z Michałem Mendykiem. Jej zapis, pod paradoksalnym tytułem Granice niczego, 19 września br. dołączy do serii Ludzie Świata Muzyki, która ukazuje się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Kompozytorskiej Fundacji Księcia Pierre'a z Monako

Fondation Prince Pierre de Monaco ogłosiła nominacje do tegorocznej edycji prestiżowej Prix de Composition Musicale. W gronie kandydatów znalazła się Agata Zubel, za utwór Na zewnątrz Czasu. Rozstrzygnięcie już w październiku.

Wśród barwnych ogrodów, przy dźwiękach dzwonów. Wrześniowe premiery najnowszej muzyki polskiej

Wrzesień przyniesie wiele dobrego we współczesnej muzyce polskiej. W Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie zabrzmią najnowsze kompozycje Marty Ptaszyńskiej, Mikołaja Piotra Góreckiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Krzysztofa Knittla, Jerzego Kornowicza i Pawła Hendricha. W kolejny, koncertowy sezon wkroczymy wśród barwnych ogrodów, przy donośnych dźwiękach carillonu, w atmosferze świętowania.

Instrument miesiąca: altówkowe rekomendacje Katarzyny Budnik

Po które publikacje przeznaczone na altówkę warto sięgnąć, by odnaleźć w nich bogactwo harmonii, wyraziste melodie, czy nostalgiczny i tajemniczy nastrój? O rekomendacje w ramach akcji „Instrument miesiąca” poprosiliśmy znakomitą skrzypaczkę i altowiolistkę – Katarzynę Budnik. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Polsce i wielu krajach Europy, m.in.: z orkiestrą Sinfonia Varsovia, w której jest liderką grupy altówek.

ANAKLASIS na fali. #WYOSTRZSŁUCH na Radio Kraków

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Radio Kraków i marka płytowa ANAKLASIS zapraszają do Krakowa na jesienne koncerty, podczas których zabrzmi twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów we współczesnych reinterpretacjach znakomitych artystów sceny jazzowej i muzyki klasycznej. Cykl koncertów ANAKLASIS na fali w studiu koncertowym i na antenie radiowej rozpocznie się 12 września.

Bez pudru i bez patosu. Poruszający wywiad rzeka z Olgą Pasiecznik

O miłości, tożsamości i człowieczeństwie. „Bez makijażu” – szczera i pełna mądrości życiowej rozmowa Olgi Pasiecznik z Agatą Kwiecińską – już wkrótce trafi na półki księgarń. Publikacja dołączy do bestsellerowej serii „Opera” Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, stając się lekturą obowiązkową nie tylko dla miłośników sztuk scenicznych.

 

Wspieramy wykonania muzyki polskiej – co nowego w TUTTI.pl?

225 polskich kompozytorów, 1500 utworów, kilkaset godzin muzyki! Mowa o TUTTI.pl – wyjątkowym przedsięwzięciu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, który już od siedmiu lat wspiera wykonawstwo muzyki polskiej. Jakie nowości czekają nas w programie?

Sierpniowe premiery utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Najnowsze kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej i Pawła Łukaszewskiego zwrócą naszą uwagę w stronę refleksji o historii, umacniania pamięci oraz kultywowania tradycji. Prawykonania odbędą się w Lusławicach i Białymstoku.