Aktualności
Ogłoszenie Rady Nadzorczej PWM
2008-04-17
o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu - Redaktora Naczelnego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SANa podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2003 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu w niektórych spółkach handlowych (Dz.U. nr 55, poz. 476, z późn. zm.) oraz uchwały Rady Nadzorczej nr 60/IV/2008 z dnia 14.04.2008r., Rada Nadzorcza PWM S.A. z siedzibą w Krakowie, Al. Krasińskiego 11a ogłasza o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego Spółki PWM SA z siedzibą w Krakowie.
I. Kandydaci przystępujący do postępowania kwalifikacyjnego powinni spełniać następujące warunki:
1) mieć ukończone studia wyższe;
2) posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na kierowniczym stanowisku;
3) korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych;
4) nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych;
5) posiadać wiedzę w zakresie:
a) działalności Spółki oraz o sektorze, w którym działa Spółka;
b) zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników;
c) zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek
z udziałem Skarbu Państwa;
d) zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa;
e) ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne;
f) zasad nadzoru właścicielskiego;
g) finansów przedsiębiorstwa (dotyczy tylko kandydatów na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego);
h) planowania zadań i zasobów;
i) organizowania procesów wytwórczych;
j) logistyki procesów wytwarzania;
k) zarządzania jakością;
Kwestie wskazane w podpunktach „h - k” dotyczą wyłącznie kandydatów na stanowisko Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego.
6) posiadać doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce.
Zagadnienia wskazane w pkt. 5) i 6) będą przedmiotem oceny podczas rozmowy kwalifikacyjnej
z kandydatem.
II. Warunki zgłoszenia i ogólne zasady postępowania kwalifikacyjnego:
1.Kandydat przystępujący do postępowania składa podpisane zgłoszenie wraz z życiorysem, listem motywacyjnym i oświadczeniami o:
ukończeniu studiów wyższych, co najmniej pięcioletnim stażu pracy na stanowisku kierowniczym, korzystaniu z pełni praw publicznych, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, nie podleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Radę Nadzorczą dla celów postępowania kwalifikacyjnego.
2.Do zgłoszenia należy dołączyć w oryginałach lub odpisach dokumenty potwierdzające kwalifikacje kandydata. Odpisy w/w dokumentów mogą być poświadczone przez kandydata.
W takim przypadku, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat jest zobowiązany do przedstawienia radzie nadzorczej oryginałów lub urzędowych odpisów poświadczonych przez siebie dokumentów, pod rygorem wykluczenia z dalszego postępowania kwalifikacyjnego. W toku Postępowania kandydat może przedstawić Radzie Nadzorczej dodatkowe dokumenty.
3.Kandydat wyłoniony w Postępowaniu, urodzony przed dniem 1 sierpnia 1972 r. powinien przed powołaniem do Zarządu złożyć Ministrowi Skarbu Państwa oświadczenie lustracyjne, o którym mowa w art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji
o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, Nr 83, poz. 561, Nr 85, poz. 571, Nr 115, poz. 789 i Nr 165, poz. 1171) albo informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego, zgodnie z art. 7 ust. 3a tej ustawy.
4.Komplet dokumentów należy składać w zaklejonej kopercie z zaznaczeniem imienia, nazwiska
i adresu zgłaszającego oraz z dopiskiem:
„Zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego PWM SA / Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego PWM SA”.
5.Zgłoszenia kandydatów powinny wpłynąć do siedziby Spółki w Krakowie, Al. Krasińskiego 11a, pok. nr 107 (sekretariat) do dnia 8 maja 2008 r. do godz. 14.00. Zgłoszenia, które wpłyną
w terminie późniejszym nie będą podlegały rozpatrzeniu. Decyduje termin wpływu zgłoszenia do siedziby Spółki.
6.Informacje o Spółce (Statut Spółki, wypis z KRS, bilans za rok 2007, rachunek zysków
i strat za rok 2007, rachunek przepływów pieniężnych za rok 2007 oraz zestawienie zmian w kapitale własnym za rok 2007) można uzyskać w siedzibie Spółki w dniach od 22 kwietnia 2008 r. Do 7 maja 2008 r. w pok. nr 107 w godz. 9.00-15.00. Ponadto podstawowe informacje o Spółce dostępne są na stronie internetowej www.pwm.com.pl
7.Zgłoszenia kandydatów niespełniające wymogów określonych w niniejszym ogłoszeniu lub złożone po terminie określonym dla ich przyjmowania nie podlegają rozpatrzeniu.
8.Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 10 maja 2008 r., godz. 11.00.
9.Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą prowadzone w siedzibie Spółki w Krakowie od dnia 17 maja 2008 r. od godz. 11.00 w Salonie PWM.
10.Informacje o dopuszczeniu do rozmowy kwalifikacyjnej oraz o terminie jej odbycia będą przekazane kandydatom telefonicznie.
11.Rada Nadzorcza zastrzega sobie możliwość zakończenia Postępowania w każdym czasie bez podania przyczyn i bez wyłonienia kandydatów. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach postępowania pisemnie.
Najczęściej czytane:
Tematem przewodnim 37. edycji Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów jest muzyka w muzyce. Festiwal, który został objęty patronatem honorowym Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, rozpocznie się już 10 maja koncertem inauguracyjnym w Filharmonii Krakowskiej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
Już 09 maja 2025 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wspólnego świętowania podczas Dni Funduszy Europejskich w PWM. Sprawdź, co zaplanowaliśmy na ten dzień!
Piąty miesiąc roku zwiastuje nadejście wiosennego sezonu festiwalowego. W Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu zabrzmią kompozycje Joanny Wnuk-Nazarowej, Pawła Malinowskiego, Wojciecha Widłaka, Macieja Zielińskiego, Pawła Hendricha i Agaty Zubel. Najnowszej muzyce polskiej będziemy przysłuchiwać się podczas koncertów specjalnych, na festiwalowych estradach, a także na zakończenie sezonu artystycznego.
Blisko 400 muzyków i chórzystów, boska interwencja i absolutny triumf kompozytora – prawykonanie oratorium pasyjnego Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa w 1838 r. wprost zelektryzowało muzyczną Warszawę. Dzieło to uznaje się za najwybitniejsze osiągnięcie polskiej muzyki religijnej XIX wieku. Dlaczego jednak do premierowego wykonania doszło dopiero w czerwcu, nie zaś – jak zamierzał twórca – w czasie Wielkiego Tygodnia? W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu przyjrzymy się niedotrzymanym obietnicom i przetrzymanym nutom.
Fundacja Pamięci Johna Simona Guggenheima (The John Simon Guggenheim Memorial Foundation) ogłosiła tegorocznych stypendystów Guggenheima – 198 wybitnych osób ze świata nauki i sztuki współczesnej, reprezentujących 53 dyscypliny, wybranych w rygorystycznym procesie aplikacji spośród prawie 3500 kandydatów. Wśród stypendystów, którzy otrzymali grant na realizację swojej działalności, jest Krzysztof Wołek – kompozytor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Écoute na sopran i kwartet smyczkowy jest nową wersją kompozycji Słuchaj na sopran, klarnet, skrzypce, perkusję i fortepian, której prawykonanie odbyło się w grudniu ubiegłego roku w podczas bydgoskiego Festiwalu Art Mintaka. 22 kwietnia dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy podczas paryskiego festiwalu, prezentującego najnowszą muzykę europejską.
Jagoda Szmytka jest kompozytorką, artystką i badaczką artystyczną. Muzykę łączy ze sztukami pięknymi i głęboką refleksją z zakresu takich dziedzin humanistyki, jak filozofia, estetyka czy historia sztuki. W katalogu jej twórczości znajdziemy m.in. dzieła solowe, utwory pisane na amplifikowane zespoły kameralne, instalacje performatywne, a także kompozycje wpisujące się w konwencję teatru muzycznego. W kwietniu, jako nasza Kompozytorka Miesiąca, odkrywa przed nami tajemnice procesu twórczego i zaprasza w gościnne progi swojej pracowni kompozytorskiej.
Aż trzy publikacje książkowe wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w minionym roku zostały nominowane w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2024. Jury doceniło pozycje: Muzyka Polska po Szymanowskim Adriana Thomasa, Estetyka muzyki Rogera Scrutona oraz Karnawał zwierząt Piotra Kamińskiego.
Jean-Philippe Rameau (1683-1764) wzbudzał wiele emocji. Wywarł nieoceniony wpływ na bieg historii i teorii muzyki, a jego spojrzenie na zasady rządzące kompozycją było – jak na XVIII wiek – innowacyjne. Postać francuskiego muzyka o wszechstronnych zainteresowaniach i oświeceniowym umyśle przybliża Christophe Rousset w najnowszej Małej Monografii wydanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Premiera książki już dziś.
Natura, budząca się znów do życia feerią barw i zapachów, przynosi nam także nowe, wiosenne bogactwo dźwięków i muzycznych inspiracji. Kwiecień witamy prawykonaniami dwóch dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: Karatachi no Hana Marcela Chyrzyńskiego we Wrocławiu i SurVanTutti Hanny Kulenty w Krakowie.