Aktualności
Ogłoszenie Rady Nadzorczej PWM
2008-04-17
o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu - Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu - Redaktora Naczelnego Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SANa podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18.03.2003 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu w niektórych spółkach handlowych (Dz.U. nr 55, poz. 476, z późn. zm.) oraz uchwały Rady Nadzorczej nr 60/IV/2008 z dnia 14.04.2008r., Rada Nadzorcza PWM S.A. z siedzibą w Krakowie, Al. Krasińskiego 11a ogłasza o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska: Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego oraz Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego Spółki PWM SA z siedzibą w Krakowie.
I. Kandydaci przystępujący do postępowania kwalifikacyjnego powinni spełniać następujące warunki:
1) mieć ukończone studia wyższe;
2) posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na kierowniczym stanowisku;
3) korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych;
4) nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych;
5) posiadać wiedzę w zakresie:
a) działalności Spółki oraz o sektorze, w którym działa Spółka;
b) zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników;
c) zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek
z udziałem Skarbu Państwa;
d) zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa;
e) ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne;
f) zasad nadzoru właścicielskiego;
g) finansów przedsiębiorstwa (dotyczy tylko kandydatów na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego);
h) planowania zadań i zasobów;
i) organizowania procesów wytwórczych;
j) logistyki procesów wytwarzania;
k) zarządzania jakością;
Kwestie wskazane w podpunktach „h - k” dotyczą wyłącznie kandydatów na stanowisko Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego.
6) posiadać doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce.
Zagadnienia wskazane w pkt. 5) i 6) będą przedmiotem oceny podczas rozmowy kwalifikacyjnej
z kandydatem.
II. Warunki zgłoszenia i ogólne zasady postępowania kwalifikacyjnego:
1.Kandydat przystępujący do postępowania składa podpisane zgłoszenie wraz z życiorysem, listem motywacyjnym i oświadczeniami o:
ukończeniu studiów wyższych, co najmniej pięcioletnim stażu pracy na stanowisku kierowniczym, korzystaniu z pełni praw publicznych, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, nie podleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Radę Nadzorczą dla celów postępowania kwalifikacyjnego.
2.Do zgłoszenia należy dołączyć w oryginałach lub odpisach dokumenty potwierdzające kwalifikacje kandydata. Odpisy w/w dokumentów mogą być poświadczone przez kandydata.
W takim przypadku, w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat jest zobowiązany do przedstawienia radzie nadzorczej oryginałów lub urzędowych odpisów poświadczonych przez siebie dokumentów, pod rygorem wykluczenia z dalszego postępowania kwalifikacyjnego. W toku Postępowania kandydat może przedstawić Radzie Nadzorczej dodatkowe dokumenty.
3.Kandydat wyłoniony w Postępowaniu, urodzony przed dniem 1 sierpnia 1972 r. powinien przed powołaniem do Zarządu złożyć Ministrowi Skarbu Państwa oświadczenie lustracyjne, o którym mowa w art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji
o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz.U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, Nr 83, poz. 561, Nr 85, poz. 571, Nr 115, poz. 789 i Nr 165, poz. 1171) albo informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego, zgodnie z art. 7 ust. 3a tej ustawy.
4.Komplet dokumentów należy składać w zaklejonej kopercie z zaznaczeniem imienia, nazwiska
i adresu zgłaszającego oraz z dopiskiem:
„Zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego PWM SA / Członka Zarządu – Redaktora Naczelnego PWM SA”.
5.Zgłoszenia kandydatów powinny wpłynąć do siedziby Spółki w Krakowie, Al. Krasińskiego 11a, pok. nr 107 (sekretariat) do dnia 8 maja 2008 r. do godz. 14.00. Zgłoszenia, które wpłyną
w terminie późniejszym nie będą podlegały rozpatrzeniu. Decyduje termin wpływu zgłoszenia do siedziby Spółki.
6.Informacje o Spółce (Statut Spółki, wypis z KRS, bilans za rok 2007, rachunek zysków
i strat za rok 2007, rachunek przepływów pieniężnych za rok 2007 oraz zestawienie zmian w kapitale własnym za rok 2007) można uzyskać w siedzibie Spółki w dniach od 22 kwietnia 2008 r. Do 7 maja 2008 r. w pok. nr 107 w godz. 9.00-15.00. Ponadto podstawowe informacje o Spółce dostępne są na stronie internetowej www.pwm.com.pl
7.Zgłoszenia kandydatów niespełniające wymogów określonych w niniejszym ogłoszeniu lub złożone po terminie określonym dla ich przyjmowania nie podlegają rozpatrzeniu.
8.Otwarcie zgłoszeń nastąpi w dniu 10 maja 2008 r., godz. 11.00.
9.Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą prowadzone w siedzibie Spółki w Krakowie od dnia 17 maja 2008 r. od godz. 11.00 w Salonie PWM.
10.Informacje o dopuszczeniu do rozmowy kwalifikacyjnej oraz o terminie jej odbycia będą przekazane kandydatom telefonicznie.
11.Rada Nadzorcza zastrzega sobie możliwość zakończenia Postępowania w każdym czasie bez podania przyczyn i bez wyłonienia kandydatów. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach postępowania pisemnie.
Najczęściej czytane:
W lutym po raz pierwszy wykonane zostaną najnowsze utwory Agaty Zubel i Zygmunta Krauze. Chociaż oba dzieła różnią się od siebie pod względem obsady czy sposobu konstrukcji, to w przypadku źródła inspiracji łączy je eksploracja zagadnień związanych z malarstwem.
Współczesny jazz i XV-wieczna polifonia – czy te światy da się pogodzić? Ależ tak! Dowodem na to jest płyta LAETA MUNDUS od wytwórni ANAKLASIS, która splata głosy dwóch epok w swoistą harmonię sfer. Od 29 stycznia album dostępny jest także na winylu.
Przeglądając spisy dzieł Franciszka Lessla, wśród kompozycji na fortepian i orkiestrę znajdziemy Kaprys i wariacje op. 10 oraz Potpourri op. 12. Nie wszyscy wiedzą jednak, że pod tymi tytułami tak naprawdę kryje się... jeden i ten sam utwór! Jak do tego doszło i co wspólnego mają z tym lipska prasa muzyczna, Tadeusz Kościuszko i polskie damy? W nowym cyklu „Historia pewnego utworu” co miesiąc weźmiemy pod lupę wybraną kompozycję – przypomnimy najciekawsze wątki związane z genezą jej powstania, procesem twórczym, recepcją i dalszymi dziejami.
Czy Wesoły Franiu istnieje naprawdę i czemu Kotek Tęsknotek jest smutny? O procesie nadawania tytułów utworom i współpracy przy tworzeniu publikacji nutowej dla dzieci opowiadają Patrycja Budziacka i Natalia Drozen-Czaplińska – autorki zbioru Wiolinkowe opowieści na skrzypce i fortepian wydanego w Serii Pedagogicznej PWM.
Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic Szymon Morus oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają młodych kompozytorów do wzięcia udziału w 8. Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Pendereckiego, który odbędzie się w ramach 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic. Konkurs, organizowany co dwa lata, wspiera twórczość młodych artystów, stwarzając im przestrzeń do zaprezentowania swoich utworów przed profesjonalnym jury.
Podobno sam Józef Haydn kupował mu papier nutowy. Na temat jego pochodzenia wysnuto kontrowersyjne teorie, łącząc go z rodziną Czartoryskich. Był twórcą pierwszego polskiego koncertu fortepianowego. Mowa o Franciszku Lesslu, kompozytorze przełomu XVIII i XIX wieku, którego można uznać za najwybitniejszego przed Chopinem. Marcin Tadeusz Łukaszewski kreśli jego sylwetkę w najnowszej Małej Monografii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, poszukując prawdy i dementując narosłe wokół kompozytora mity.
225 polskich kompozytorów, 1500 utworów, kilkaset godzin muzyki! Rozpoczynamy kolejny rok z programem TUTTI.pl, dzięki któremu Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspiera wykonania muzyki polskiej. Beneficjenci otrzymują rabat na wypożyczenie materiałów orkiestrowych w wysokości 70% opłaty.
W ramach nowej odsłony akcji „Kompozytor/Kompozytorka Miesiąca” zajrzymy do pracowni twórców, związanych z naszym Wydawnictwem. Przyjrzymy się ich pracy — czy siadają przy fortepianie, rozkładają papier nutowy na pulpicie i zapisują ołówkiem kolejne dźwięki, czy może jednak instrument i przyrządy piśmiennicze zastąpili myszką i klawiaturą komputera? Naszą szczególną uwagę zwrócimy na ich biurka, przy których pomysły muzyczne materializują się na pięcioliniach kolejnych partytur. Akcji towarzyszą fotografie Bartka Barczyka.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.
Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.