PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2007 »


Portrety Kompozytorów
Portrety Kompozytorów
2007-11-30
W dniach 4 - 6 grudnia 2007 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejna edycja koncertów z cyklu "Portrety Kompozytorów". 6 grudnia usłyszymy między innymi kompozycje Macieja Zielińskiego, który współpracuje m.in. z PWM.
Prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego Aleksandra Lasonia
Prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego Aleksandra Lasonia
2007-11-29
W ramach trawającego od 2 do 12 grudnia XV Festiwalu Muzyki Kameralnej "Kwartet Śląski i jego goście" usłyszymy m.in. prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego - Aleksandra Lasonia.
Ignacy Feliks Dobrzyński
Ignacy Feliks Dobrzyński
2007-11-29
Syn o ojcu, czyli Ignacy Feliks Dobrzyński widziany oczami syna Bronisława w najnowszej książce Wydawnictwa Camerata Vistula "Ignacy Dobrzyński".

Autograf Chopina w Polsce
Autograf Chopina w Polsce
2007-11-26
Do zbiorów Muzeum Chopina w Warszawie trafił rękopis Chopina "Fantasie - Impromptu" cis-moll, znajdujący się w albumie baronowej d'Este - paryskiej przyjaciółki i uczennicy kompozytora.
Złota Batuta dla Eugene Tzigane McDonougha
Złota Batuta dla Eugene Tzigane McDonougha
2007-11-26
Reprezentujący Stany Zjednoczone Eugene Tzigane McDonough zwyciężył w VIII Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga* w Katowicach. Otrzyma Złotą Batutę i 10 tys. euro.
Prawykonanie Oratorium Juliusza Łuciuka w 100-lecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego
Prawykonanie Oratorium Juliusza Łuciuka w 100-lecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego
2007-11-23
W sobotę tj. 24 listopada 2007 roku w kościele Karmelitów Bosych w Krakowie zostanie wykonane Oratorium Julisza Łuciuka "Św. Rafał Kalinowski - Pielgrzym Boży".
Chopin na jazzowo
Chopin na jazzowo
2007-11-22
W dniach od 16-26 listopada 2007 roku w Filharmoni Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego odbywa się już czwarta edycja Festiwalu Jazztopad.
I Festiwal Musica Claromontana
I Festiwal Musica Claromontana
2007-11-21
Od 22-30 listopada br. w ramach I Festiwalu Musica Claromontana odbędzie się seria wykładów poświęcona zabytkom polskiej muzyki sakralnej XVIII w. Szczególny nacisk położony zostanie na kompozycje świeżo odnalezione w zbiorach Jasnej Góry - największych tego typu w kraju.
Dni Muzyki Aleksandra Tansmana w 110. rocznicę urodzin kompozytora
Dni Muzyki Aleksandra Tansmana w 110. rocznicę urodzin kompozytora
2007-11-21
W dniach 25-30 listopada 2007 odbywać się będą Dni Muzyki Aleksadra Tansmana organizowane przez Akademię Muzyczną w Krakowie.
V Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
V Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
2007-11-21
W dniach 13 października - 15 grudnia 2007 roku w sali Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie (przy Krakowskim Przedmieściu 66) już po raz piąty odbywa się Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

TUTTI.pl - WYNIKI 04.08.2022

Wyniki trzeciego tegorocznego roztrzygnięcia TUTTI.pl na wykonania zaczynające się 1 października 2022.

Sławomir Cichor sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W sierpniu w ramach akcji Kompozytor miesiąca kierujemy się nie tylko w stronę wybranego twórcy, ale też zwracamy szczególną uwagę na instrument. Sławomir Cichor jest aktywnie działającym w Polsce i zagranicą trębaczem oraz autorem publikacji pedagogicznych na ten instrument, wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
 

LIPIEC: operomania

Długotrwała pandemia pobudziła dyskusję o przyszłości opery. Czy kosztowny model działania teatrów operowych się utrzyma?

Polskie Wydawnictwo Muzyczne podczas 8. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo. W tym roku na Festiwalu nie zabraknie również aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które zostało Partnerem festiwalowego Pasma Śląsk. 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Specjalistę ds. promocji kompozytorskiej

Miejsce pracy: siedziba Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, al. Krasińskiego 11a, Kraków

Forma zatrudnienia: umowa o pracę
 

Nowe życie Draculi. Premiera albumu THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS już 19 sierpnia!

Kiedy dzwoni Francis Ford Coppola, wielki wizjoner kina, autor m.in. Ojca chrzestnego i Czasu apokalipsy, nie odkłada się słuchawki. Wojciech Kilar podjął więc współpracę z reżyserem i stworzył kultową dziś ścieżką dźwiękową do opowieści o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno. Po latach tę patetyczną i liryczną kantatę na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną wywracają na nice pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Kuba Więcek. 19 sierpnia do dystrybucji trafi album THEMES OF DRACULA z dekonstrukcją tematów z Draculi. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Kilar osobiście – Magda Miśka-Jackowska o kompozytorze w 90. rocznicę jego urodzin

Tym, co najbardziej fascynuje mnie w sztuce, a w muzyce w szczególności, jest łączenie. To, jak spotykają się i przeplatają style, gatunki, epoki, ludzie. To, jak fascynującym, a często niedocenianym duetem jest duet sztuki wysokiej i popularnej. Wojciech Kilar był w tym mistrzem – to wiemy dziś, chociaż on sam z pewnością tak na to nie patrzył. Jego słynne „dwie twarze” to nie tylko fascynujący bohater, ale też ikona europejskiej kultury w wielu jej obszarach.
 

Kilar w Polskiej Bibliotece Muzycznej

Dzień 90. urodzin Wojciecha Kilara Polska Biblioteka Muzyczna uhonorowała premierą drugiej animacji, będącej kontynuacją serii rozpoczętej w 2021 roku. PBM, jako wyjątkowe pod względem zasobów miejsce w sieci, od kilku lat gromadzi zdigitalizowane zbiory znajdujące się w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Wojciech Kilar: fenomenalna muzyka filmowa lipcowego KOMPOZYTORA MIESIĄCA

Wojciech Kilar to postać, której nie trzeba przedstawiać. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, przedstawiciel awangardy i Polskiej Szkoły Kompozytorskiej, autor jazzująco-sonorystycznego Riffu 62, a także tryskających pierwotną energią Orawy i Krzesanego. Światową sławę zdobył jednak przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, między innymi do Drakuli Francisa Forda Coppoli. 
 

Pięć biografii nominowanych do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”, wśród nich „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki!

Do siódmej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” zgłoszono aż 51 książek biograficznych. Jedną z nich była bestsellerowa publikacja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim” Danuty Gwizdalanki. Książka zyskała uznanie jury i nominację do finału Konkursu.