PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2007 »


Portrety Kompozytorów
Portrety Kompozytorów
2007-11-30
W dniach 4 - 6 grudnia 2007 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejna edycja koncertów z cyklu "Portrety Kompozytorów". 6 grudnia usłyszymy między innymi kompozycje Macieja Zielińskiego, który współpracuje m.in. z PWM.
Prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego Aleksandra Lasonia
Prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego Aleksandra Lasonia
2007-11-29
W ramach trawającego od 2 do 12 grudnia XV Festiwalu Muzyki Kameralnej "Kwartet Śląski i jego goście" usłyszymy m.in. prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego - Aleksandra Lasonia.
Ignacy Feliks Dobrzyński
Ignacy Feliks Dobrzyński
2007-11-29
Syn o ojcu, czyli Ignacy Feliks Dobrzyński widziany oczami syna Bronisława w najnowszej książce Wydawnictwa Camerata Vistula "Ignacy Dobrzyński".

Autograf Chopina w Polsce
Autograf Chopina w Polsce
2007-11-26
Do zbiorów Muzeum Chopina w Warszawie trafił rękopis Chopina "Fantasie - Impromptu" cis-moll, znajdujący się w albumie baronowej d'Este - paryskiej przyjaciółki i uczennicy kompozytora.
Złota Batuta dla Eugene Tzigane McDonougha
Złota Batuta dla Eugene Tzigane McDonougha
2007-11-26
Reprezentujący Stany Zjednoczone Eugene Tzigane McDonough zwyciężył w VIII Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga* w Katowicach. Otrzyma Złotą Batutę i 10 tys. euro.
Prawykonanie Oratorium Juliusza Łuciuka w 100-lecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego
Prawykonanie Oratorium Juliusza Łuciuka w 100-lecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego
2007-11-23
W sobotę tj. 24 listopada 2007 roku w kościele Karmelitów Bosych w Krakowie zostanie wykonane Oratorium Julisza Łuciuka "Św. Rafał Kalinowski - Pielgrzym Boży".
Chopin na jazzowo
Chopin na jazzowo
2007-11-22
W dniach od 16-26 listopada 2007 roku w Filharmoni Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego odbywa się już czwarta edycja Festiwalu Jazztopad.
I Festiwal Musica Claromontana
I Festiwal Musica Claromontana
2007-11-21
Od 22-30 listopada br. w ramach I Festiwalu Musica Claromontana odbędzie się seria wykładów poświęcona zabytkom polskiej muzyki sakralnej XVIII w. Szczególny nacisk położony zostanie na kompozycje świeżo odnalezione w zbiorach Jasnej Góry - największych tego typu w kraju.
Dni Muzyki Aleksandra Tansmana w 110. rocznicę urodzin kompozytora
Dni Muzyki Aleksandra Tansmana w 110. rocznicę urodzin kompozytora
2007-11-21
W dniach 25-30 listopada 2007 odbywać się będą Dni Muzyki Aleksadra Tansmana organizowane przez Akademię Muzyczną w Krakowie.
V Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
V Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
2007-11-21
W dniach 13 października - 15 grudnia 2007 roku w sali Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie (przy Krakowskim Przedmieściu 66) już po raz piąty odbywa się Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu. 
 

Tadeusz Wielecki grudniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. Ostatni miesiąc roku to zwrot w kierunku muzyki wykraczającej poza dźwięki ku multimediom, angażowaniu przestrzeni w utworach i performance’owi, a także spojrzenie na twórczość Tadeusza Wieleckiego.
 

Startuje III Wirtualna Akademia Smyczkowa

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz partnerzy wydarzenia: Katedra Instrumentów Smyczkowych i Gitary AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu zapraszają do udziału w III Wirtualnej Akademii Smyczkowej – konferencji w formule online. Polskie Wydawnictwo Muzycznej jest partnerem wydarzenia.

#Powtórkazmuzyki 11. Konstruktywizm

Przedostatni z naszych kalendarzowych wpisów w 2021 roku poświęcamy konstruktywizmowi. Na czym polega i gdzie na polskim podwórku muzycznym można go najlepiej usłyszeć?
 

Fantastyczne (i nie tylko) grudniowe prawykonania

To był rok ważnych postaci: oprócz Stanisława Lema, którego twórczość była inspiracją dla wielu współczesnych kompozytorów, jubileusz 60-lecia pracy artystycznej obchodził Zygmunt Krauze. W grudniu powrócimy jeszcze do obu tych wybitnych osobistości podczas koncertów. Przed nami prawykonanie Trenu Zygmunta Krauzego oraz inspirowanego twórczością Lema Koncertu fortepianowego Pawła Hendricha, ale też utworów Pawła Łukaszewskiego i Krzysztofa Wołka.
 

Cracow Duo: koncert na 20. urodziny zespołu

Muzyka potrafi połączyć na lata. Wiedzą o tym Jan Kalinowski i Marek Szlezer, którzy od 20 lat współtworzą Cracow Duo – jeden z najaktywniejszych zespołów promujących na świecie polską muzykę. Artyści zapraszają do wspólnego świętowania jubileuszu podczas koncertu 4 grudnia w Auli Florianka w Krakowie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Wyostrz słuch – ANAKLASIS świętuje drugie urodziny

„Łatwo doceniać muzykę współczesną, kiedy już staje się klasyką, ale po co zwlekać?” Wytwórnia ANAKLASIS kolejny rok zadaje to pytanie
i zachęca do zagłębienia się w zbiory polskiej muzyki współczesnej
z najwyższej półki.

PWM z Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego

Samorząd województwa małopolskiego jak co roku docenił tych, którzy swoją pracą i pasją zmieniają Małopolskę na lepsze. Uroczyste wręczenie nagród i medali zasłużonym dla lokalnej społeczności odbyło się w Filharmonii Krakowskiej 19 listopada. Z dumą informujemy o uhonorowaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego!