PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2007 »


Portrety Kompozytorów
Portrety Kompozytorów
2007-11-30
W dniach 4 - 6 grudnia 2007 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejna edycja koncertów z cyklu "Portrety Kompozytorów". 6 grudnia usłyszymy między innymi kompozycje Macieja Zielińskiego, który współpracuje m.in. z PWM.
Prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego Aleksandra Lasonia
Prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego Aleksandra Lasonia
2007-11-29
W ramach trawającego od 2 do 12 grudnia XV Festiwalu Muzyki Kameralnej "Kwartet Śląski i jego goście" usłyszymy m.in. prawykonanie VII Kwartetu smyczkowego - Aleksandra Lasonia.
Ignacy Feliks Dobrzyński
Ignacy Feliks Dobrzyński
2007-11-29
Syn o ojcu, czyli Ignacy Feliks Dobrzyński widziany oczami syna Bronisława w najnowszej książce Wydawnictwa Camerata Vistula "Ignacy Dobrzyński".

Autograf Chopina w Polsce
Autograf Chopina w Polsce
2007-11-26
Do zbiorów Muzeum Chopina w Warszawie trafił rękopis Chopina "Fantasie - Impromptu" cis-moll, znajdujący się w albumie baronowej d'Este - paryskiej przyjaciółki i uczennicy kompozytora.
Złota Batuta dla Eugene Tzigane McDonougha
Złota Batuta dla Eugene Tzigane McDonougha
2007-11-26
Reprezentujący Stany Zjednoczone Eugene Tzigane McDonough zwyciężył w VIII Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga* w Katowicach. Otrzyma Złotą Batutę i 10 tys. euro.
Prawykonanie Oratorium Juliusza Łuciuka w 100-lecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego
Prawykonanie Oratorium Juliusza Łuciuka w 100-lecie śmierci św. Rafała Kalinowskiego
2007-11-23
W sobotę tj. 24 listopada 2007 roku w kościele Karmelitów Bosych w Krakowie zostanie wykonane Oratorium Julisza Łuciuka "Św. Rafał Kalinowski - Pielgrzym Boży".
Chopin na jazzowo
Chopin na jazzowo
2007-11-22
W dniach od 16-26 listopada 2007 roku w Filharmoni Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego odbywa się już czwarta edycja Festiwalu Jazztopad.
I Festiwal Musica Claromontana
I Festiwal Musica Claromontana
2007-11-21
Od 22-30 listopada br. w ramach I Festiwalu Musica Claromontana odbędzie się seria wykładów poświęcona zabytkom polskiej muzyki sakralnej XVIII w. Szczególny nacisk położony zostanie na kompozycje świeżo odnalezione w zbiorach Jasnej Góry - największych tego typu w kraju.
Dni Muzyki Aleksandra Tansmana w 110. rocznicę urodzin kompozytora
Dni Muzyki Aleksandra Tansmana w 110. rocznicę urodzin kompozytora
2007-11-21
W dniach 25-30 listopada 2007 odbywać się będą Dni Muzyki Aleksadra Tansmana organizowane przez Akademię Muzyczną w Krakowie.
V Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
V Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej
2007-11-21
W dniach 13 października - 15 grudnia 2007 roku w sali Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie (przy Krakowskim Przedmieściu 66) już po raz piąty odbywa się Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Znamy laureata 17. Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego

27 listopada 2020 roku odbyło się posiedzenie jury 17. Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Tematem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu na kwartet smyczkowy. Temat ten nie był przypadkowy: w roku jubileuszu 75-lecia PWM postanowiliśmy nawiązać do kompozycji wydanej przez Oficynę z numerem 1 – był to II Kwartet smyczkowy Romana Palestra.

Tanga z biblioteki niepamięci – nowa płyta z serii REVISIONS od ANAKLASIS

Panorama kompozytorskiego dorobku, zbudowana z polskich i jidyszowych międzywojennych szlagierów oraz pełnych rozpaczy i smutku gettowych tang. Płyta Bajgelman. Get to Tango to próba odczytania twórczości wybitnego łodzianina – Dawida Bajgelmana – współczesnym językiem muzyki XXI wieku. Opracowania i aranżacji wybranych utworów jednego z największych twórców żydowskiej muzyki teatralnej podjął się wybitny muzyk i kompozytor, Jarosław Bester. Premiera albumu 11 grudnia.
 

Pierwsze rozpatrzone wnioski w nowej formule TUTTI.pl

1 grudnia 2020 roku odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu ekspertów TUTTI.pl po zmianie formuły projektu.

Niesprzyjająca długoterminowemu planowaniu koncertów sytuacja wpłynęła na liczbę rejestrowanych wniosków: większość instytucji wciąż czeka na rozwój sytuacji. Mimo niewielkiej liczby zgłoszeń postanowiono ściśle trzymać się wyznaczonych kryteriów oceny i nie obniżać progu punktowego dla słabiej ocenionych.

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.