PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

« Luty 2012 «

Muzyka Antoniego Szałowskiego w Filharmonii Lubelskiej
Muzyka Antoniego Szałowskiego w Filharmonii Lubelskiej
2012-02-17
24 lutego w Filharmonii Lubelskiej zabrzmią utwory Mozarta, Noskowskiego a także rzadko goszczącego na scenach orkiestr, niesłusznie nieco zapomnianego Antoniego Szałowskiego. Usłyszymy „Uwerturę” jego autorstwa, czyli utwór, za który kompozytor otrzymał złoty medal w Paryżu.
"Sinfonietta" Andrzeja Koszewskiego w Poznaniu
"Sinfonietta" Andrzeja Koszewskiego w Poznaniu
2012-02-17
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza na koncercie pt. „Muzyka nie tak dawna” wykona m.in. „Sinfoniettę” Andrzeja Koszewskiego.
Cambridge Modern Orchestra zagra "Orawę" Wojciecha Kilara
Cambridge Modern Orchestra zagra "Orawę" Wojciecha Kilara
2012-02-16
W sobotę, 18 stycznia o godz. 19:30 w Cambridge zabrzmi „Orawa” Wojciecha Kilara w wykonaniu The Cambridge Modern Orchestra pod dyrekcją Duk-Kyung Chang.
Anna Mikołajczyk-Niewiedział w radiowej Dwójce
Anna Mikołajczyk-Niewiedział w radiowej Dwójce
2012-02-16
We wczorajszej popołudniowej audycji w Programie Drugim Polskiego Radia wystąpiła Anna Mikołajczyk–Niewiedział – znakomita odtwórczyni tytułowej roli Madame Curie w operze Elżbiety Sikory.
Przed premierą filmu o Encyklopedii Muzycznej PWM (fotorelacja)
Przed premierą filmu o Encyklopedii Muzycznej PWM (fotorelacja)
2012-02-15
Dnia 21 lutego w Krakowie oraz 12 marca w Warszawie odbędą się dwa premierowe pokazy filmu o Encyklopedii Muzycznej PWM w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen. Prezentujemy Państwu fotorelację z planu zdjęciowego.
Ostatni tom Encyklopedii Muzycznej PWM już w sprzedaży!
Ostatni tom Encyklopedii Muzycznej PWM już w sprzedaży!
2012-02-13
Od wczoraj, czyli od 12 lutego 2012 r. ostatni, 12. tom Encyklopedii Muzycznej PWM, znajduje się oficjalnie na rynku. Można go nabyć w dobrych księgarniach muzycznych oraz w naszym sklepie internetowym.
Wywiad z Pawłem Mykietynem w Polskim Radiu
Wywiad z Pawłem Mykietynem w Polskim Radiu
2012-02-10
Na rynku właśnie ukazała się płyta z muzyką teatralną Pawła Mykietyna zatytułowana "Mykietyn: Muzyka.Teatr".
Made in Poland - Miłosz Sounds na Festiwalu Sacrum Profanum
Made in Poland - Miłosz Sounds na Festiwalu Sacrum Profanum
2012-02-09
Nowa muzyka Agaty Zubel, Pawła Mykietyna, Wojciecha Ziemowita Zycha oraz wywiady z artystami dziś wieczorem na antenie Drugiego Programu Polskiego Radia.
Utwory Ignacego Jana Paderewskiego w Bibliotece Materiałów Orkiestrowych
Utwory Ignacego Jana Paderewskiego w Bibliotece Materiałów Orkiestrowych
2012-02-08

W tym roku zakończył się siedemdziesięcioletni okres ochrony majątkowej dzieł Ignacego Jana Paderewskiego.

Spotkania promocyjne 12. tomu Encyklopedii Muzycznej PWM
Spotkania promocyjne 12. tomu Encyklopedii Muzycznej PWM
2012-02-08
Spotkania promocyjne z okazji wydania ostatniego tomu Encyklopedii Muzycznej PWM odbędą się 21 lutego w Krakowie i 12 marca w Warszawie.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

TADEUSZ BAIRD SYMFONICZNIE. Premiera albumu SYMPHONIES (ANA 038) już 26 lipca, w rocznicę urodzin kompozytora

Ponadczasowe spotkanie z muzyką ostatniego polskiego romantyka, Tadeusza Bairda i dźwiękową historią Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na dwupłytowym wydaniu ANAKLASIS. Trzy symfonie, czterech wybitnych dyrygentów w nagraniach najnowszych i archiwalnych, ponownie odkrytych. 

Wieniawski – między fan fiction a Legendą. Historia pewnego utworu

To bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i najczęściej wykonywanych kompozycji Henryka Wieniawskiego. Niezmiennie pobudza wyobraźnię melomanów – nie tylko siłą muzycznego wyrazu, lecz także okolicznościami powstania, które obrosły własną – nomen omen – legendą. W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu”, z okazji 190. rocznicy urodzin Wieniawskiego, pod lupę weźmiemy Legendę op. 17, badając granice między historią a… fan fiction?

Słuchaj „Króla Narcyza” w Audiotece!

Pięcioodcinkowe słuchowisko o Karolu Szymanowskim w reżyserii Mateusza Pakuły dostępne jest w sprzedaży. Odnaleźć je można na www.pwm.sklep.pl oraz w serwisie Audioteka. Premiera słuchowiska odbyła się w czerwcu na antenie Radia Kraków, wywołując poruszenie w środowisku muzycznym. 

„Odkryjemy miłość nieznaną” — najpiękniejsze piosenki Alicji Majewskiej

Alicja Majewska to ikona polskiej sceny muzycznej. Od ponad pół wieku artystka zachwyca słuchaczy swoim głosem, koncertując w kraju i za granicą. Jej utwory są ponadczasowe i stały się standardami muzyki rozrywkowej. Od 8 lipca śpiewanie i granie jej piosenek w domu staje się możliwe dzięki najnowszej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 

Kompozytor miesiąca: Dariusz Przybylski i jego #biurkokompozytora

Organista i kompozytor wszechstronny, który może pochwalić się znaczącym pod względem liczby kompozycji portfolio, imponującym również pod względem różnorodności form. Dariusz Przybylski jest autorem oper, utworów symfonicznych, kameralnych oraz wokalnych. W lipcu, jako kompozytor miesiąca, zdradza nam m.in., co trzyma na swoim biurku, przy którym komponuje.

Rezydencje artystyczne na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 1 lipca

Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.

Koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego

Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).

Czerwcowe premiery polskiej muzyki najnowszej


W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.

Kompozytorka miesiąca: Marta Mołodyńska-Wheeler i jej #biurkokompozytorki

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.

Samuel Stopford zwycięzcą 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.